TIP na seriál: The Returned | Príbeh mŕtvych, ktorí sa rozhodnú vrátiť späť medzi nás!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: The Returned

Keď si niečo veľmi prajeme, tak sa to splní. To nám hovorili rodičia, keď sme boli deťmi (a ešte stále nám to hovoria motivačné instagramové posty). No čo ak by sme si priali, aby niekto, kto z nášho života odišiel, sa doň vrátil? A čo ak by sa prianie zmenilo na realitu? V skutočnosti si to prajeme, lebo vieme, že to nie je možné. Akonáhle by sa to ale stalo, myslím, že by nás namiesto šťastia zalial pot a v hlave sa mihli zábery z The Walking Dead. Presne o tomto je The Returned. Nie, nie je to ďalšia post-apokalyptická dráma s požieračmi mozgov.

The Returned
Zdroj: variety.com

Seriál je o zopár postavách, ktoré sa po istom čase po svojej smrti prebrali na mieste ich posledných minút. Nevediac o tom, že sú už pár rokov po smrti, sa vrátia domov, akoby sa nič nedialo. V príbehu spoznávame hneď niekoľko takýchto postáv. Najprv je to 16-ročná Camille (India Ennenga), ktorá umrela pred 4 rokmi pri havárii školského autobusu, neskôr sa objavia ďalší. Postupne spoznávame ich príbehy a sledujeme reakcie okolia na ich návrat. Pri pozeraní sa vieme zamyslieť, ako by sme sa zachovali my v takýchto situáciách.

The Returned
Zdroj: tvshowpatrol.com

Nevyužitý potenciál

Seriál som pozerala na Netflixe. Má však iba jednu sériu, ktorá navyše končí veľmi otvorene (skoro ako by celému seriálu chýbala posledná epizóda). Je to americký remake francúzskeho seriálu Les Revenants (po anglicky They Came Back). Ten som ale nevidela, preto neviem posúdiť, ako veľmi zmenili dejovú líniu a charaktery postáv. Taktiež sa veľa hovorilo o druhej sérii, ktorá ale zatiaľ neuzrela svetlo sveta. Neostáva nám teda asi nič iné, než si pozrieť aj francúzsky originál, aby sme vedeli, čo sa deje ďalej.

Camille
Zdroj: youtube.com

Americký remakedesať približne 40-minutových dielov. Každý z nich nesie ako názov meno jednej z postáv, ktorá sa v danej epizóde stáva hlavnou. Nájdeme medzi nimi tých, ktorí sa vrátili z hrobov, no aj tých živých, ktorí sa museli naučiť žiť s vedomím, že niekto ich blízky a dávno zosnulý je späť.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 61%
IMDb.com – 7,1/10
Rotten Tomatoes – 67%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -