TIP na seriál: The Umbrella Academy | Príbeh o neobyčajných deťoch

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: The Umbrella Academy

V októbri 1989, štyridsaťtri žien po celom svete nečakane porodilo. Žiadna z nich však nebola pred tým tehotná. Sir Reginald Hargreeves si adoptoval sedem z týchto nečakaných detí. Nedal im ani mená, iba ich očísloval. Šesť z vyvolených malo rôzne schopnosti, iba siedme nepreukazovalo žiadne nadprirodzené sily. Z tých špeciálne nadaných vytvoril komando, ktoré trénoval, aby mohli pomáhať chytať zločincov a zabraňovať rôznym nelegálnym činnostiam. Vytvoril z nich The Umbrella Academy.

The Umbrella Academy - deti
Zdroj: cornellsun.com

Postavy

Číslo Jeden niesol Luther, ktorý mal veľmi veľkú silu a vodcovské schopnosti. Päť rokov svojej dospelosti strávil na mesiaci, kde robil výskum. Číslo Dva mal Diego, ktorý vedel vždy nožom trafiť cieľ, či už sa hýbal, alebo bol za rohom. V dospelosti pomáhal polícii riešiť rôzne prípady a pracoval ako upratovač v boxerskej posilovni. Číslo Tri bola pôvabná Allison, ktorá bola schopná presvedčiť kohokoľvek o čomkoľvek a ovplyvniť ich chovanie jednou vetou. V dospelosti sa z nej stala slávna herečka. Číslo štyri si niesol Klaus. Klaus sa dokázal rozprávať s mŕtvymi. V dospelosti sa z neho stal narkoman, pretože už nevedel vydržať krik mŕtvych duší.

The Umbrella Academy
Zdroj: variety.com

Číslo päť mal chlapec, ktorý sa vedel neuveriteľne rýchlo premiestňovať ako v priestore, tak aj v čase. Číslo šesť mal Ben, z ktorého vnútra vychádzali mocné chápadlá chobotnice, ktoré roztrhali nepriateľov na kusy. A nakoniec číslo sedem mala Vanya, ktorá svoj život zasvätila hre na husliach, pretože sa u nej neobjavili žiadne schopnosti. Neskôr aj vydala knihu o tom, aké to bolo žiť ako číslo sedem, za čo ju celá rodina nenávidela.

Náhľad do deja

Príbeh sa však neodohráva v dobe ich najväčšej slávy, keď ich ľudia obdivovali, kupovali si o nich komiksy a obliekali sa za nich na Halloween. Dej sa odohráva sedemnásť rokov potom. Dvaja z pôvodnej zostavy chýbajúČíslo Päť je už od svojich štrnástich rokov nezvestný a Ben umrel pri jednej z misii.

Pohreb
Zdroj: style.corriere.it

Zvyšní sa po dlhej dobe stretnú na pohrebe svojho adoptívneho otca. Okrem nich tam je aj ich robotická matka a sluha v domácnosti – veľká rozprávajúca opica Pogo. Na tomto pohrebe sa odrazu objaví dlho stratený Číslo Päť, ktorý prichádza z budúcnosti zastaviť blížiacu sa apokalypsu. Zo začiatku mu ale nikto nerozumie a neverí. Dokáže sa rodina po tak dlhom čase znova spojiť a odvrátiť spolu blížiacu sa katastrofu? A čo ak má Vanya predsa len nejaké schopnosti, o ktorých nikto nevedel?

Apokalypsa
Zdroj: telegraphherald.com

Informácie o seriáli

The Umbrella Academy je americký seriál o detských (neskôr dospelých) superhrdinoch, ktorých životy sa ale rozdelili a pobrali inými smermi. Tento seriál vznikol podľa komiksovej predlohy, ktorú vytvorili Gererd Way a Gabriel Bá. Vyšiel tento rok na Netflixe, kde si ho môžete pozrieť. Zatiaľ je natočená iba prvá séria s desiatimi hodinovými dielmi, no jej koniec prezrádza, že príbeh sa ešte ani zďaleka neskončil.

TIP na seriál: The Umbrella Academy | Príbeh o neobyčajných deťoch
Zdroj: vogue.fr

Seriál je plný akcie, emocionálnych scén a neukazuje superhrdinov ako dokonalé postavy s jediným poslaním, ale ako zraniteľné osobnosti, z ktorých si každá prešla svojimi vlastnými trápeniami a pádmi. Či už to bol rozvod, päť rokov na mesiaci, alebo zaseknutie sa v budúcnosti.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 79%
IMDb.com – 8,2%
Rotten Tomatoes – 76%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -