TIP na seriál

TIP na seriál: The Walking Dead | Apokalyptický seriál o invázii zombie

TIP na seriál: The Walking Dead

Keď svet skončí, čím to bude? Globálnym otepľovaním? Vybuchnutím slnka? Vcucnutím Zeme do čiernej diery? Nie, nie a nie. Bude to inváziou zombie! Aspoň tak našu budúcnosť vykresľuje seriál The Walking Dead. Ale veď to je hrozné a strašidelné! – hovoríte si? Mýlite sa. Je to úžasné, plné akcie a originálne!

The Walking Dead po Rickovom odchode

Zdroj: metro.co.uk

Náhľad do deja

Šerif Rick Grimes sa zobudí z kómy v opustenej nemocnici. Nikde žiaden doktor, sestrička ani pacient. Zmätený objavuje, že takáto situácia sa netýka iba nemocnice, v ktorej sa liečil po postrelení. No to nie je všetko, čo ho nemilo prekvapí. Stretáva živých mŕtvych a zdesene zisťuje, že sa jeho život zmenil na boj o prežitie.

Snaží sa nájsť svoju rodinu a bezpečné miesto na život. Miesto, kde ho nebudú chcieť zožrať za živa. A my celý jeho boj o vlastný život môžme sledovať z pohodlia našich gaučov a postelí. Podarí sa Rickovi nájsť jeho milovaných a zachrániť sa? Okrem Ricka spoznávame aj mnoho ďalších zaujímavých postáv. Každý človek sa s touto novou situáciou snaží vysporiadať po svojom a vníma ju inak. A divákov to núti premýšľať, čo by na ich mieste robili oni (samozrejme, ak by prežili a nestali sa zombie).

opustí nás hlavná postava The Walking Dead

Zdroj: skybound.com

Informácie o seriáli

Tento seriál má zatiaľ deväť sérii. Prvá z nich vyšla v roku 2010. Tá má iba šesť hodinových dielov. Druhá sériatrinásť hodinových dielov a zvyšné série majú po šestnásť hodinových dielov. Vieme, že tento seriál dostane aj desiatu sériu, ktorá pravdepodobne vyjde v októbri 2019.

The Walking Dead

Zdroj: www.tunefind.com

Tvorcovia však hovoria, že desiatou sériou seriál určite nekončí, a plánujú na ňom robiť ešte dlho, dokonca sa hovorí aj o filmoch. Tento seriál po novom nájdeme aj na Netflixe. Je založený na rovnomenných komiksoch od Roberta Kirkmana, Tonyho Moora a Charlieho Adlarda. Určite ho odporúčame všetkým milovníkom hororových, apokalyptických a post-apokalyptických seriálov.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 80%
IMDb.com – 8,3/10
Rotten Tomatoes – 80%

Betka Múcsková
About author

Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.
  Related posts
  TIP na seriál

  TIP na seriál: Anne with an E | Knižná predloha, ktorá nikdy nesklame

  TIP na seriál

  TIP na seriál: Orphan Black | Tajuplný sci-fi príbeh plný klonov

  TIP na seriál

  TIP na seriál: Spartakus | Seriál, vďaka ktorému vznikol seriál Hra o tróny

  TIP na seriál

  TIP na seriál: Carnival Row | Fantasy s Carou Delevingne a Orlandom Bloomom v hlavných úlohách

  Pridaj komentár