TIP na seriál: Tie roky sedemdesiate | Ako sa vtedy žilo mladým ľuďom?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Tie roky sedemdesiate

Sedemdesiate rokyv Amerike známe aj ako disco éra. Presne o tejto dekáde je seriál Tie roky sedemdesiate (to je snáď jasné z názvu). O týchto rokoch v našich končinách sme sa už dosť učili na základnej a strednej škole. Prišiel čas pozrieť sa, ako to bolo v USA, a v čom všetkom sa naše pojímanie tejto doby líši.

Tie roky sedemdesiate
Zdroj: consequenceofsound.net

Tento sitkom nám predstavuje okrem autentického zobrazenia doby, na ktorú sa zameral, aj terajšie veľké hviezdy v ich začiatkoch. V hlavných úlohách môžeme vidieť mladého Tophera Gracea, ktorého môžete poznať z filmov Spider-Man 3 a Interstellar. Ďalšou populárnou herečkou v tomto seriáli je Mila Kunis, ktorá okrem iného dabovala Meg v seriáli Griffinovci. Tretím ikonickým hercom je určite Ashton Kutcher, ktorého môžete poznať zo seriálov The Ranch a Dva a pol chlapa, v ktorom nahradil Charlieho Sheena.

Okrem nich v tomto seriáli hrá aj Laura Prepon, ktorá hrá aj v seriáli Orange Is the New Black. Ďalej Danny Masterson, ktorý taktiež hral v seriáli The Ranch. V neposlednom rade vidíme aj Wilmera Valderramana, ktorého môžete poznať zo seriálu NCIS a mnoho ďalších skvelých hercov.

Tie roky sedemdesiate
Zdroj: elitedaily.com

Náhľad do deja

Príbeh o šiestich kamarátoch a ich životoch. V hlavnej úlohe je chlapec Eric, ktorý má prísneho otca, srdečnú mamu a sestru pobehlicu. Je zahľadený do svojej susedky Donny, s ktorou sa pozná už odmalička. Donna vyrastá s rodičmi, po ktorých svoju inteligenciu a kritické zmýšľanie určite nezdedila.

Ďalšou postavou je hlúpučký Kelso, ktorý má jediné šťastie v tom, že dobre vyzerá (je to predsa Ashton Kutcher), pretože príroda mu veľa múdrosti nenadelila. Jeho priateľka Jackie na tom však nie je oveľa lepšie. Je rozmaznaná, naivná, hlúpučká a výstredná. Kelsa však miluje celým srdcom.

Tie roky sedemdesiate
Zdroj: ifc.com

Piatym členom ich partie je Hyde, chlapec, ktorý neznáša režim, zákony a vládu. Jeho otec ho opustil už v detstve a vyrastal s mamou, ktorá ho zanedbávala a nemala s ním dobrý vzťah. Jemu však napriek tomu hrá úsmev na tvári väčšinu dielov. Posledný z kamarátov je výmenný študent Fez, ktorý sa ešte ani poriadne nenaučil správne rozprávať po Anglicky. Pôsobí ako klaun skupiny, no každý ho má rád. Seriál je plný príbehov týchto šiestich kamarátov a ich rodín.

Informácie o seriáli

Tento sitkom vychádzal v rokoch 1998 – 2006. Má presne 200 približne dvadsať-minútových dielov, rozdelených do ôsmich sérii po 22 až 26 dieloch. Je plný lásky, priateľstva, komédie, no rieši aj klasické tínedžerské otázky, ktoré sprevádzajú dospievanie a sexuálny vývoj každého. Okrem iného sa zaoberá aj vážnejšími témami, ktoré ale, ako každý sitkom, zľahčuje. Určite ho odporúčam fanúšikom tejto éry, alebo aj jednoducho nadšencom sitkomov.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 80%
IMDb.com – 8,1/10
Rotten Tomatoes – 69%

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -