TIP na seriál: Upírske denníky | Teen seriál o láske medzi upírmi a ľuďmi

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na seriál: Upírske denníky

Upírske denníky – Čo ak by upíri existovali medzi nami a my by sme o tom ani nevedeli? Určite poznáte veľa legiend a videli ste veľa filmov a seriálov o upíroch na to, aby ste vedeli, čo sú to za tvory. Tvory, ktoré sa živia krvou ľudí a zvierat, ktoré nemôžu vychádzať na slnko, ktoré žijú večne, kým ich niekto neprebodne dreveným kolom.

Damon, Elena a Stefan
Zdroj: deadline.com

Za posledné roky sa ich však už ľudia neboja, skôr ich obdivujú, vyhľadávajú o nich filmy a seriály a niektorí si dokonca v kútiku duše prajú jedným z nich byť. Jedným z takýchto seriálov sú aj Upírske denníky.

Náhľad do deja

Elena je študentkou strednej školy v menšom americkom meste Mystic Falls. V škole v jeden deň spozná nového študenta Stefana, ktorý sa práve do mesta prisťahoval za svojím strýkom. Čo však Elena netuší je, že toto stretnutie jej obráti život úplne naruby. Stefan sa totiž neprisťahoval ako nový obyvateľ mesta, skôr sa vrátil tam, kde žil pred 150 rokmi. Ako vám už určite došlo, Stefan je upír. 

upírske denníky
Zdroj: lebanonews.net

Okrem Stefana sa vráti aj jeho drzý a zlomyseľný brat Damon, ktorý Stefanovi a Elene narobí ešte viac problémov, než majú. S návratom bratov Elena odhaľuje temnú minulosť ich rodiny, svojej rodiny a aj celého Mystic Falls. Zisťuje, že je dvojníčkou upírky Katherine, ktorá má na svedomí to, že bratia sú upíri. V devätnástom storočí ju spoznali a svojou krásou a šarmom si oboch omotala okolo prstu a následne ich premenila.

Ako sa Elena popasuje so všetkými tajomstvami, ktoré sa dozvie? Dokáže milovať Stefana napriek tomu, že je krvilačný upír? Alebo sa bude chcieť stať jednou z nich?

Stefan, Elena a Damon
Zdroj: melty.fr

Informácie o seriáli

Upírske denníky začali vychádzať v roku 2009 a ich posledná ôsma séria vyšla v roku 2016. Prvých sedem sérii má okolo 22 štyridsať-minútových dielov a posledná ich má iba 16.

Celý seriál vznikol podľa rovnomennej knižnej predlohy od Lisy Jane Smith. Upírske denníky majú aj spin-off seriál The Originals, ktorý začal vychádzať v roku 2013. Seriál je plný lásky, smrti, krvi a upírov. Nechýba akcia, súboje, napätie ani pekní herci a pekné herečky. Určite ho odporúčam každému nadšencovi teenagerských seriálov a príbehov o upíroch.

Hodnotenia seriálu:

CSFD.cz – 64%
IMDb.com – 7,7/10
Rotten tomatoes – 85%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -