SeriályTIP na seriál

TIP na seriál: Mr. Robot

Pokiaľ už máte plné zuby superhrdinských seriálov, ste na správnom mieste. Mr. Robot je úspešný seriál, aktuálne už beží druhá séria. No stále sú medzi nami ľudia, ktorý ho ešte neokúsili. Robíte veľkú chybu! Tento schizofrenický  seriál naozaj stojí za pozretie. Tento tip na seriál môžete brať zároveň aj ako recenziu na prvú sériu.

Elliot Aldreson

Elliot Alderson

O čom je Mr. Robot?

Tento seriál zachytáva život chlapca menom Elliot Alderson. Ten trpí schizofréniou, sociálnou úzkosťou, a čo je najhoršie, je to realista. Tvrdý realista. Na svet sa pozerá úplne inak než my. Zožiera ho, že svet dokážu ovládať peniaze, a sú tou najväčšou mocnosťou. Elliot má problém nadviazať kontakt s novými ľuďmi a komunikovať s nimi. Jeho jedinou známosťou je kamarátka a kolegyňa Angela, a jeho psychologička Krista. Je vynikajúcim programátorom, a jeho tajné hobby je hackovanie. Je to vlastne jediný spôsob ako komunikuje s ľuďmi. z vnútra. Cez ich E-Maily, Facebook, a podobne. Vie o ľuďoch viac ako ich vlastné matky. Pracuje pre bezpečnostnú firmu All-Safe, ktorá má na starosti servery a bezpečnosť E-Corpu.

E-Corp je firma, ktorá má na starosti banky a financie mesta. Elliot ju nazýva Evil Corp, a tak sa onej počujeme vyjadrovať celý seriál. Prečo? Pretože v seriáli často počujeme Elliotove myšlienky. Dokonca sa rád rozpráva aj s nami. Divákmi. Sme jeho tajnými kamarátmi, ktorí hodnotia jeho rozhodnutia a činy. Preto je často v úzkostiach. Aby tieto stavy potlačil, berie lieky a drogy, no s nimi aj bez nich je to s ním zlé.

Elliot Aldreson

Elliot Alderson

Raz ho v metre osloví tajomný muž, predstavený ako Mr. Robot. Ten ponúkne Elliotovi , že môže pomôcť hackerskej skupine menom f society. Ich cieľ je jasný, vlastne úplne rovnaký ako ten Elliotov. Zmeniť svet. Zosadiť z trónu Evil Corp a znížiť hodnotu peňazí. Tak raz hackne All-Safe aby sa dostal ku Evil Corpu, a jeho úloha sa môže začať.

O druhej sérii toho veľa povedať nemôžem, aby som sa vyhol spoilerom. Druhá séria zachytáva to, ako skupina f society znáša následky toho, čo vytvorili. Elliot to vôbec nebude mať ľahké. Jeho stav je na tom ešte horšie. Aby tomu predišiel , snaží sa žiť “normálny” život bez hackovania. To sa mu samozrejme nepodarí, pretože sa zapletie do niečoho, do čoho nemal pchať ruky.

Elliot a Mr. Robot

Elliot a Mr. Robot

Kto sa nám v seriáli ukáže?

Hlavnú postavu, teda Elliota, hrá úžasný Rami Malek. Najlepšie vybraný herec pre túto rolu. Nejeden človek by si myslel, že Rami naozaj trpí schizofréniou. Jeho gestikulácia, mimika, pohyby, to ako rozpráva, je to niečo neuveriteľné. Anarchistického Mr. Robota hrá Christian Slater. V seriáli si zahrá aj Martin Wallström, ktorý má rolu Tyrella Wellicka. Ten je hlavným “záporákom” seriálu, no v skutočnosti si ho veľmi obľúbite. S Elliotom má v seriáli veľkú budúcnosť. Kamarátku z dectva a kolegyňu Angelu hrá Portia Doubleday. Jej postavu veru nebudete mať moc v láske, je dosť otravná. Za zmienenie stojí aj Carly Chaikin, ktorá hrá Darlene. Tá je tiež súčasťou skupiny f society, no je aj omnoho viac. A kto za týmto celým stojí? Jeho meno je Sam Esmail. Ten podľa mňa tiež trpí schizofréniou, pretože bez nej sa takýto úžasný seriál proste nedá spraviť.

Elliot a Darlene

Elliot a Darlene

Dej seriálu vás vtiahne hneď v prvom diely, a pustí vás až na konci. Je plný plot twistov, emocionálnych výlevov, zvratov. proste sa od neho nebudete chcieť odtrhnúť. Druhá séria sa už pomaly blíži ku koncu, tak šup pozerať! Pokiaľ vás to pohltí, nezúfajte. Tretia séria je už oficiálne potvrdená. Aj keď toto neberiem ako plnohodnotnú recenziu, seriálu dávam 9/10. Tento dramatický, hackerský, schizofrenický, a neviem ešte aký seriál patrí do mojej top 3!

Elliot

 

 

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár