TIP na seriál: The Girlfriend Experience | Zaplaťte tisícku za hodinu v prítomnosti mladej dámy

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Celkom nový tohtoročný seriál vypustený na americké obrazovky 10. apríla The Girlfriend Experience od produkcie STARZ – Lodge Kerrigan a Amy Seimetz. Seriál, ktorý aj napriek svojmu krátkemu pôsobeniu zožal u kritikov veľký úspech a to v priemere až 81%. V článku sa dozviete názor normálneho človeka ako som ja. 

Stručne o seriáli The Girlfriend Experience

Seriál nás zavedie k mladej dievčine študujúcej právo Christine Reade (Riley Keough), ktorá je zároveň stážistkou v exkluzívnej právnickej spoločnosti v Chicagu. Jedného dňa jej najlepšia kamarátka Avery Suhr (Kate Lyn Shale) ukáže zaujímavú vec, ktorá jej život obráti úplne naruby, alebo skôr len odhalí to, čo v sebe potláčala. GFE alebo aj Girlfriend Experience. V preklade, robte spoločnosť veľmi bohatým ľuďom, následne sa s nimi vyspíte a dostanete za to veľmi pekné a veľké peniaze. Pripravte sa na veľa prvkov Drámy a Legal thrilleru.

The Girlfriend Experience

Čo Nám tento seriál ešte ukáže?

Christina je cieľavedomý človek, niekto by povedal, že až veľmi premotivovaný. Pilne študuje právo a dostala sa na stáž do jednej z najlepších právnických firiem. Pred sebou vidí len jednu veľkú čiaru do budúcnosti, kde na veľkom piedestáli pózuje jej špičková kariéra a nič ju nezastaví aby sa vypracovala na vrch. Stojí to úsilie, ale herečka vždy len nasadí svoju kamennú tvár, ktorá tak veľmi láka mužov naokolo. Diagnóza perfekcionistky. Charakter na prvý pohľad veľmi zaujímavý, dalo by sa povedať, že až trocha podozrivo. Aspoň ja teda všade hľadám tie najväčšie klišé veci. A verte, že všade sa nejaké nájdu.

Tu môžeme vidieť, že ako vždy v živote hlavnej postavy nastane veľký zlom. Christinina spolužiačka Avery prezradí malé tajomstvo. Ako keď si dve škôlkarky šuškajú tajomstvá pod perinou. Avery robí eskort už nejakú tu dobu a má za to slušný balík. Christina sa teda rozhodne, že začne tiež. A prichádza ďalšie klišé! Samozrejme potom, čo hlavná postava nafotí fotky, (ktoré, musím uznať, boli dosť dobré) má veľký počet záujemcov. Polovica z nich chce viac než jedno stretnutie a hneď sa do nej zamilujú. Čož je trošku zvláštne, keďže Christina je občas veľmi arogantná, ale možno práve to je tak veľmi sexy.

The Girlfriend Experience

Klišé je častým faktorom seriálu

Hlavná postava si postupne viac a viac obľubuje túto prácu a venuje jej čoraz viac času, až príde deň, keď mešká do školy na prednášku a jej ciele sa trocha menia. Postave sa troška vybrusuje charakter. Christina sa postupne učí ako vydrbávať a manipulovať s ľuďmi tak aby dosiahla to, čo chce. Bohužiaľ nebola to len ona, kto s ľuďmi vybabral. V niektorých momentoch s ňou pekne vytierali podlahu až sa leskla.

Popritom všetkom sa ešte zapletie so šéfom asi tak ako každá sekretárka – ďalšie klišé. Táto zápletka nedopadne veľmi dobre. Herečka ku koncu podá, podľa mňa, až veľmi histerický výkon, ktorý bol trošku viac mimo a pôsobilo to dosť umelo. Vo finále seriálu sa to trocha viac zamotá a ja osobne som sa v deji trocha stratila a možno to bolo aj tým, že som nedávala tak veľký pozor, keďže už ma nezaujímal ani tak dej, ktorý stratil nejakú tu šťavu. Čakala som len kým dôjdem na koniec a zistím, ako to celé dopadne. Asi najdivnejšie bolo, že herečka mala veľmi divnú predstavu ako zničí firmu, v ktorej je len stážistkou. To je síce milé a pekné, ale trocha pritiahnuté za vlasy, nemyslíte?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt the girlfriend experience
Hlavná postava Christina

Záver

Seriál mal trocha domotaný a občas nejasný dej, čož pôsobilo trocha rušivo a samozrejme tie klišé, ale to už je vec názoru a vkusu, no po skvelom začiatku som čakala trocha viac. A to môžme vidieť aj na sledovanosti seriálu pri jednotlivých epizódach. Prvá dosiahla 0,36 milóna sledovateľov, v strede seriálu sa objavili aj chabšie stovky a posledná epizóda mala docela pekný priemer 0,2 milióna. S výkonmi hercov som bola spokojná, páčila sa mi rôznorodosť postáv a aj zápletky, ktoré sa tam objavili. Zároveň sme tam mohli zahliadnuť troška psychologickej analýzy a vnútorných bojov hlavnej postavy. A hlavne čo som ocenila, neobjavila sa tam žiadna lovestory, ktorá by dosť narušila dej. Celkový dojem bol dobrý. Troječka je fajn.

The Girlfriend Experience

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -