Nemáte čo pozerať? Prinášame 15 tipov na rôznorodé filmy a seriály, ktoré si tento mesiac musíte pozrieť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

BOJ O MOC III.
(Succession III.)

Seriál s  deviatimi cenami Emmy na  konte, vytvorený na  Oscara nominovaným Jesseom Armstrongom (Politické kruhy), skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny. Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, na čele ktorej stál donedávna Logan Roy (Brian Cox), generálny riaditeľ jedného z  najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete.

Logan Roy, ktorého na konci druhej sezóny oklamal syn Kendall, sa v úvode tretej série nachádza v nebezpečnej pozícii a snaží sa zaistiť rodinné, politické a finančné spojenectvo. Napätie rastie a hrozí, že sa neľútostná korporátna bitka zmení v rodinnú vojnu… V novej sérii sa predstaví aj Adrien Brody a Alexander Skarsgård.

DOOM PATROL III.
(Doom Patrol III.)

Najdivnejšia skupina superhrdinov zo sveta DC – Cliff Steele alias Robotman (Brendan Fraser), Larry Trainor alias Negative Man (Matt Bomer), Rita Farrová alias Elasti-Woman (April Bowlbyová), Crazy Jane (Diane Guerrerová) a Victor Stone alias Cyborg (Joivan Wade) sú späť. Tretia séria začína konfrontáciou Dorothy (Abi Montereyová) so Sviečkarom, ktorá vedie ku zdrvujúcej strate.

Doom Patrol sa ocitá na zložitej križovatke a každý jej člen sa snaží čeliť tomu, kým je a kým chce byť. A všetko sa ešte viac skomplikuje, keď v stroji času dorazí Madame Rouge (Michelle Gomezová) s veľmi špecifickým poslaním, len keby si na neho pamätala. Seriál uvádzame s českým dabingom.

SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA
(Scenes from a Marriage)

Divákmi a kritikmi výborne hodnotený seriál Scény z manželského života sa dočkal svojej dabovanej verzie. Seriál je natočený na motívy rovnomennej švédskej klasiky Ingmara Bergmana z roku 1973, skúma ikonické poňatie lásky, nenávisti, túžby, nevery, manželstva a rozvodu z pohľadu súčasného amerického páru.

Predstavitelia hlavných úloh, priatelia Oscar Isaac a Jessica Chastain, sa pred kamerou stretávajú druhýkrát. Už v roku 2014 zaujali publikum ako manželia v krimi thrilleri Vojna bez pravidiel. Seriál uvádzame s českým dabingom.

ČAS
(Time)

Miniséria skúma život v súčasnom britskom väzenskom systéme z pohľadu dvoch úplne rozdielnych mužov. Učiteľ, manžel a otec Mark Cobden (Sean Bean) pri nehode zabije nevinného človeka. Zožiera ho pocit viny a svoj štvorročný trest preto bez váhania prijme. Je ďaleko od rodiny a netuší, čo ho v drsnom novom prostredí čaká. Musí sa rýchlo naučiť, ako prežiť. Eric McNally (Stephen Graham) je väzenský dozorca.

Starostlivý a čestný muž sa zo všetkých síl snaží chrániť svojich zverencov, čo je často náročná úloha. Väznica má nedostatok personálu a rastúce napätie vyvoláva každodenné konflikty. Keď jeden z najnebezpečnejších väzňov odhalí jeho slabinu, Eric musí voliť medzi svojimi zásadami a láskou k rodine.

TŘI BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM
(Tri billboardy kúsok za Ebbingom / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Mildred zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, a tak sa rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície.

Týmto činom Mildred rozpúta bitku so zástupcami zákona. A keď sa do prípadu vloží ďalší policajt, nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a ukrivdenou a rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať. Kriminálna dráma plná čierneho humoru.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -