Kedy sa dočkáme filmu To 2 v kinách? Štúdio Warner Bros. prichádza s oficiálnym dátumom!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak si dáme dokopy všetky pozitívne recenzie od kritikov a celosvetový zisk (zatiaľ) vo výške 477 miliónov z rozpočtu 35 miliónov dolárov, sa IT jednoznačne začlenil k jednému z najlepších filmov roku 2017. Vzhľadom na veľkosť pôvodného románu Stephena Kinga (1,138 strán) sa určite máme načo tešiť a aj pokračovanie by sa malo snažiť prispôsobiť originálu. Ale kedy sa táto „druhá kapitola“ objaví na striebornom plátne? Štúdia Warner Bros. a New Line naplánovali pokračovanie na 6. septembra 2019!

to boxoffice
Zdroj: pursuenews.com

Zdá sa, že dátum premiéry sa riadi heslom „zafungovala to raz, bude to fungovať opäť„. Myslím tým septembrové vydanie, ktoré nie vždy štúdia využívajú vo svoj prospech. Podľa všetkého by leto, jar, či zima mohli byť oveľa lepšími obdobiami pre takýto film. September je zvyčajne menej zaujímavým mesiacom pre filmy, čo je takmer určite súčasťou dôvodu, prečo bol IT tak úspešný. Na prelome leta a jesene existuje menšia konkurencia a zopakovať takúto taktiku nie je vôbec zlý nápad. Zatiaľ je na ten týždeň naplánované iba pokračovanie príbehu s Pennywisom a veríme, že v ten deň sa dočkáme rovnakej kvality ako tomu bolo začiatkom tohto mesiaca.

 Vráti sa pôvodné obsadenie?

IT nám priniesol dávku kvality v podaní mladých hereckých talentov. Ale nakoľko sa bude dej pokračovania odohrávať o 27 rokov neskôr, ako to teda bude? Herecké hviezdy na vzostupe by sa mali vrátiť, v podobe flashbackov do minulosti. Tak isto ako sa vráti aj scenárista Gary Dauberman a výrobcovia Barbara Muschietti, Roy Lee, Dan Lin, Seth Grahame-Smith a David Katzenberg. Pokiaľ ide o režiséra, Andy Muschietti stále čaká, či bude pokračovať v projekte. No všetko nasvedčuje tomu, že sa tak stane.

to boxoffice klaun pennywise
zdroj: youtube.com

Film prispôsobil časť príbehu podľa knižnej predlohy z roku 1986, v ktorom členovia Losers Clubu bojovali proti vyššej sile v podobe klauna. Ten pokojné mestečko Derry ohrozuje už dlhé roky a je jasné, že sa naši hrdinovia budú musieť vrátiť. Okrem návratu Billa Skarsgarda (Pennywise) sa môžeme tešiť aj na dospelé herecké obsadenie, ktoré zatiaľ nebolo oficiálne predstavené. Zatiaľ sme sa mohli dočítať len o herečke Jessice Chastain, ktorá by mohla stvárniť Beverly Marsh.

Ak ste film stále nevideli, nepremeškajte svoju šancu. IT si svoju šancu určite zaslúži a v kinách si ho môžete vychutnať ešte nejaký ten piatok. Pennywise vám určite svojou „charizmou“ učaruje a zistíte, že dané hodnotenia si vybojoval poctivo. Na to, ako bude bojovať pokračovanie si budeme musieť počkať, no už sa nemôžeme dočkať.  

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -