Bol desivý Klaun Pennywise porazený konkurenciou, alebo horor TO kraľuje aj naďalej? | boxOFFICE#37

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Bez dobrého počasia nám radosť môžu robiť aspoň dobré filmy. Tento týždeň nie je výnimkou, pretože do kina sa môžeme ísť pred okolitým svetom schovať na hneď niekoľko noviniek. Dokázali však tieto nové filmy poraziť súčasného šampióna, horor TO? Alebo sa Klaun Pennywise nenechá vystrašiť tak ľahko a prvenstvo si zachoval? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

TO boxoffice

Prvé miesto si opäť zaistil horor TO s 60 miliónmi počas druhého víkendu. Adaptácia knihy Stephena Kinga si zarobila len o polovicu menšiu sumu, ako jej priniesol rekordný debut. Po vysokých číslach bol finančný úpadok plne očakávaný, no hororu sa darí extrémne dobre. Klaun Pennywise dokázal dokonalo využiť skvelý čas vydania a radosť mu spravili aj veľmi pozitívne recenzie. S celosvetovým zárobkom 371 miliónov dolárov sa snímka už teraz stáva ôsmym najlepšie zarábajúcim filmom tohto roka.

Na veľmi vzdialenom druhom mieste sa ocitla novinka Americký zabijak, ktorá si za prvé tri dni zarobila 14,8 miliónov dolárov. Akčný thriller je založený na úspešnej knižnej predlohe, no tento fakt filmu samotnému počas otváracieho víkendu veľmi nepomohol. Recenzie opisujú vcelku nudný počin, ktorý na stôl nepriniesol nič nové. Môžeme predpokladať, že mnoho z divákov pritiahol práve herec Michael Keaton.

Tretie miesto patrí filmu Darrena Aronofského menom mother!. Novinka si za prvé tri dni zarobila iba 7,5 miliónov, čo je výsledkom vcelku zmiešaných ohlasov. Kuriózny je ale fakt, že väčšine profesionálnych kritikov sa film páčil, pričom od divákov sa dočkal iba sklamaného výrazu. Hororu s herečkou Jennifer Lawrence v hlavnej úlohe taktiež nepomohla silná konkurencia v podobe TO. Štúdio Paramount klauna zdanlivo podcenilo.

Zdoj: IndieWire

Na štvrtom mieste za objavil film Home Again s 5,3 miliónmi. Snímka tak svoj zárobok v USA navýšila na 17,1 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje Zabijakov osobný strážca. Akčná komédia si počas piateho víkendu zarobila 3,5 miliónov, pričom na domácej pôde celkový zárobok činí už 70,3 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom sa stala Annabelle: Zrodenie zla s 2,3 miliónmi. Hororový prequel populárnej filmovej série si celosvetovo stihol zarobiť už ohromných 291,1 miliónov dolárov.

Siedme miesto patrí snímke Wind River s 2,5 miliónmi. Dráme sa aj naďalej darí vcelku dobre, pričom na domácej pôde si zarobila už 29,1 miliónov dolárov.

Animák Leap! sa usadil na ôsmom mieste s 2,1 miliónmi. Len v USA si doteraz dokázal zarobiť už 18,6 miliónov dolárov.

Deviatym filmom je Spider-Man: Homecoming štúdia Marvel. Superhrdinský blockbuster obrovských rozmerov si počas jedenásteho víkendu zarobil 1,8 milióna, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 861,2 miliónov dolárov.

Prichádza Spider-Man v štýle Marvel!
Zdroj: nealwear.com

Posledným na zozname s desiatym miestom sa stal Dunkirk s 1,3 miliónmi. Najlepšie zarábajúci vojnový film zasadený do Druhej svetovej vojny si celosvetovo zarobil už pekných 508,3 miliónov dolárov.

  1. $60,000,000   It
  2. $14,800,000   American Assassin
  3. $7,500,000     mother!
  4. $5,334,160     Home Again
  5. $3,550,000     The Hitman’s Bodyguard
  6. $2,600,000     Annabelle: Creation
  7. $2,553,586     Wind River
  8. $2,117,930     Leap!
  9. $1,875,000     Spider-Man: Homecoming
  10. $1,305,000     Dunkirk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah