Slováci ostanú sklamaní. Streamovacia služba práve zrušila výnimočný seriálový hit

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Skvelý seriál od HBO bol zrušený

Prostredie yakuzy, neskorumpovateľný vyšetrovatelia a silná kriminálna dráma. To všetko boli dôvody, ktoré lákali divákov a udivovali kritikov pri seriáli na službe Max. Teraz však služba spolu s tvorcami oznamujú, že seriál Tokyo Vice bol zrušený, o témepíše Variety. Po dvoch seriách tak nebude pokračovať, je však možnosť, že ešte nepovedal posledné slovo.

Seriál sa začal vysielať ešte v apríli 2022. Zakladá sa na skutočných udalostiach a predstavil postavu investigatívneho žurnalistu Jakea Adelsteina, ktorého stvárňoval Ansel Elgort. V 90. rokoch pôsobí v Tokiu, kde si získava dôveru nielen miestneho policajného zboru, ale hlavne neoblomného vyšetrovateľa Sekiguchiho (Ken Watanabe). Spoločne sa púšťajú do boja proti japonskej mafii.

seriál tokyo vice max
Zdroj: Max

Skvelé prijatie, napriek tomu koniec

Seriál zbieral skvelé hodnotenia od kritikov a chválami nešetrili ani diváci. Po tohtoročnej druhej sérii, ktorá sa vysielala od februára do apríla skóre ešte stúplo. Na ČSFD mal po posledných desiatich epizódach hodnotenie 83 %.

Hlavným tvorcom a výkonným producentom je J.T. Rogers, pričom na ňom pracuje spoločne s Alanom Poulom. Pri oznamovaní ukončení projektu odhalili svoj zámer, v ktorom hovorili, že od začiatku plánovali dve série a preto príbeh plnohodnotene ukončili. Povedali, že táto príbehová linka na dve série bola skvelá. Max im dal priestor skončiť prvú sériu cliffhangerom a pridať dve dodatočné epizódy do druhej série.

seriál tokyo vice
Zdroj: Warner Bros. Discovery

Tvorcovia si nechávajú dvere otvorené

Zároveň však dodali, že majú viac príbehu, ktorý dokážu rozpovedať. Rogers dokonca tvrdí, že je natoľko silný, že by dokázali spraviť plnohodnotnú tretiu sériu. Dáva podľa neho zmysel pre všetky postavy a isté myšlienky sú už na papieri. Nechcú však s nimi pokračovať teraz, ale možno niekedy v budúcnosti, keď budú mať pocit, že je správny čas.

Otázkou ostáva či bude mať služba Max v budúcnosti záujem po aktuálnom ukončení spolupráce. Nemusí však byť vylúčené, že by sa projektu ujala iná spoločnosť, ako to býva aktuálne zvykom. V každom prípade je možné, že sme sa s Adelsteinom a Sekiguchim nevideli naposledy.

Čo hovoríte na to, že bol seriál Tokyo Vice zrušený? Mali ste radi túto unikátnu kriminálnu drámu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -