Podarilo sa sfilmovať hororové anime? | Tokyo Ghoul RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Tokyo Ghoul RECENZIAManga s tým istým názvom vychádzala v magazíne Weekly Young Jump od roku 2011 do roku 2014 a pokračovanie z názvom Tokyo Ghoul:re skončilo v roku 2018. Okamžite si získala čitateľov svojim až hororovým príbehom, krvilačnými súbojmi, romantikou, dizajnom postáv a maskami, ktoré môžete vidieť nielen ako suvenír každého otaku (fanúšika mangy/anime). Preto netrvalo dlho, kým sa nakrútilo anime a neskôr film z roku 2017.

tokyo ghoul film
Zdroj: comicbook.com

Tokyo Ghoul RECENZIA

Na Tokijského študenta Kanekiho zaútočí ghoul (monštrum v koži človeka), ktorý sa živí ľudským telom. Síce tento útok prežije, no stane sa čiastočne ghoulom a neostáva mu nič iné ako ujsť. Nechcem prezradiť viac, keďže by som priveľmi prezrádzal dej.

Plusy:

Vizuálne sa film viac ako podaril a môžem pokojne napísať, že sa podarili aj samotné CGI efekty, na ktorých je samotný film postavený. Na tých väčšinou filmové adaptácie podľa anime zlyhávajú. Každý ghoul má svoje schopnosti a tzv. kagune – predátorský orgán ghoula. Tie vyzerajú monštruózne slizko, nechutne a hlavne živo. Pripomínajú mi to najlepšie z Votrelcov, prípadne tvorov z hororu Vec.

Zdroj: inverse.com

Taktiež sa vydaril kasting jednotlivých hercov. Hlavne v úlohe Kanekiho je skvelý výber herca. Ten je vychudnutý, vystrašený a nevzbudzuje skoro žiadne sympatie. To sa bude určite hodiť v pokračovaní, v ktorom Kaneki podstúpi doslova mutáciu na beštiálneho vraha.

Na svoje si prídu určite ako v časoch Matrixu a Underworldu rôzni fetišisti. Masky, piercingy, tetovania, či rôzne šperky tiež patria do sveta Tokyo Ghoul.

Tvorcovia sa nebáli nechutností, obscénností a hlavne toho, že pôvodná manga je brutálny horor. Niektoré scény boli naozaj drsnejšie a krvavejšie, čo ma naozaj potešilo, pretože som to nečakal.

Zdroj: otakudome.com

Mínusy:

Najväčším záporom je to, čo pravdepodobne u všetkých anime/manga adaptácii. Tie sú tak dlhé, rozvrstvené, majú čas na vývoj postav po psychologickej stránke, fyzickej ak trénujú. Ani sa nemôžeme čudovať režisérovi a jeho voľby dejových skratiek. Tie sú pre nás divákov nie vždy prijaté s nadšením. Ale stále môže všetko napraviť v pokračovaní.

Obrovský mínus si dá určite každý ortodoxný milovník mangy a anime. Určite nájdu na filme nekonečno chýb, ktoré budú považovať za hriech ale…

Zdroj: youtube.com

Verdikt:

Odporúčam fanúšikom anime/mangy nemať veľké očakávania, nefanúšikom užiť si atmosféru a horor sprevádzajúci premenu Kanekiho na ghoula. Popri filmoch ako Attack on Titan, Jojo’s Bizarre Adventure, Death Note, či Gintama 2, je Tokyo Ghoul poctivá hororová žánrovka. A preto sa neviem dočkať jeho pokračovania!

Zdroj: imdb.com, otakudome.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -