Naozaj je Tokyo Ghoul S úspešné pokračovanie anime filmu?

Nenechajte si ujsť

Tokyo Ghoul S

Tokyo Ghoul S je pokračovanie úspešného anime filmu, ktoré sa odohráva v alternatívnej realite, kde ghouli (stvorenia, ktoré vyzerajú ako normálni ľudia ale môžu prežiť iba jedením ľudského mäsa) žijú v tajnosti medzi ľudskou populáciou a skrývajú svoju skutočnú povahu. Aby nie, v reálnom svete by boli ihneď označení za sériových vrahov a začal by sa hon.

tokyo ghoul film
Zdroj: comicbook.com

Ghouli majú totiž to extrémnu silu a regeneračné schopnosti. Ich telo produkuje vo svojich svaloch 4 až 7-krát viac kinetickej energie ako normálny človek. Koža je rezistentná na bežné strelné zbrane a každý jeden z nich má aspoň jeden špeciálny dravý orgán zvaný kagúna, ktorý môžu počas boja použiť ako zbraň…

Manga hit, ktorý ešte viac preslávilo anime

Manga vtrhla do sveta v roku 2011 a netrvalo dlho kým prišla prvá adaptácia anime v roku 2014. Chuť po všetkom z tohto temného sveta bola natoľko veľká, že filmová adaptácia prišla už v roku 2017. Nikto nečakal tak temnú verziu, ktorá sa síce dosť odlišovala od mangy aj anime predlohy, avšak, natesnať toľko dielov do filmu je extrém. Napriek tomu je prvý diel viac ako podarený.

Popravde, fanúšikovia ani neverili, že dvojka vznikne. Film v Japonsku nezarobil až tak, ako sa očakávalo. Do toho hlavná herečka doslova zmizla. Špekulovalo sa, či sa pridala k sekte, dlžila štátu, prípadne niečo podobné.

Našťastie, film si získal množstvo fanúšikov po celom svete. Úloha sa preobsadila a už čoskoro bude mať premiéru pokračovanie s názvom Tokyo Ghoul S. 

Väčšia, desivejšia, krvavejšia?

V to dúfame i keď opäť sa bude jednať iba o časť príbehu, keďže v neskorších dieloch sa deje toho priveľa, Ghoulov pribudne, a tým pádom sa zväčší aj rozpočet. Preto idú na to tvorcovia šikovne a prerozprávajú temnejší komorný príbeh ako sa z Kanekiho vlastne stal zabijak, ktorého tak milujeme…

Zdroj: IGN, IGN

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -