FilmyTrailery

Spoznajte život autora Pána Prsteňov v prvom traileri na film Tolkien!

Prvý Tolkien trailer je na svete!

Je tu vôbec niekto, kto by nepoznal Pána Prsteňov? Stretnúť s týmto svetom ste sa mohli naozaj všelikde. Pravdepodobne to však bolo v najslávnejšej filmovej adaptácii od režiséra Petra Jacksona. Ten do sveta kinematografie priniesol jednu z najlegendárnejších filmových trilógií v histórii a opečiatkoval ju až 17 oscarmi. V dnešnej dobe však už málokto siahne po knihách, ktoré slúžili ako predloha Jacksonovej série. O tie sa však postaral dnes už legendárny autor J.R.R. Tolkien.

Autorov život bol samozrejme veľkou inšpiráciou jeho diel. Trvalo to síce dlhšie, no konečne sa filmoví tvorcovia rozhodli jeho príbeh zhmotniť do filmovej podoby. V hlavnej roli sa predstaví mladý Nicholas Hoult, ktorého môžete poznať z nových X-Men filmov, Mad Max: Zbesilá jazda a najnovšie aj z filmu Favoritka, ktorý sa teší mnohým oscarovým nomináciám ale aj výhram.

Trailer nám teda naznačuje, že film bude zobrazovať paralely v Tolkienovom živote, ktoré ovplyvňovali jeho literatúru. Veríme, že práve tento štýl pritiahne do kín mnohých divákov. Film zatiaľ pre náš región potvrdený nie je, avšak veríme, že to sa časom zmení. O projekt sa postaralo štúdio Fox Searchlight, ktoré nám v posledných rokoch prináša mnohé kvalitné nízkorozpočtové filmy.

Vo filme sa okrem Nicholasa Houlta predstavia herci Lily Collins, Colm Meaney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Craig Roberts, Laura Donnelly, Genevieve O’Reilly, Pam Ferris a Derek Jacobi. Oficiálna synopsa znie následovne:

Film Tolkien preskúma formatívne roky osirelého autora ako hľadal priateľstvo, lásku a inšpiráciu spomedzi jeho priateľov, školských vyvrheľov. Udalosti ho však zavedú až k vypuknutiu Prvej svetovej vojny, ktorá môže spôsobiť veľkú trhlinu v jeho “Spoločenstve”. Všetky tieto zážitky ho však len inšpirovali k tomu, aby napísal svoje slávne poviedky zo Stredozeme.

Film príde do amerických kín už 10. mája 2019.

Zdroj: indiewire.com

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Filmy

  Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí?

  Filmy

  Dozvedeli sme sa oficiálny dátum vydania filmu Blade? Kedy sa lovec upírov pripojí do MCU?

  SeriályTrailery

  Mysleli ste si, že Adventure Time je príliš šialené? Nová animovaná séria ho ľahko schová do vrecka

  Pridaj komentár