Tom Cruise, NASA a SpaceX budú natáčať prvý akčný film vo vesmíre. Čo o ňom vieme?

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Prichádza prepis filmovej histórie?

Pripravte sa na prvý filmový koncept, ktorý nepochádza z tohto sveta. Známy herec Tom Cruise a korporácia SpaceX Elona Muska spolupracujú s vesmírnou agentúrou NASA na projekte prvého akčného filmu vo vesmíre. Informácie pochádzajú z pomerne nekonkrétnej správy z portálu Deadline. Vesmírne spoločnosti a ešte ani samotný herec sa k natáčaniu nevyjadrili.

O zasadení príbehu do skutočného vesmíru už špekulovala aj čím viac, tým bláznivejšia séria Rýchlo a zbesilo, alebo aj samotná Cruisova špiónska sága Mission: Impossible. Tom Cruise je známy tým, že si potrpí na veľmi realistické, ale pri tom stále nebezpečné filmové kúsky.

Či už zlaňoval najvyššiu budovu sveta, udržiaval dych niekoľko minút vo vodnej nádrži, pilotoval stíhačky, absolvoval jedinečný zoskok HALO z 7 600 km výšky, lietal helikoptérou cez úzky kaňon, alebo sa často zúčastňoval automobilových a motorkárskych naháňačiek.

Pre divákov všetko

Riskovať život pre zábavu publika tomuto hercovi nikdy nebolo cudzie. Jeho vyvrcholením uznávanej kariéry by sa práve mohlo stať natáčanie v jednej z vesmírnych lodí Elona Muska. Sám Tom Cruise v minulosti o výstupe mimo našu Zem hovoril ako o želanom sne.

Taktiež aj technologický prorok a šoumen Elon Musk nemá k zábavnému priemyslu až tak ďaleko. Zúčastnil sa na mnohých televíznych a filmových natáčaniach a viacerí (aj on sám) ho prirovnávajú k Avengerovi Tony Starkovi aktuálnej doby.

Tom Cruise Elon Musk
Zdroj: cinemacomrapadura.com.br

Prvé vypustenie astronautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu cez palubu kozmickej lode SpaceX je naplánované na 27. mája, uviedol minulý týždeň správca NASA Jim Bridenstine. O prípadnom nakrúcaní v tomto prípade ale nepadla ani zmienka. Uvidíme, či projekt nie je iba vlhký sen nudiacich sa redaktorov počas karantény, alebo nás naozaj čaká niečo, čo prepíše filmovú históriu.

Tom Cruise a jeho nebezpečné kaskadérske kúsky ale nie vždy mali šťastnú dohru. Naposledy si zlomil členok a nepríjemne narazil rebrá pri preskakovaní budov, ale ako môžeme vidieť, v dokončení scény ho to v žiadnom prípade nezastavilo. Netrpezlivo budeme sledovať, či ho dokáže zastaviť samotný beztiažový vesmír, alebo pokorí aj ten.

Bude Tom Cruise prvý herec, ktorého film s príbehom sa bude odohrávať v reálnom vesmíre?

Zdroj: deadline.com, cnet.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -