Herec Tom Cruise tvrdí, že už nikdy neuvidíme film ako Top Gun: Maverick

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nestarnúca hviezda akčných filmov, dnes už 57-ročný Tom Cruise, si opäť raz prezrel našu planétu zo vtáčej perspektívy a podľa všetkého bude Top Gun: Maverick lepším filmom, ako jeho predchodca. Po vizuálnej stránke tomu samozrejme veríme, ale bude kvalitným aj príbeh očakávaného pokračovania?

Pred 35 rokmi zavítal do kín ikonický Top Gun a divákom ukázal niečo úplne nové. Partiu náruživých pilotov a pohľad na svet z nebeských výšin. Aj z toho dôvodu sa tento nevídaný letecký zážitok zapísal hrubými písmenami do sveta kinematografie a dlhé roky sa čakalo na príchod vysnívanej dvojky.

film top gun 2 tom cruise
Zdroj: deadline.com

Čo si Tom Cruise myslí o filme Top Gun: Maverick?

V úlohe hlavnej postavy filmu sa neobjaví nikto iný, ako Tom Cruise, ktorý si opäť zalieta vo svojej stíhačke pod menom Pete “Maverick” Mitchell. Herec aj po uplynutí troch dekád vyzerá stále rovnako a tajomstvo jeho večnej mladosti nám zatiaľ neodhalil. Namiesto toho však prezradil, čo si myslí o nadchádzajúcom filme Top Gun: Maverick.

„Povedal som to už v štúdiu, ‘Neviete si predstaviť ako moc náročný je tento film.’ Ešte nikto nikdy neurobil niečo také. Nikto nenatáčal letecké zábery takýmto spôsobom. A budem úprimný, nemyslím si, že sa ešte niekedy niečoho podobného dočkáme.“

Takéto slová nás určite tešia a už podľa traileru vieme potvrdiť, že herec neklame. Na filmoch s Tomom Cruisom je výnimočné to, že namiesto kaskadérov sa spolieha na seba samého. Náročné akčné sekvencie vykonáva po väčšinu času on sám a Top Gun: Maverick tomu nebol výnimkou.

Top Gun: Maverick
Zdroj: screencrush.com

Dočkáme sa v pokračovaní pôvodnej hereckej zostavy?

Svoju úlohu si zopakuje aj Val Kilmer v podobe “Icemana“, ale to isté si už nemôžeme povedať o herečke Kelly McGillis. Tá vraj nikdy nebola oslovená s ponukou vrátiť sa, a tak sa v pozícii novej lásky hlavnej postavy objaví Jennifer Connelly.

Tentokrát nám do hlavného hereckého osadenstva pribudlo niekoľko nových tvárí a letecká posádka bude obsahovať nové postavy. Tie spoznáme pod prezývkami “Phoenix” (Monica Barbaro), “Hangman” (Glen Powell), “Payback” (Jay R. Elis) a “Rooster” (Miles Teller).

Ako sme sa mohli dozvedieť už dávnejšie, herci si počas natáčania zalietali na skutočných stíhačkách, čo filmu dodáva tú pravú leteckú atmosféru. To značí skutočnosť, že všetky vzdušné zábery budú prepracované do posledného detailu, aby sme si ich mohli užiť v 4DX alebo 3D verzii. Film Top Gun: Maverick sa v kinách objaví už 16. júla 2020, takže finálny trailer by k nám mal zo štúdia Paramount doraziť na jar.

Bude Top Gun: Maverick takým filmom, ako ho opisuje herec Tom Cruise? Ak zdieľate iný názor, vaše postrehy nám nezabudnite zanechať v sekcii komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -