Tom Cruise bojuje proti neľútostnej hrozbe z minulosti v traileri na film Múmia

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Štúdio Universal Pictures má práva na nejaké z najklasickejších monštier ako napr. Frankenstein a jeho monštrum, Neviditeľný muž, Vlčí muž, alebo Dracula. To práve teraz štúdio pri reboote svojho zdieľaného vesmíru o monštrách využíva. Žiaľ, Dracula Untold z roku 2014 súčasťou vesmíru nakoniec nebude. Múmia v roku 2017 bude teda skutočným začiatkom „sveta bohov a monštier“ Universalu.

Kto stojí za filmom?

So scenárom od Jona Paihtsa (Doctor Strange) a Christophera McQuarrieho (Edge of Tomorrow), Múmia znovu naštartuje nadprirodzený hororový filmový vesmír štúdia Universal. S nami tu je už od 30 tych rokov 20. storočia s jedným rebootom z roku 1999 od režiséra Stephena Sommersa. Nový reboot bude režírovaný Alexom Kurtzmanom, ktorý už pracoval na filmoch Star Trek, spolu s Chrisom Morganom (Fast & Furious).

Novú Múmiu si zahrá Sofia Boutella, ktorá sa už objavila v Kingsmanovi alebo Star Treku Beyond. Iba pred pár dňami bol vydaný teaser trailer, kde sme dostali malú ochutnávku ohromných schopností Boutellinej Múmie. Teraz ale vychádza oficiálny trailer, v ktorom sa lepšie pozrieme na ostatných hercov, vrátane Toma Cruisea.

Sofia Boutella ako hrozivá Múmia
Sofia Boutella ako hrozivá Múmia

Trailer si pozri tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=IjHgzkQM2Sg]

Trailer nám film predstavuje akčnú a napínavú jazdu na štýl Mission: Impossible s Cruiseom. Napríklad pri scéne s padajúcim lietadlom, som si myslel, že pozerám trailer na The Mummy: Impossible. Neskôr sa ale veci stanú pútavejšími. Trailer sa ponorí do hlbín nielen mytológie, ale aj väčšieho celku zdieľaného vesmíru, pre ktorý slúži Kurtzmanov film ako stavebné základy.

Dozvedeli sme sa niečo málo aj o ostatných postavách

Najväčšou záhadou ale zostáva Dr. Jekyll, ktorého si zahrá Russell Crowe. Trailer naznačuje, že je veľkou súčasťou filmu Múmia, a nie je to iba postava, ktorá sa tu náhodne objaví. Ba dokonca, Dr. Jekyll sa zdá o starodávnej princeznej dosť vie; nielen kto to je a pre čo si prišla po spánku trvajúcom miléniá. Je to fascinujúci faktor, ktorý zapríčiňuje to, že sa neviem dočkať, kedy sa o filme dozvieme viac.

Russell Crowe ako Dr. Jekyll
Russell Crowe ako Dr. Jekyll

Trailer nám tiež dovolí nahliadnuť na postavy Annabelle Wallis a Courtney B. Vance, ale absolútne nič sme sa nedozvedeli o postave Jake Johnsona. To sa samozrejme už o chvíľu zmení, keďže sa marketingová kampaň ku filmu Múmia iba začala a onedlho budeme vedieť viac.

Ako sa vám zatiaľ nová Múmia pozdáva?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -