Zopakuje úspech Forresta Gumpa? Tom Hanks prináša jeden z najunikátnejších filmov za posledné roky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na drámu Here

Režisér Robert Zemeckis a herec Tom Hanks, dvojica, ktorá je najznámejšia azda pre svoju prácu na filme Forrest Gump, spája svoje sily už po šiestyraz. Teraz prinášajú citlivú drámu, v ktorej nás prenesú časom, ako dokazuje zverejnený trailer na film Here. Ústredného herca vidíme počas niekoľkých etáp jeho života, od tínedžera až po osemdesiatnika.

Spolu s Hanksom bola digitálne upravovaná aj jeho spoluherečka Robin Wright. Obaja začínajú v ére vojny vo Vietname ako násťroční. Ukazujú nám, ako prechádzajú svojím životom, od ich prvotného zaľúbenia, cez zakladanie rodiny, ťaživé straty až po posledný pohľad na dom, kde spoločne žili.

Príbeh jedného miesta cez celé storočia

Príbeh nerozprávajú z ich pohľadu, ale veľmi netradičným spôsobom. Kamera je staticky umiestnená na jednom mieste a sníma, čo sa na ňom odohráva počas celých storočí. Okrem celého života jednej dvojice uvidíme miestnosť aj v pokoloniálnej ére či vo viacerých etapách 20. storočia.

Nakrátko sa pozrieme aj na život Richardových (Hanks) rodičov, ktorých stvárňujú Paul Bettany a Kelly Reilly. Iný pár zase v dome prebýval na prelome storočí, tých si zahrajú Michelle Dockey a Gwilym Lee. V 20. rokoch bol osud nehnuteľnosti značne zaujímavý, pobývali v ňom vynálezca a modelka, ktorých hrajú David Fynn a Ophelia Lovibond.

film here tom hanks robin wright
Zdroj: TMDB

Tím z Forresta Gumpa prináša mimoriadne citlivú drámu

Celých 104 minút filmu nás teda bude sprevádzať jedným miestom, ktoré sa neustále v čase menilo. Snímka pritom vychádza z grafickej novely, ktorú vytvoril Richard McGuire. Zemeckis si prizval aj ďalšieho spolupracovníka z kultového Forresta, scenár napísal aj v tomto prípade Eric Roth.

Hanks aj Wright skvele stvárňujú viaceré generácie postáv, čo bolo dosiahnuté nielen digitálne (aj s pomocou umelej inteligencie), ale aj silou makeupu. Mali pred sebou neľahkú úlohu vžívať sa do postáv vo viacerých fázach ich životov. Výsledok si budeme môcť pozrieť od 15. novembra, kedy je naplánovaná premiéra.

Ako sa vám páči trailer na film Here? Ide podľa vás o silnú a pôsobivú drámu s viacerými generáciami? A čo hovoríte na nápad sústrediť sa skôr na miesto? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -