Ako ovplyvnila premena tela Toma Hardyho na Banea z The Dark Knight Rises?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V Hollywoode je premena tela herca pre film úplne bežnou vecou. Stále sa produkujú superhrdinské filmy, a videli ste už na plátne tučného superhrdinu (Nerátajme Bloba z The Wolverine: Origins)? Aby sa herci premenili na danú postavu, často musia prechádzať extrémnymi zmenami tela. Či už riadne schudnúť, nabrať objem, alebo sa proste vyrysovať. Táto premena tela má svoje výhody, ale aj nevýhody. Plusom je, že budete vyzerať ako z filmu (haha), a ešte za to dostanete aj peniaze. Nevýhodou však je, že vaše telo môže navždy poznamenať.

Jednými z najznámejších filmových transformácii sú napríklad Christian Bale, ktorý stratil extrémnu váhu kvôli filmu The Machinist. A potom to musel všetko nabrať naspäť pre film Batman Begins. Alebo taký Chris Pratt, ktorý sa z tučka v Parks and Recreation premenil na vyrysovaného Star-Lorda z GotG. Veľkou premenou prešiel však aj Tom Hardy, kvalitný britský herec, ktorého môžete poznať napríklad z filmu Mad Max alebo The Revenant.

Tom Hardy
Tom Hardy ako Bane, Zdroj: batman.wikia.com

Tom Hardy a jeho premena na Banea v TDKR

Tom Hardy je práve jedným z hercov, ktorý musel nabrať neuveriteľné množstvo svalov na rolu Banea z The Dark Knight Rises, ale aj pre film Warrior. A práve tento herec prezradil v rozhovore s portálom The Daily Beast, ako ho táto premena poznamenala. Práve ako Bane v TDKR mal monštrózne telo, pre ktoré musel robiť objemové tréningy. Ako ho táto premena tela dlhodobo poznamenala?

“I think you pay the price with any drastic physical changes. It was alright when I was younger… but I think as you get into your 40s you have to be more mindful of the rapid training, packing on a lot of weight and getting physical, and then not having enough time to keep training because you’re busy filming, so your body is swimming in two different directions at the same time… I haven’t damaged my body, but I’m certainly a bit achier than I used to be! I certainly have joints that click that probably shouldn’t click, you know what I mean? And carrying my children is a little bit harder than it used to be—but don’t tell them!”

Myslím si, že vždy platíte cenu za každú drastickú fyzickú premenu. Bolo to v pohode kým som bol mladší.. Ale myslím si, že keď sa dostanete do 40tky, budete musieť viac dbať na to keď rýchlo trénujete, zvyšujete váhu a dostávate sa do kondičky. A keď pri tom nemáte dostatok času na udržiavanie tréningu, pretože ste zaneprázdnený natáčaním, vaše telo pláva medzi dvoma rozličnými smermi celý čas. Nijak veľmi som si telo nepoškodil, ale jasne cítim že som oveľa viac boľavejší, než som býval. Mám kĺby, ktoré mi pukajú, a nemali by, rozumiete? A nesenie mojich detí je trošku ťažšie než bývalo – Nehovorte im to prosím!“

Tom Hardy
Kedysi – Warrior – The Dark Knight Rises, Zdroj: superherojacked.com

Vyzerá to teda tak, že Tom na tom nieje tak zle, ale určite ho to poznačilo. Každopádne, určite sa mu to oplatilo, ako Bane mal úžasné telo, a asi aj veľa peňazí. Tak čo, vidíme sa v posilke, Batmani?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -