10 zaujímavých faktov o filmovej hviezde Tom Hardy, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tom Hardy Fakty

Tom Hardy. Výborný 39-ročný Hollywoodsky herec, rodený angličan, čo je aj počuť na jeho zaujímavom prízvuku. Preslávil sa v roku 2001, keď si zahral vo filme Rodleyho Scotta Black Hawk Down. Tom sa do povedomia ľudí dostáva stále viac a viac, má pred sebou ešte bohatú kariéru. Môžete ho poznať z filmov ako Inception, Návrat Temného rytiera, Revenant alebo Mad Max: Fury Road. Vo filme Legend si zahral dokonca dvojitú úlohu, bratov mafiánov. Aktuálne si zahral v novom seriáli Taboo, ktorý dostane aj druhú sériu. Tom dostal počas svojej kariéry jednu nomináciu na Oscara na najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film The Revenant. V tom si zahral so svojim dobrým kamarátom Leom DiCapriom, o ktorom sme vám pár faktov pripravili minule. Dnes si však povieme TOP 10 faktov o Tom Hardym!

Nie tak dostatočná výška

Tom Hardy meria iba 1,75 metra. Vo filme Návrat Temného rytiera od Christophera Nolana si zahral rolu záporáka Bane-a. Pri natáčaní tohto filmu musel nosiť skoro 10 centimetrové podpätky, aby pri Batmanovi nevyzeral smiešne!

The Dark Knight Rises
Tom Hardy ako Bane v TDKR, Zdroj: batman.wikia.com

Herci musia zvládnuť všetko

Pokiaľ si myslíte, že to majú herci v živote ľahké, mýlite sa. Keď sa niekto Toma spýtal, či mal niekedy sexuálny pomer s chlapom, odpovedal následovne. „Samozrejme, že som mal. Preboha, som predsa herec!“

Drogová závislosť

To, že trpká väčšina hercov a celkovo známych osobností droguje alebo mala skúsenosť s drogami, vám asi vysvetľovať nemusím. Tom Hardy bojoval s alkoholizmom a so závislosťou na kokaíne. Čistý je od roku 2003.

Kamarátska ponuka

Leonardo DiCaprio presvedčil Toma, aby si prečítal scenár ku filmu The Revenant a zobral vedľajšiu úlohu, Johna Fitzgeralda. Za túto rolu dostal Tom nomináciu na Oscara. Leo a Tom sú kamaráti od vtedy, čo si spolu zahrali vo filme Inception.

Tom Hardy ako John Fitzgerald vo filme The Revenant
Tom Hardy ako John Fitzgerald vo filme The Revenant, Zdroj: cinemabravo.com

Modelingová minulosť

Presne tak, rovnako ako veľa hercov, aj on sa na miesto herca dopracoval cez modeling. Keď mal 21 rokov, teda v roku 1998 vyhral anglickú TV modelingovú show „The Big Breakfast’s Find Me a Supermodel“.

Veľkolepá premena tela kvôli filmom

Aby sa herci premenili na danú postavu, často musia prechádzať extrémnymi premenami tela. Či už riadne schudnúť, nabrať objem, alebo sa proste vyrysovať. Rovnako na tom bol aj Tom Hardy, jeho najväčšie zmeny na tele boli pre film Warrior a The Dark Knight Rises. Tom priznal, že ho rola Bane-a v TDKR trocha fyzicky poznamenala. Je boľavejší, pukajú mu kĺby a nesenie jeho detí je ťažšie, než bývalo. Celé prehlásenie nájdete v tomto článku.

Pes predpovedal budúcnosť?

Tom mal psa Maxa, ktorého dostal keď bol ešte tínedžer, zomrel v roku 2011. Tomuto psovi bolo dané meno na počesť Mad Maxa (1979). Roky po tom si Tom zahral hlavnú postavu, Maxa, vo filme Mad Max: Fury Road (2015).

Tom Hardy ako Max vo filme Mad Max: Fury Road
Tom Hardy ako Max vo filme Mad Max: Fury Road, Zdroj: youtube.com

Tomove tetovania

Pokiaľ ste videli Tomove telo, viete, že je plné tetovaní. Jedno z tetovaní na jeho tele je meno jeho agenta. Tom povedal, že ak ho dostane do Hollywoodu, dá si vytetovať jeho meno. A tak sa aj stalo. Hardy má dokonca tetovanie aj od samotného Lea DiCapria po tom, čo s ním prehral stávku. To tetovanie znie „Leo knows everything„.

Budúci Wolverine?

Určite vás nemohol minúť film Logan a s ním aj odchod Hugha Jackmana z role Wolverina. Hugh však prehlásil, že by v úlohe Wolverina rád videl práve Toma. Wolvie aj Tom sú obaja nízky a určite by to bolo zaujímavé. Žeby?

Nešťastný malíček

Malíček Toma Hardyho je natrvalo ohnutý. Podarilo sa mu bodnúť nožom do krájaciej dosky a natiahnúť si pri tom malíček. Musel podstúpiť tri operácie pre to, aby mohol prst zavrieť do päste. Vyrovnať ho však už nemôže..

Tom a jeho ohnutý malíček
Tom a jeho ohnutý malíček, Zdroj: tickld.com

Páčili sa vám fakty o tomto výbornom hercovi? Pokiaľ áno, o kom ďalšom by ste sa chceli dozvedieť nové veci? Vaše názory píšte do komentárov!

ZDROJtickld

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -