Maštalír omámil Slovensko. Jeho seriálový hit trhá priečky sledovanosti

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tomáš Maštalír v Pánovi profesorovi omámil divákov

Slovenský Pán profesor má za sebou ďalšiu úspešnú vyučovaciu hodinu na obrazovkách televízie Markíza. Rodinný seriálový hit si v pondelok 20. novembra 2023 poradil s konkurenciou. V cieľovej skupine 12 až 54 rokov sa stal celkovo najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Predposledná jedenásta premiérová epizóda aktuálnej 5. série s názvom „Liečba“ dosiahla rating 7,4 % a trhový podiel 25,3 %. Konkurenčný seriál Hranica na TV Joj zaostal s podielom na trhu 10,6 % a film Tieňohra na Jednotke RTVS 6,9 %.

Pán profesor si podmanil najmä cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania seriálu zabezpečili podiel na trhu až 40,1 %.

pan profesor
Zdroj: TV Markíza

Hviezdne obsadený seriál s Tomášom Maštalírom, Gabrielou Marcinkovou a Romanom Luknárom v hlavných úlohách, ktorý aj vo svojej novej sezóne dáva opäť šancu zažiariť aj množstvu mladých hereckých talentov, pritiahol k obrazovkám celkovo 357-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V čase vysielania Pán profesor zasiahol takmer pol milióna divákov.

Darí sa aj televíznym stáliciam

Jednotkou na trhu bola aj nasledujúca reality šou Farma (podiel 22,2 %), ktorá prekonala konkurenčnú zábavnú šou Inkognito (podiel 12,1 %).

Status najsledovanejšieho nespravodajského programu dňa patril podvečernému rodinnému seriálu Mama na prenájom, ktorého pondelkovú epizódu si vychutnalo 382-tisíc divákov. Aspoň na tri minúty si ju zaplo 486-tisíc divákov. V cieľovej skupine 12 až 54 rokov si pripísal rating 6,1 % a trhový podiel 24,6 %.

tv noviny
Zdroj: TV Markíza

Trojicu najsledovanejších pondelkových programov tvoria spolu s Pánom profesorom večerné spravodajské relácie TV Markíza – Televízne noviny (podiel 26,0 %) a Počasie (podiel 23,7 %). Sumár spravodajských aktualít si na Markíze pozrelo 465-tisíc divákov, informácie o počasí v pondelok sledovalo 441-tisíc divákov.

Zabodovala tiež ranná relácia Teleráno, pondelkové vydanie zaznamenalo v cieľovej skupine podiel na trhu 30,8 %. Konkurenčné Ranné Noviny z ponuky TV Joj si zvolilo 9,2 % z divákov pri obrazovkách.

Ktorý seriál si vy nenecháte ujsť, nech sa deje, čo sa deje? Patríte medzi pravidelných divákov Pána profesora, alebo preferujete iné programy? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: TV Markíza

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -