Filmy

Nový Tomb Raider už je na ceste, natáčanie v Južnej Afrike sa začalo!

Začiatkom tohoto mesiaca sa s nami hviezda nadchádzajúceho rebootu Tomb Raider Walton Goggins podelila o fotku scenára filmu. Tým nám dal vedieť, že natáčanie začne už onedlho. To sa zhodovalo aj so správou z minulého roku, že natáčať sa začne už v januári. Žiaľ, zatiaľ ešte nie je potvrdené, ktorí členovia hereckého obsadenia okrem Alicie Vikander (Lara Croft) a Waltona Gogginsa dorazili. Dnes nám ale režisér filmu Roar Uthaug oficiálne potvrdil, že natáčanie sa naozaj už začalo.  Dokonca sa s nami podelil o prvú fotku.

Tomb Raider klapka

Zdroj: movieweb.com

Na fotke sa neobjavila Vikander ani Goggins. Fotka z režisérovho Instagramu obsahuje iba jednu vec: prvú filmovú klapku, ktorá sa použila na začiatku natáčania. Doteraz nikdy nebolo presne jasné, kde v Južnej Afrike sa natáčanie uskutoční. Vďaka Gogginsovmu Instagramu sa ale dozvedáme, že herci a filmový štáb sa práve nachádzajú v Kapskom Meste. Je možné, že Goggins onedlho začne zdieľať aj fotky zo setu. O tých vás samozrejme budeme informovať.

O čom bude Tomb Raider

Od štúdií MGM a GK Films sme sa oficiálnej synopse ešte nedočkali. Producent Graham King nám ale ešte v novemberi prezradil, že príbeh bude o dobrodružstve Lary Croft, na ktoré sa vydá, aby našla svojho dlho-strateného otca. Producent príbeh opísal ako “príbeh, ktorý vedie späť ku koreňom”. Režisér Uthaug už dávnejšie potvrdil, že príbeh je založený na hre z roku 2013, nie na origináli.

Uthaug sa drží scenáru od Genevy Robertson-Dworet, ktorá už pracovala na snímkach ako Transformers a momentálne pracuje na filmoch Gotham City Sirens, Dungeons and Dragons a Sherlock Holmes 3.

Štúdio si vybralo dátum vydania 16. marca 2018. Tomb Raider je zatiaľ jediným filmom, ktorý toho dátumu vyjde.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Filmy

  Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí?

  Filmy

  Dozvedeli sme sa oficiálny dátum vydania filmu Blade? Kedy sa lovec upírov pripojí do MCU?

  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Pridaj komentár