Štyri filmy, jedna skladba. Tono S. nahral titulnú pieseň k slovenským filmom DOGG s názvom STRACH!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Na to, že slovenskí raperi robia titulné skladby k slovenským filmom, sme si už zvykli. Živým príkladom je napríklad úspešná pieseň „Pravda je len jedna“ od Kaliho k filmu Únos. Štyri slovenské filmy DOGG vo forme poviedok sa zaoberajú rovnakou témou, ako skladba samotná. Strach. Vo všetkých možných formách. Meno strach na seba tentokrát prevzal skúsený raper Tono S., ktorého môžete poznať zo zoskupenia Gramo Rokkaz. A aké filmy nás teda čakajú? Ich názvy znejú jednotlivo – Duet, Opus Dei, Grassvater a Game. Postarali sa o ne talentovaní režiséri Slavomír Zrebný, Viliam Csino, Enrik Bistika a Jonáš Karásek.

Tono S. robil hudbu do filmu vôbec po prvý krát. Tono sa ponuke napísať titulnú skladbu k filmu naozaj potešil. Režiséra poviedky Grassvater, Enrika Bistika totižto pozná osobne a sú dobrí kamaráti.

„Projekt považujem za zaujímavý a ľudská psychika, emócia strachu a temná atmosféra ma vždy fascinovali,“ hovorí Tono S.

Spoluautorom tejto skladby je aj hudobná dvojica Matúš Široký a Maroš Hečko, pričom Maroš je zároveň aj producentom projektu DOGG. Matúš Široký sa zas dostal do povedomia skladaním hudby do videohier. Tono S. mal ohľadom projektu iba jednu podmienku – Film chcel vidieť až na striebornom plátne.

Aký má na filmy názor samotný Tono S.?

„Bola to výzva, lebo je to hudobne niekde úplne inde ako všetko, čo som robil doteraz. Téma je super, dalo sa s ňou výborne pracovať a hudobníci odviedli kus dobrej roboty. Už som v kine videl aj trailer a mal som zimomriavky z toho, že môžem byť súčasťou niečoho takého. Celý film som videl až na predpremiére na Cinematik festivale v Piešťanoch a som viac ako spokojný.“

Film DOGG pracuje so strachom a jeho rôznymi formami prostredníctvom štyroch rôznych poviedok. Štyria režiséri, štyria scenáristi a štyria kameramani vytvorili bizarnú ilúziu napätia a rôznorodej úzkosti v samostatných príbehoch. Strach z viditeľného aj neviditeľného, jeho schopnosť morfovať sa do stále nových tvarov, je základnou ideou filmu. Tvorcovia zverejnili samostatné trailery ku každej zo štyroch poviedok, pozrieť si ich môžete nižšie.

Duet

Opus Dei

Grassvater

Game

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -