Infinity War: Aké prepojenie má Tony Stark s Thanosom a prečo to bude dôležité v Avengers 4?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Avengers: Infinity War dokázal niečo, čo v šialených farebných komiksovkách vidíme len málokedy. Predstavil nám dokonalú ľudskosť. Marvel tým úspešne naviazal na minulosť najdôležitejšej postavy MCUTonyho Starka. Ten je teraz spolu s Thanosom najväčším hráčom v budúcnosti tohto univerza. Dôležité na tom je to, že tu ani tak nejde o silu Iron Mana, ale jeho vzťah voči Thanosovi. Ako sú teda tieto dve postavy prepojené a prečo to bude dôležité vo filme Avengers 4?

Iron Man zomrie v Avengers 4
Zdroj: 10.tv

Tony Stark a Thanos – najväčší hráči v MCU

Nedávno som sa s vami podelil o moje predpovedanie filmu Avengers 4. Pozreli sme sa spolu hlavne na to, že jeho príbeh bude o sebaobete, pomste a smrti. Z tohto hľadiska sa to týka všetkých preživších po Thanosovom lusknutí. Práve pre Tonyho to však bude ešte zdrvujúcejšia cesta za víťazstvom, keďže má priame prepojenie so Šialeným Titánom.

Čo sa stalo s Thanosovou rukavicou na konci Avengers: Infinity War?
Zdroj: youtube.com

Po vydaní Infinity War na DVD sme taktiež dostali priamy audio-komentár k filmu od tvorcov filmu. Ako sa ukazuje, vychádza to zo „zaujímavej paralely medzi Thanosom a Tonym. Obaja si všetko uvedomujú už veľmi skoro a neustále sa musia zaoberať tým, že sú múdrejší. Thanos je rovnaký futurista ako Tony Stark.“ Podrobnejšie ich prepojenie opísali takto:

„O Starkovi vie kvôli pôvodnej bitke v New Yorku (z The Avengers) ako človekovi, ktorý zastavil jeho plán. Je to zaujímavé, pretože ako sa Thanos prenáša cez tento moment, po tom, ako sa zbaví svojho brnenia, sa z neho takmer stáva svätý bojovník, ktorý svoj čas nemíňa na zabíjanie ľudí, ktorí neohrozujú jeho agendu. Takmer nikto okrem Tonyho nie je hrozbou, a preto si myslím, že má s Thanosom akési prepojenie.“

Avengers: Infinity War
Zdroj. forbes.com

Dočasná remíza

Tony Stark a ostatní superhrdinovia možno prehrali bitku proti Thanosovi v Infinity War, pravda je ale taká, že to znamená len remízu. Iron Man totižto „sám“ už porazil Šialeného Titána počas bitky v New Yorku z originálneho filmu The Avengers (2014). Priame prepojenie dvoch najdôležitejších postáv v MCU skončí filmom Avengers 4 a ja osobne som veľmi zvedavý, akým spôsobom sa celá Fáza dorieši. S určitosťou ale môžeme predpovedať, že Tony bude pri poslednom boji s Thanosom nesmierne dôležitým článkom.

Ako vieme, Doctor Strange nahliadol do 14 000 605 budúcností a uvidel len jeden spôsob, ako Thanosa poraziť. Aj preto neváhal a vzdal sa Time Stoneu výmenou za Tonyho život. Pre výhru nad Thanosom je teda nevyhnutný. Ich prepojenie vždy bolo veľmi osobné, no po smrti Petera Parkera sa Tony stane stopercentne odhodlaný Thanosa dostať. Rovnako ako bol Šialený Titán odhodlaný učiniť obety pre výhru, ani Tony sa nezastaví, kým nedosiahne svoj cieľ – aj keby za to mal vo filme Avengers 4 položiť vlastný život.

Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Súhlasíte s mojim názorom, že Tony Stark a Thanos sú dve najdôležitejšie postavy v MCU a vyvrcholenie Avengers 4 bude práve o ich prepojení? Vaše názory a postrehy nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

  1. Tony určite.. Ale určite rovnako dôležitú úlohu budem zohrávať aj Thor, keďže asi ako jediný ho porazí 1v1 a zrejme aj ta captain marvel kt.sa tam ma ukázať..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -