Vedeli ste, že Tony Stark bol na konci filmu Iron Man 3 urobený celý pomocou CGI technológie?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Tak keby sme si toto neprečítali, asi by sme tomu nikdy neuverili. Len prednedávnom sme tu písali, že štúdio Marvel sa chystá digitálne omladiť Nicka Fury v celom filme Captain Marvel. Písali sme, že je tento krok veľmi riskantný, keďže s touto technológiou treba narábať opatrne, aby si divák nevšimol, že ide o počítačový zásah. Po tejto novinke sme však absolútne presvedčení, že si to môžu dovoliť.

Tony Stark bol na konci filmu Iron Man 3 urobený celý pomocou CGI technológie!

CGI technológiu totižto použili aj na úplne záverečnú scénu vo filme Iron Man 3. Tam vidíme Tonyho Starka ako kráča po jeho rozpadnutom dome v Malibu smerom k pláži. Práve tam zahodí svoj reaktor, ktorý mal celý čas v hrudníku. Ide o krásnu scénu a o krásny záver prvej MCU trilógie. Avšak v skutočnosti herec Robert Downey v tejto scéne vôbec nestojí, pretože v tom čase utrpel poranenie členka. Marvel teda tento problém eliminoval tak, že si jednoducho Tonyho Starka digitálne vytvoril.

Na dané miesto tvorcovia postavili dvojníka a Tonyho tvár dorobili pomocou CGI technológie. Na ňu použili Downeyho materiál, ktorý im túto scénu prehral v štúdiu. Tvorcovia špeciálnych efektov vravia, že išlo o takmer rovnakú technológiu ako vo filme Captain America: The First Avenger. Tam vtedy museli tvár Chrisa Evansa umiestniť na malé vychudnuté telo, poskytnuté niekým iným.

Ide teda o fascinujúce odhalenie, ktoré sa však absolútne nemá za čo hanbiť. Táto scéna je teda opäť len dôkazom, ako veľmi sa technológia vo filmoch za tie roky vlastne vyvinula. Niektorí kritici už teraz žartujú, že čoskoro budeme môcť natočiť aj druhú Pomádu. Jedno je teda jasné, po dnešku sa asi nikto z nás nebude na koniec filmu Iron Man 3 pozerať rovnakými očami, ako doteraz.

Čo vravíte na CGI Tonyho Starka na konci filmu Iron Man 3? Všimli ste si to už dávnejšie, alebo až teraz po odhalení? Napíšte nám do komentárov.

ZDROJIGN

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -