ENDGAME: Osud Tonyho Starka bol odjakživa jasný! Aký detail o Iron Manovi prezradil Marvel?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od premiéry Avengers: Endgame ušiel len krátky čas. Nech už súhlasíte s tým, že by malo ísť o najúspešnejší film všetkých čias alebo nie, jedno musí uznať každý: Ide o filmovú udalosť desaťročia. Niečo takéto sme nevideli už dlho. Marvel úspešne ukončil väčšinu príbehov, ktoré dlhú dobu budoval, pričom práve Tony Stark v Avengers: Endgame dosiahol svojho sna. Aj keď trochu trpkého. Ikonický moment – o tom niet pochýb – bolo ale niekedy možné, že by bol rozdielny?

Pozor! Článok obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame.

tony stark iron man avengers: endgame i love you 3000
Zdroj: pinterest.com

Tony Stark v Avengers: Endgame – Nezvratný osud

Najnovšia marvelovka finálne uzavrela príbeh hrdinu, ktorý to celé začal. Iron Man svojím činom položil svoj život, aby zabil Thanosa a jeho krvilačnú armádu, čím zachránil Zem vesmír. Dali sme mu zbohom v naozaj veľkolepom štýle. Keď Tony Stark luskol prstami, vedeli sme, že je to výhra, ale z istého hľadiska aj prehra. Žiadneho pravého fanúšika však tento moment neprekvapil.

Iron Man v začiatkoch svojej púte naprieč MCU sníval o tom, že všetkých ochráni. Práve myšlienka, že by ich ochrániť nedokázal, ho pritom desila najviac. Ak sa nad tým teda zamyslíme, dávalo dokonalý zmysel, že to bol práve on, kto svoj život vymenil za miliardy ostatných. Veľkou témou filmu Infinity War bola sebaobeta. Práve tá, ktorú Tony Stark v Avengers: Endgame vykonal. Tento moment nám teda tvorcovia naznačovali už naozaj dlho dopredu. Znamená to, že jeho osud bol už odvtedy spečatený?

Komu sa Avengeri postavia po Thanosovi?

Prvé reakcie na Avengers: Endgame
Zdroj: cuongphim.com

Scenáristi o plánoch s Iron Manom

Scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely nedávno poskytli rozhovor magazínu The New York Times. V ňom nám prezradili mnoho zaujímavostí, vďaka ktorým si vieme lepšie predstaviť, ako sa tvoria marvelovky za oponou. Konkrétne nás zaujala otázka Tonyho hrdinskej smrti. Mali ju v pláne vždy, alebo moment vznikol na poslednú chvíľu? Takto scenáristi odpovedali na otázku, či diskutovali aj o nejakých iných osudoch pre Iron Mana:

MARKUS: „Nie. Mali sme totižto príležitosť mu dať zaslúžene spokojný život, a to ešte počas filmu.“

McFEELY: „Ten už dostal.

MARKUS: „To je ten život, ktorý chcel. Dal sa dokopy s Pepper? Áno. Vzali sa, mali dieťa, bolo to krásne. Je to pekná smrť. Nejde z nej pocit tragédie. Cítime z nej hrdinský, skončený život.

avengers: endgame recenzia
Zdroj: space.com

Bolo smutné vidieť Tonyho Starka odísť, no v Avengers: Endgame to vytvára pocit kompletnosti. Tieto momenty nie sú neuvážené a aj keď sa nám ako divákom nepáčia, nemáme z nich pocit, že by sa do filmu nehodili. Sú smutné, ale pasujú tam. No a keďže Marvel aj tento moment plánoval už celkom dlho do budúcnosti, môžeme si byť istí, že nadchádzajúce snímky budú plne ďalších silných momentov. Aj preto sa na ne už nevieme dočkať!

Mohlo by vás zaujímať: Ako vzniklo „I Love You 3 000?“

Zanechala vám smrť Iron Mana v srdci dieru, alebo ste sa zmierili s tým, že v rámci veľkého príbehu MCU jeho odchod dáva zmysel? Napíšte nám do komentárov! Sme zvedaví, čo si myslíte…

Zdroj: screenrant.com, nytimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -