TOP 10 anime seriálov, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe (1. časť)

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10: Anime seriály – Netflix

V posledných rokoch je anime stále viac a viac populárne. Tohto trendu sa chytili aj mnohé streamovacie platformy, medzi nimi aj Netflix, a pridali do svojho katalógu aj tieto japonské seriály. Ak premýšľate nad tým, že by ste sa ponorili do sveta anime, no neviete si vybrať, alebo ste práve jedno dopozerali a neviete, čo ďalej, nezúfajte. Prinášame vám prvú časť zoznamu, ktorý obsahuje anime seriály, ktoré ponúka Netflix.

10. B: The Beginning

anime seriály Netflix - b the beginning
Zdroj: geekculture.co

Anime B: The Behinning rozpráva príbeh o geniálnej vyšetrovateľke Keith Flick, ktorá sa vracia do práce s plným nasadením. Medzi jej prípady sa pripletie vrah menom B. Okrem toho stretáva aj tajomného mladíka menom Koku, ktorý by mohol byť chýbajúcim článkom pri vyriešení tohto prípadu.

9. Kakegurui

kakegurui
Zdroj: shadesofnoir.org.uk

Kakegurui sa odohráva na súkromnej akadémii Hyakkaou, ktorá je riadená hazardnými hrami. Podľa zručností jej študentov hráči postupujú na vyššie a nižšie pozície v prísnej hierarchií, ktorú má pod palcom kolégium. Príchod novej študentky Yabami Yumeko však všetko zmení. Jej vášeň pre hazard ju posúva hore ohromnou rýchlosťou a študenti sa jej výsledkom nestačia čudovať.

8. Vampire Knight

vampire knight
Zdroj: cbr.com

Seriál Vampire Knight patrí do fantasy žánru, ktorý sa orientuje špecificky na upírov. Riaditeľ japonskej školy sa snaží ukončiť dlhé boje medzi ľuďmi a upírmi. Táto škola ponúka normálne denné vyučovanie pre ľudí a nočnú triedu pre upírov. Ľudia však o nich nemajú ani poňatia. Výnimkou sú dvaja prefekti, ktorí strážia rovnováhu a mier na škole. V jeden deň napadne jeden z upírov riaditeľovu dcéru, no iný čistokrvný upír ju zachráni. Ona sa následne doňho zaľúbi a jej láska ohrozí všetky školské tajomstvá.

7. Blue Exorcist

anime seriály Netflix - blue exorcist
Zdroj: animefillerguide.com

Anime Blue Exorcist popisuje život Okamuri Rina. Rin však nie je obyčajným človekom – je synom kráľa podsvetia, samotného Satana. Satan sa prostredníctvom svojho dieťaťa snaží dostať do ľudskej ríše a prebrať nad ňou kontrolu. Rin však nesúhlasí s tým, že bude stredným dielom prepájajúcim svet a podsvetie. Stane sa z neho exorcista – Satanov úhlavný nepriateľ.

6. Sword Art Online

sword art online
Zdroj: netflix.com

Sword Art Online sa zameriava na postavu Kazauta Kirigajiho (Kirito). Jedného dňa sa pripojí k novej virtuálnej MMORPG hre. O chvíľu však zistí, že sa nejedná iba o ďalšiu obyčajnú hru. Táto hra žije vlastným svetom a má špecifické pravidlá. Medzi ne patrí aj to, že sa hráči môžu odhlásiť až keď ju dokončia. Taktiež platí, že ak postava umrie v hre, umrie aj v skutočnom svete.

5. Blood of Zeus

blood of zeus druhá séria
Zdroj: wallpapersden.com

Na rozdiel od iných anime seriálov, Blood of Zeus sa neodohráva v Japonsku, ale v starovekom Grécku. Hlavnou postavou je Heron, na pohľad obyčajný človek. Počas svojho života však zistí, že je Diov syn a nesie obrovské poslanie. Musí zachrániť svet pred armádov démonov.

4. Angel Beats

anime seriály Netflix - angel beats
Zdroj: kgun9.com

Angel Beats popisuje osud Yuzura Otonashiho, ktorý sa ocitá v úplne neznámom svete. Prvé dievča, ktoré stretne, mu vysvetlí, že je v očistci – na mieste medzi životom a smrťou. Vedomie, že v realite umrel, spracováva veľmi ťažko, no postupne sa naučí žiť aj „na druhej strane“. Rýchlo však zistí, že očistec nie je tak spravodlivý, ako sa o ňom hovorí, a tak bojuje za všetkých, ktorí sa v ňom ocitli.

3. Beastars

seriál Beastars
Zdroj: wallpaperaccess.com

Seriál Beastars má v hlavných úlohách namiesto ľudí zvieratá, ktoré však nesú ľudské vlastnosti. Spoločne chodia do školy, kde však vládne silné rozdelenie medzi mäsožravcami a bylinožravcami. Hlavnou postavou je vlk, ktorý každodenne bojuje s chuťou zavraždiť svojich bylinožravých spolužiakov. Až kým nestretne malú zajačicu, ktorá si nájde cestu k jeho srdcu.

2. Tokyo Ghoul

tokyo ghoul
Zdroj: netflix.com

Tokyo Ghoul rozpráva o mladíkovi menom Kei Kaneki, ktorého v jeden večer napadne Ghúl – kreatúra ktorá všetkým pripomína človeka, no od hladu sa mení na ľudožravú beštiu. V polovici útoku sú však obaja obeťami pádu kovovej konštrukcie. Kaneki, aby prežil, dostane niekoľko orgánov z už mŕtveho Ghúla a stane sa z neho polovičná beštia. Zrazu sa musí naučiť žiť dvojitý život vo svete ľudí a vo svete Ghúlov.

1. When They Cry

anime seriály Netflix - when they cry
Zdroj: elpalomitron.com

When They Cry (Higurashi no naku koro ni) predstavuje hororové anime o opakujúcich sa situáciách v mestečku Hinamizawa. Počas seriálu vidíme jeden rok stále dookola, no s úplne iným sledom udalostí. Vždy však niekto zomrie a niekto sa stane nezvestným. Je to kliatba mesta, s ktorou musia obyvatelia žiť. Prichádza sem Maebara Keiichi, ktorý sa skamaráti s hŕstkou spolužiačok. Ani sa nenazdá, a hneď je vtiahnutý do stredu záhadného umierania. A to niekoľkokrát za sebou.

Videli ste tieto anime seriály, ktoré ponúka Netflix? Doplnili by ste náš zoznam nejakým iným počinom? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: netflix.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -