10 zaujímavých faktov o filmovej hviezde Jessica Chastain, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

TOP 10 faktov o Jessice Chastain

Jessica Chastain. Krásna a talentovaná herečka známa hlavne z filmov ako Interstellar30 minút po polnoci alebo Marťan. Ako všetci dobre vieme, radí sa medzi elitu Hollywoodskych hercov. Jessica sa narodila v Sacramente, California a aj hlbšie v článku zistíte, že to v živote nemala vždy ľahké. Na svojho prvého Oscara ešte stále čaká, zatiaľ čo nominácie dostala už 2 – za filmy 30 minút po polnoci a The Help. Už budúci rok si však strihne hlavnú rolu v očakávanom filme Molly’s Game, ktorý by na zlatú sošku zaútočiť mohol. Jessica Chastain je taktiež najviac spomínaním menom pri obsadzovaní postáv do filmu To 2. Samozrejme, zahrala by si dospelú Beverly. Teraz si však povedzme TOP 10 faktov o Jessice Chastain!

Veľmi dobrý vzťah s babičkou

Jessica má veľmi dobrý vzťah so svojou babkou, Marilyn Herst. Jej vôbec vďačí za to, že sa stala herečkou. Babka ju totižto raz zobrala za hercom Davidom Cassidym a tam uvidela mladú herečku v jej veku. V tej chvíli si povedala „O môj bože, toto je moja práca, toto som ja„. Vtedy mala Jess iba 7 rokov. Jej babka bola dokonca tá osoba, ktorú si v rokoch 2012 a 2013 zobrala Jessica na Oscary.

Jessica Chastain vo filme Interstellar
Jessica Chastain vo filme Interstellar, Zdroj: vg247.com

Jessica to v živote vôbec nemala ľahké

Jessica v roku 2014 odhalila, že jej zapojenie do neziskovej organizácie To Write Love on Her Arms bolo z jedného jasného dôvodu. Jedna z jej sestier totižto spáchala samovraždu, a sama Jessica trpela depresiami. Dnes sa často venuje práve boju proti depresií a chce pomôcť každému, kto si v živote prechádza temným a ťažkým obdobím.

Z vegetariánstva prešla na vegánstvo

Pokiaľ by ste chceli Jessicu zobrať na chutný krvavý steak, pravdepodobne by ste s tým u nej nepochodili. V roku 2013 totižto Ellen DeGeneres povedala, že bola 15 rokov vegetariánkou pred tým, ako sa v roku 2007 stala vegánkou. Na vegánskej diéte to však nemala ľahké hlavne pri naberaní váhy pre film The Help. Musela tak piť sójovú zmrzlinu, ktorá bola roztopená v mikrovlnke.

Jessica mala problémy s obsadením vo filmoch

Možno sa to tak nezdá, no Jessica mávala problémy s tým, sa obsadiť vo filmoch. Bolo to práve kvôli jej krásnym ohnivým vlasom a aj pre jej „moderný výzor“. Dnes je však na svoje naturálne červené vlasy hrdá. Keď bola dieťa, nemala ich rada, pretože tu robili rozdielnou. Keď vyrástla, tak sa s nimi stotožnila a dnes sú jej znakom hrdosti.

molly's game trailer
Jessica Chastain vo filme Molly´s Game, Zdroj: theplaylist.net

Hollywoodske spolubývajúce

Herečky Jessica Chastain a Michelle Williams boli v roku 2004 spolubývajúce. Stalo sa tak na produkcií hry od Chekhova, The Cherry Orchard. „Boli sme jedna druhej ako sestry„, prezradila Jessica v roku 2012. Samozrejme, herečky, ktoré spolu bývajú, musia byť spolu aj nominované na Oscara! V roku 2012 boli Jessica a aj Michelle obe nominované na zlatú sošku. Jessica za najlepšiu vedľajšiu rolu vo filme „The Help“ a Michelle za najlepšiu herečku v „My Week with Marilyn“.

Jessica z celého srdca miluje psy

Od júna 2013 býva Jessica v New Yorku, Greenwich Village, spolu so svojim psíkom Chaplinom. Ten bol záchranárskym psíkom, a verte či nie, má iba tri nožičky. Samozrejme, Jessica si ho adoptovala a rada podporuje psie útulky.

Prestížna škola vďaka Robinovi Williamsovi

Zatiaľ čo mnoho hercov a herečiek chodilo na umelecké školy, iba málo z nich chodilo na Juilliard. Jedná sa totižto o jednu z najprestížnejších umeleckých škôl na svete. A presne na túto školu chodila Jessica. Táto škola je však veľmi drahá a Jessica prezradila, že by si ju sama dovoliť nemohla. Školné jej pomáhal platiť sám Robin Williams.

Jessica CHastain
Zdroj: awardsdaily.com

15 filmov za 3 roky

Jessica toho stíha pomerne dosť. V rozmedzí troch krátkych rokov, od 2011 do 2014 sa objavila až v 15 filmoch! To nie je vôbec zlé na herečku, ktorá sa v normálnom filme neobjavila až pokiaľ nemala cez 30 rokov. Medzi tieto filmy patrili Interstellar, 30 minút po polnoci alebo aj horor Mama.

Výška z fotiek môže klamať

Aj vy ste si mysleli, že je Jessica vysoká? Tak aspoň pôsobí na všetkých fotkách. Zdanie však môže klamať, pretože Jess je naozaj maličká. Má totižto 1,63 m!

Aktuálne projekty

Je jasné, že Jessicu čaká ešte bujná herecká budúcnosť. Na akých filmoch teda pracuje teraz? Najbližšie sa dočkáme výborne vyzerajúceho filmu Molly´s Game, ktorého by sme sa mali dočkať okolo Vianoc alebo začiatkom januára. V post-produkcií sa práve nachádza aj film X-Men: Dark Phoenix, v ktorom si zahrá hlavnú záporáčku! Tam sa bude zohrávať boj medzi dvoma krásnymi redheadkami a to medzi Jessicou a Sophie Turner. Ďalej sa šepká, že by sa mohla ukázať vo filmovej adaptácií hry The Division alebo v pokračovaní hororu To.

Molly's Game
Zdroj: youtube.com

Páčili sa vám fakty o tejto výbornej herečke? Pokiaľ áno, o kom ďalšom by ste sa chceli dozvedieť nové veci? Vaše názory píšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -