TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli The House of Cards, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

TOP 10 zaujímavých faktov o seriáli The House of Cards!

Zo seriálu The House of Cards od stanice Netflix sa stal menší fenomén, ktorý nesmel chýbať na žiadnych televíznych cenách. Veľký rešpekt si však vydobyl aj u fanúšikov a preto vám z neho teraz vyberáme 10 zaujímavých faktov, ktoré ste možno nevedeli.

Všetci herci boli dopredu vybraní

Režisér David Fincher, ktorý stojí za výrobou seriálu povedal, že všetci herci boli dopredu pre svoje role vyberaní. Keď sa všetci zišli pri prvom čítaní scenáru, každého upozornil, že išlo o postavy vyrobené špeciálne pre nich a prosil ich, aby čítanie nepokašlali.

Kevin Spacey ako Frank Underwood
Zdroj: youtube.com

Prečo sa Fincher do projektu zapojil?

Ak ste sa teraz zamysleli, že prečo sa do takéhoto projektu zapojil legendárny David Fincher, bolo to preto, lebo mali tvorcovia obrovskú slobodu pri písaní a tvorení. Ide asi o jediný seriál, ktorý vôbec nemal žiadnu supervíziu ani požiadavky od štúdia, takže nechal scenáristov, režisérov a producentov v plnej tvorivej slobode.

House of Cards
Zdroj: pogdesign.co.uk

Skvelý marketing

Prvý teaser na štvrtú sériu sa objavil počas volieb v USA v roku 2016 na CNN. Išlo o vymyslenú politickú reklamu na prezidentskú kampaň.

Netflix ponúkol najviac

O seriál sa bili aj ostatné televízne stanice. Netflix ale seriál získal tak, že rovno tvorcom odsúhlasil dve série.

Zdroj: screenrant.com

Originálny nie je

Síce by ste asi každý tipovali, že ide o úplnu novinku od Netflixu, v skutočnosti ide len o reštart britského rovnomenného mini-seriálu z roku 1990. Ten má však len 4 epizódy.

Zdroj: screenrant.com

Robin Wright je stálica

Jediný herec/herečka, ktorý sa objavil v každej epizóde je Robin Wright, predstaviteľka Claire Underwood.

House of Cards šiesta séria trailer
Zdroj: variety.com

Ruský prezident

V tretej sérii sa za ruského prezidenta zvolí Viktor Petrov. Ide samozrejme o referenciu na ruského prezidenta Vladimira Putina a to práve vďaka začiatočným iniciálom jeho mena.

Zdroj: thecut.com

Finále bez Spaceyho

Ak ste náhodou nesledovali žiadne novinky ohľadom Hollywoodu v posledných mesiacoch, asi vám prišlo zvláštne, prečo sa Kevin Spacey (Frank Underwood) neobjavil v poslednej sérii. Bolo to preto, lebo bol obvinený zo sexuálneho obťažovania neplnoletého chlapca.

house of cards
Zdroj: inverse.com

Známy režiséri

Okrem Davida Finchera sa na režisérske miesta posadili aj ďalšie známe mená ako Joel Schumacher, Jodie Foster ale aj Robin Wright, predstaviteľka Claire Underwood.

Zdroj: bgr.com

Ceny

Ide o prvý seriál od Netflixu, ktorý bol nominovaný na cenu Emmy. Dokopy boli neskôr nominovaní až 46-krát a získať sa im podarilo 7 sošiek.

House of Cards šiesta séria trailer
Zdroj: youtube.com

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -