Poznáme TOP 10 filmov a seriálov roka 2017 podľa Americkej Filmovej Inštitúcie!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Tak aké sú najlepšie filmy a seriály roka podľa Americkej Filmovej Inštitúcie?

Tak ako každý rok, čakáme na rebríčky toho najlepšieho zo sveta kinematografie. Nie len, že sa väčšinou približujú k tým, čo sa nakoniec dostanú do Oscarového výberu, no pre každý film vždy ide o istú poctu. Hlavne keď tu vravíme o Americkej Filmovej Inštitúcii, taktiež známej ako AFI. Tí každoročne vyhlasujú top 10 filmov roka, ale aj seriálov. Máme sa teda inšpirovať ich výberom a predpovedať, že takto budú vyzerať aj Oscary alebo iné seriálové predávanie cien?

Nuž, vlani opäť trafili dosť. Niektorí ľudia dokonca preferovali práve ich výber pred tým od Akadémie. Samozrejme, ak sledujete túto takzvanú cestu ocenení, výber vás ani tento rok až tak neprekvapí. No nevravíme, že sa nejaké prekvapenia nenájdu. Nebudeme vás už ale naťahovať a presvedčte sa sami. Toto je top 10 filmov a seriálov roka 2017 podľa AFI:

TOP 10 FILMOV ROKA 2017:
The Big Sick
Call Me By Your Name
Dunkirk
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Post
The Shape Of Water
Three Billboards Oustide Ebbing, Missouri
Wonder Woman

TOP 10 SERIÁLOV ROKA 2017:
Big Little Lies
The Crown
Feud: Bette And Joan
Game Of Thrones
The Good Place
The Handmaid’s Tale
Insecure
Master Of None
Stranger Things
This Is Us

Najväčším prekvapením sa pri filmoch stala výhra Wonder Woman. Ak nám teda tento zoznam naznačuje potenciálnych oscarových nominantov, výskyt Wonder Woman by mohol znamenať menšiu revolúciu. Nie len, že by bola komiksovka konečne nominovaná na takú cenu, no ešte by to bola komiksovka od štúdia DC. Ostatne však moc prekvapení nie je, no a takto nejako očakávame aj oscarových nominantov. Pri seriáloch sme veľmi radi, že Game Of Thrones môže sláviť ďalší úspech, no platí to aj o druhej sérii Stranger Things.

Súhlasíte so všetkými víťazmi? Mal by tam byť niekto iní? Ktorí výherci vás zaujímajú viac, seriáloví alebo filmoví? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -