TOP 10 filmov roka 2017 podľa redakcie REWIND.sk! Takto hodnotíme filmový rok my!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ako by to bolo, keby sme si nespravili vlastný zoznam TOP 10 filmov roka 2017?

Milujeme filmy, to asi nie je žiadna novinka. Aby sme teda tento rok ukončili tak ako sa patrí, pochopiteľne sme si museli urobiť vlastný zoznam toho najlepšieho. Klasicky sme teda išli na TOP 10. Každý z nás si vytvoril zoznam svojich top 10 filmov, ktoré sme si obodovali a nakoniec zoradili podľa spoločného sčítania bodov. Musíme sa vám však priznať, mali sme možnosť vidieť filmy, ktoré sa napríklad do slovenských kín ešte nedostali, alebo ešte len dostanú (aj keď stále nám väčšina chýba). Nebudeme sa tu už ale zbytočne naťahovať, toto je 10 najlepších filmov roka 2017 podľa nás!

Wind River

Tento atmosférický thriller sme chceli vidieť hneď, ako o ňom susedia z Česka na Karlových Varoch začali písať. Dostali sme teda naozaj takú kvalitu, akú nám sľubovali? Samozrejme, že áno. Tento film pôsobil tak mrazivo, ako vyzeral. Brilantne zahraná dráma v podaní Jeremyho Rennera sa skombinovala s úžasným scenárom Taylora Sheridana a vznikol jeden z najprekvapujúcejších a zároveň najlepších filmov roka.

Wind River recenzia
Zdroj: fanart.tv

Call Me By Your Name (Daj Mi Tvoje Meno)

Film, ktorý sme mali možnosť vidieť v predstihu, a ako moc sme za to radi. Moonlight, ktorý pred rokom rozprával podobný príbeh o dvoch homosexuáloch, nás až tak veľmi nezaujal. Toto dielo sme si ale zamilovali. Jemne a citovo vyrozprávaný romantický príbeh, aký tu dlhé roky nebol. Netlačí na emócie, nesnaží sa pretláčať názory a možno preto funguje tak dobre. Natočený v nádhernom prostredí a pochopiteľne, je až neuveriteľne dobre zahraný. Armie Hammer predvádza výkon svojej kariéry, no a Timothée Chalamet vstupuje do hereckej ligy. Ak vás náhodou odrádza homosexuálna téma, prekusnite to, stojí to za to.

call me by your name
Zdroj: filmschoolrejetcs.com

The Big Sick (Srdcu Nerozkážeš)

Ďalší film, ktorý u nás nemal premiéru, a opäť sme prišli o dosť. My sme ale túto romantickú komédiu Kumaila Nanjianiho videli a doteraz na ňu s úsmevom spomíname. Tento film v sebe ukrýva jedinečnú komédiu a nebojí sa ju kombinovať s dosť vážnou drámou. Vďaka tomu vznikla najodlišnejšia romantická komédia posledných rokov, a každý kto ju ocení, ju garantovane uvidí vo svojom živote viac než raz.

the big sick
Zdroj: lwlies.com

Get Out (Uteč)

Po všetkom čo sme tento rok videli, stále je toto pre nás najzáhadnejší film roka. Zvláštny, vtipný aj trocha strašidelný. Get Out je mnoho nečakaných vecí naraz, a práve to z neho robí najoriginálnejší film (nie len) tohto roka. Rozprávať o rasizme v takomto širokom pojme, to si mohol dovoliť len režisér Jordan Peele, pre ktorého dokonca ide o režisérsky debut. Sme teda veľmi zvedaví, či nás jeho budúca práca prekvapí a očarí tak isto, ako tento „horor“.

Zdroj: fandango.com

It (To)

Pri hororoch s úvodzovkami však ešte chvíľu ostaneme. Na šiestom mieste sa u nás usadil najznámejší klaun na svete, Pennywise. Táto moderná a svieža adaptácia bola presne to, čo sme v tomto žánri potrebovali. Ukážková práca s písaním postáv a hraním sa s napätím. Tento film vás môže buď vystrašiť, buď pobaviť, alebo robiť tieto dve veci súčasne. Nikomu to ale takto skvelo nikdy v tomto žánri ešte nevyšlo. Jediná škoda je, že nemôžme na pokračovanie čakať niekoľko rokov, aby sme si týchto dokonalých mladých hercov užili aj v druhom dieli.

Zdroj: hdwallpapers.in

Star Wars: The Last Jedi (Star Wars: Poslední Jediovia)

Toto nepôjde tak, ako si myslíš, a veru ani nešlo. Najkontroverznejšia Star Wars epizóda je zároveň jeden z najlepších sci-fi filmov poslednej doby. Nečakajte explózie každé tri minúty ani následovanie vykročenej cestičky pre tento trojdielny príbeh. Rian Johnson posunul celú mytológiu niekam, kde sme ani nevedeli, že to potrebujeme. The Last Jedi je originálne spracovaný film, ktorý nádherne rešpektuje originálnu trilógiu, a zároveň prináša obrovské filmové zvraty, ktoré posúvajú ságu na úplne nový level.

Zdroj: hdqwalls.com

Dunkirk

Postavy… čože? Veď ale o tom predsa táto vojnová epika režiséra Christophera Nolana vôbec nie je. Zabudnite na krv a násilie. Vojna bola strašidelná už v hlavách vojakov. Táto dychberúca dráma redefinuje vojnový žáner ako ho poznáme. Nolan nám tento rok neprišiel vyzrozprávať príbeh udatných hrdinov, prišiel nám ukázať skutočný tlak a nervy počas vojnového obdobia. Dokonalá réžia, strih, kamera, zvuk a hudba z tohto robia neopakovateľný filmový zážitok, ktorý aspoň nám tento rok vskutku zobral dych.

Zdroj: burgkino.at

Logan (Logan: Wolverine)

Nesúďme knihu podľa obalu. Superhrdinský žáner možno vyzerá smiešne, no ak ho dáte robiť správnym ľuďom, dokážete vytvoriť neopakovateľný emotívny a zároveň surový zážitok. Logan má totižto všetko, čo má správna dráma mať. Skvelo napísané postavy, emotívne scény, no obohacuje ich brilantne natočeným násilím a tvrdým odkazom, ktorý by ste mimo superhrdinského žánru pravdepodobne nikdy nedosiahli. O skvelých výkonoch Hugha Jackmana, Patricka Stewarta a Dafne Keen tu už ale písať nebudeme, to by sme tu boli dlho.

Logan recenzia
Zdroj: wall.alphacoders.com

War For The Planet Of The Apes (Vojna O Planétu Opíc)

Tento film má len jednu jedinú chybu, a tou je samotný názov. Toto nie je žiaden blockbuster, kde sa ideme byť o zánik celej Zeme. Tu totižto sledujeme poctivú filmárčinu, ktorá Hollywoodu nesmierne chýba. Postavy a myšlienky, to je hlavný príbeh tohto neobyčajného sci-fi. Niekto pri tomto filme plakal, niekto zase len sedel s otvorenými ústami. Moderná Planéta Opíc totiž tento rok ukázala, že ešte stále sa môže post-apokalyptické sci-fi robiť originálne, tak isto ako filmové trilógie.

vojna o planétu opíc trailer
Zdroj: hdwallpapers.in

Blade Runner 2049

Kto mohol tušiť, že pokračovaním epického diela sa môže stať majstrovské dielo. Už len pomyslenie na to, že sme tento film mohli zažiť na vlastnej koži, nám znova prináša zimomriavky, ktoré sme zažili v kinosále. Film ako Blade Runner 2049 tu nebol dlhé roky, a pravdepodobne ani nebude. Odkiaľ sa Denis Villeneuve len tak zjavil tiež netušíme, no verte nám keď povieme, že sa o ňom bude už čoskoro vravieť tak, ako tu teraz vravíme o režisérskych legendách. Atmosférický, inteligentný, dojemný… presne taký je podľa nás najlepší film tohto roka.

blade runner 2049 recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Aký máme podľa vás filmový vkus? Patria niektoré z týchto filmov aj do vašej top 10 roka? Je tu nejaký film, s ktorým absolútne nesúhlasíte, že ho tu máme? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -