TOP 10 filmov roka 2021 podľa populárnosti na IMDb. Videli ste ich všetky?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

TOP 10 filmov roka 2021 podľa IMDb

Medzinárodná filmová databáza IMDb zverejnila rebríček najobľúbenejších filmov tohto roka. A to z toho dôvodu, že sa rok 2021 končí a im sa ukázali štatistiky, ktoré počas neho zozbierali. Zoznam nie je zostavený na základe obľúbenosti kritikmi či divákmi, ale na základe populárnosti týchto filmov z aktivity na ich stránkach. Pozrite sa spolu s nami na to, ktorý film je na prvom mieste v zozname TOP 10 filmov roka 2021 podľa IMDb.

Čo je naozaj zaujímavé je fakt, že až na jeden film boli všetky vydané dvoma štúdiami – Warner Bros. a Disney. Zo štúdia Marvel, ktoré ale patrí pod Disney, sa na zoznam dostali tri filmy, od samotného štúdia Disney jeden film a od štúdia Warner Bros. až päť filmov. Posledným štúdiom/platformou, ktorej jeden originálny film sa dostal na tento list, je streamamovacia služba Netflix.

10. Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

Shang-Chi recenzia
Zdroj: wall.alphacoders.com

Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch bol druhým tohtoročným Marvel filmom. V ňom sa dozvedáme príbeh Shang-Chiho, ktorý sa musel postaviť minulosti, o ktorej si myslel, že ju už dávno opustil. Tá si ho, taktiež ako jeho sestru, ale našla v podobe organizácie Ten Rings, ktorej vládol ich otec. Vo filme sme mohli vidieť hercov a herečky ako Simu Liu, Awkwafina, Benedict Wong či Tony Leung.

9. Cruella

trailer k filmu Cruella TOP 10 filmov roka 2021 podľa IMDb
Zdroj: cbr.com

Hraná rozprávka Cruella nám rozpovedala príbeh známej záporáčky. Tú si môžeme pamätať ako šialenú, čierno-bielu dámu, ktorá chcela pochytať dalmatíncov a robiť z nich kabáty. Tentoraz to však bol iný príbeh, ktorý nám ukázal skôr jej dobrú stránku a taktiež aj jej premenu z krehkej návrhárky Estelle na nebojácnu a silnú Cruellu. Vo filme sme mohli vidieť Emmu Stone, Emmu Thompson alebo Joela Frya.

8. Armáda mŕtvych

Army of the Dead oficiálny trailer TOP 10 filmov roka 2021 podľa IMDb
Zdroj: Netflix

Vykrádať banku počas zombie apokalypsy ako vo filme Armáda mŕtvych nie je vôbec jednoduché. Las Vegas sa totižto premenilo na mesto zombíkov, v ktorého srdci je banka s miliónmi dolárov. Keďže takéto lákadlo sa ťažko odmieta, odvážny tím lupičov sa tam rozhodne vkradnúť a prebojovať cez rady zombíkov. Vo filme hrá Dave Bautista, Ana de la Reguera alebo Ella Purnell.

7. Black Widow

black widow disney premiéry
Zdroj: geektyrant.com

Prvý tohtoročný Marvel film, ktorý bol zároveň aj prvým Marvel filmom po zhruba dvoch rokoch. Šlo o sólový film a rozlúčku pre Natashu Romanoff. Tá v ňom musí čeliť svojej temnej minulosti, o ktorej si myslela, že ju už naveky pochovala. A keby to nestačilo, opäť sa stretla so svojou starou rodinou. Vo filme Black Widow hrajú Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour alebo Rachel Weisz.

6. Godzilla vs. Kong

Godzilla Kong trailer TOP 10 filmov roka 2021 podľa IMDb
Zdroj: Variety.com

Stret gigantov nám na obrazovky priniesol veľkofilm Godzilla vs. Kong. Obrovský jašter a silný ľudoop si pri každej príležitosti chcú zmerať sily, pretože na to majú svoje dôvody. Ohrozujú pri tom ale celé ľudstvo, ktoré chce tieto tvory skúmať, alebo naopak, využiť ich vo svoj prospech. Vo filme hrajú Millie Bobby Brown, Alexander Skarsgård alebo Rebecca Hall.

5. Justice League Zacka Snydera

Justice League finálny trailer
Zdroj: twitter.com

Po neúspešnej verzii filmu z roku 2017 sme tento rok dostali až štvorhodinovú verziu pôvodného režiséra. Justice League Zacka Snydera nám rozpovedalo väčší, dlhší a zaujímavejší príbeh, ktorý sa fanúšikom páčil. Zameriava sa hlavne na zostavenie nového tímu superhrdinov, ktorí majú chrániť zem, no je tam toho nakoniec oveľa viac. Vo filme hrajú Henry Cavill, Ben Affleck, Gal Gadot alebo Amy Adams.

4. Mortal Kombat

Mortal Kombat nové filmy
Zdroj: wallpapersden.com

Bojovník MMA menom Cole Young má zvláštne znamenie na tele. Dlho nevedel, čo znamená, až do istého dňa. Vtedy mu tajomní žoldnieri oznámili, že bol vybraný ako šampión do mystického turnaja, v ktorom bude reprezentovať Zem. Ak v ňom prehrá spolu so svojimi kolegami, ich svet bude zničený. Vo filme Mortal Kombat podľa rovnomerných hier hrá Lewis Tan, Jessica McNamee či Josh Lawson.

3. Eternals

Eternals
Zdroj: wall.alphacoders.com

7 000 rokov dozadu na Zem prišlo dvanásť božských stvorení, Eternalov, ktorí ju mali ochrániť pred svojimi konkurentami, krvilačnou rasou Deviantov. Okrem toho si však žijú bežné životy na Zemi a to ich zmení viac, ako pôvodne čakali. Film Eternals si vybojoval bronzové miesto v tomto rebríčku, no nie v srdciach kritikov, ktorí mu dali naozaj zlé recenzie. Vo filme hrajú Angelina Jolie, Salma Hayek, Kit Harington alebo Richard Madden.

2. The Suicide Squad: Samovražedná misia

trailer the suicide squad
Zdroj: devianart.com

Veľkým osviežením tohto leta bol film, ktorý sa umiestnil v tomto zozname na druhom mieste. The Suicide Squad: Samovražedná misia nám ukázal príbeh niekoľkých anti-hrdinov, ktorí vymenili čas vo väzení za misiu, na ktorej s najväčšou pravdepodobnosťou zomrú. Ak ale prežijú, čaká ich sloboda. Vo filme si zahrali Idris Elba, Margot Robbie, John Cena, Joel Kinnaman a ďalší.

1. Duna

duna prvé recenzie
Zdroj: 4kwallpapers.com

Film Duna je o planéte Arrakis, ktorá je požehnaná vzácnym korením a pieskom. A tiež sa stala domovom mladého Paula a rodu Atreidesovcov, ktorí musia byť na pozore. Arrakis totiž okrem bežných prírodných nástrah ukrýva aj ľudí, ktorí im chcú ublížiť. Film, ktorý si v tomto zozname získala zlaté miesto, je adaptáciou rovnomennej knihy a hrajú v ňom Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Jason Momoa alebo Rebecca Ferguson.

Tak, čo vravíte na tento rebríček, ktorý zostavila databáza IMDb? Súhlasíte s ním? Videli ste všetky vyššie spomenuté filmy?

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -