TOP 10 filmových maratónov, ktoré si môžete pozrieť doma a zahnať nimi nudu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Filmové maratóny

Pre situáciu, ktorá nastala po celom svete, máme odrazu všetci o niečo viac voľného času. Niektorí z vás možno pred tým nemali čas na nič, no zrazu ho máte až veľa. Preto vám dnes prinášame zoznam 10 filmových sérií, pričom niektoré vás zabavia na kratšiu, iné zas na dlhšiu dobu. Ktoré filmové maratóny si pozriete ako prvé?

1. Marvel Cinematic Universe

Pokračovania Marvel filmov
Zdroj: screenrant.com

Čím iným začať, než slávnym MCU? Momentálne jeden z najobľúbenejších a najsledovanejších filmových vesmírov na svete. Ak máte čas a ešte ste možno nejakým zázrakom nevideli všetkých 23 filmov, nebolo by zlé pozrieť si maratón s obľúbenými marvel postavami. Ak neviete, v akom správnom poradí si pozrieť filmy, nájsť to môžete v tomto článku.

2. James Bond

Zdroj: wotzup.ng

Tento rok nás čaká už 25. film o agentovi 007 – Jamesovi Bondovi. Ak ste nevideli zvyšných 24, ešte si ich stíhate pozrieť do premiéry nového filmu No time to Die. Jamesa Bonda hralo niekoľko hercov a posledným, ktorý s nasledujúcim filmom končí, je Daniel Craig. Ikonická postava Jamesa Bonda je s nami cez 57 rokov, a teda si zaslúži pozrieť všetky filmy aspoň jedenkrát.

3. X-Men

7 filmových vesmírov
Zdroj: wallpapersafari.com

Séria filmov X-Men nikdy nebola tak obľúbená ako MCU, aj keď ide o postavy, ktoré všetky vznikli v Marvel Comics. X-meni a ich filmy sú však taktiež zaujímavé (dokopy je ich 12), ktoré narozdiel od marveloviek obsahujú aj o niečo krvavejšie scény. Filmy o mutantoch – ľuďoch so schopnosťami, majú fanúšikov po celom svete. A povedzme si, kto nepozná kultového Wolverina?

4. Star Wars

Star Wars v chronologickom poradí
Zdroj: wall.alphacoders.com

Séria Star Wars je tu s nami už po niekoľko desaťročí. Aj keď v posledných rokoch boli filmy trošku sklamaním, seriály z tohto sveta sa zas dostali na výslnie. V sérii existuje 9 hlavných filmov, ale okrem nich je aj veľa ďalších filmov a seriálov, ktoré stoja za pozretie. To, v akom správnom poradí pozerať filmy, si môžete skontrolovať v tomto článku.

5. Harry Potter a Fantastické zvery

harry potter fantastic beasts filmové maratóny
Zdroj: forbes.com

Tieto dve série sme dali dokopy, pretože pochádzajú z hlavy tej istej spisovateľky, a taktiež sa nachádzajú v tom istom univerze. Sériu Harry Potter sme najskôr poznali ako knižnú sériu, avšak dočkali sme sa aj filmového spracovania. Fantastické zvery majú hlavne filmové spracovanie, aj keď existuje aj tenká knižka (ktorá je vlastne scenárom) s rovnakým menom. Filmov je dokopy 10 (Harry Potter – 8, Fantastické zvery -2)

6. Rýchlo a zbesilo

Zdroj: wallpaperscraft.com

Nadupané autá, pekné ženy a hlavne kopec akcie! O tom sú všetky filmy zo série Rýchlo a zbesilo, ktorá nám rozpráva príbeh ľudí, ktorí proste milujú rýchlu jazdu. Aj keď posledné diely sú viac o tej akčnosti a vymykajú sa fyzikálnym zákonom, stále stoja za pozretie. Filmov je dokopy 8 + 1 spin-off, ktorý sa volá Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw (a tiež sa ho oplatí pozrieť).

7. Rocky

Zdroj: wallpapermade.com

Filmová séria, ktorá odštartovala kariéru herca Silvestra Stallona. Séria o tom, ako sa mladý atlét chcel stať šampiónom v boxe, je legendárna. Po šiestich filmoch, ktoré mali v názve meno hlavného protagonistu, sme dostali pokračovanie s názvom Creed. To sa taktiež dočkalo pokračovania. Filmov je teda dokopy 8.

8. Mission: Impossible

 Mission: Impossible - filmové maratóny
Zdroj: impawards.com

Tom Cruise si v tejto sérii zahrá agenta Ethana Hunta, ktorý má spolu s agentmi z IMF zabrániť teroristom zničiť svet. Ich práca je však veľmi tajná a taktiež, ako hovorí názov, často nemožná. Ich to však nezastaví a nám vďaka tomu prinesú veľkú dávku akcie. V nasledujúcich dvoch rokoch sa dočkáme aj ďalších 2 pokračovaní, zatiaľ si však môžeme pozrieť 6 filmov z tejto série.

9. Pán prsteňov a Hobit

The Lord of the Rings
zdroj: angrystaffofficer.com

Filmová séria, ktorá získala mnoho ocenení! Najprv knižná séria a neskôr aj filmová – Pán prsteňov patrí medzi filmovú klasiku a tradičnú knižnú sériu fantasy žánru. Filmový maratón odporúčam pozrieť aj so sériou Hobit, na ktorú nadväzujú filmy Pán prsteňov. Dokopy sa tak môžete tešiť na 6 filmov a jeden veľký filmový zážitok plný elfov, mágie a drakov.

10. Indiana Jones

indiana jones filmové maratóny
Zdroj: linkedin.com

Najkratší, no vôbec nie menej zaujímavý filmový maratón. Aj keď nám séria Indiana Jones priniesla zatiaľ len 4 filmy, aj tie nám dokážu priniesť maximálny filmový zážitok. Uvidíme prácu archeológa, ktorá však vôbec nemusí byť taká nudná, ako si všetci myslíme. Ak ste túto klasiku ešte nevideli, musíte to rýchlo napraviť. Je krátka a preto vám nezaberie veľa času.

Ktoré filmové maratóny si vyberiete?

Filmové maratóny vedia byť veľkým relaxom pre ľudí, ktorí zvyčajne nemajú čas pozerať filmy, a tak si pozrú radšej všetky naraz. Okrem týchto spomínaných existuje ešte oveľa viac filmových sérií, ktoré sa dajú pozerať ako filmové maratóny. Ak máte teda čas, alebo sa nudíte, vyberte si jeden maratón a filmový zážitok sa môže začať!

Ktoré filmové maratóny sa najviac páčia vám? Nachádzajú sa na našom zozname? Napíšte nám do komentárov!

Zdroje: radiotimes.com, nilefm.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -