TOP 10 najlepších a najepickejších filmových scén a momentov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Každý z Vás má určite nejakú obľúbenú filmovú scénu, na ktorú nikdy nezabudnete. Takéto krásne momenty milujeme aj my, hlavne keď si ich môžeme vychutnať v kine. Pozrite sa teda so mnou na rebríček TOP 10 najlepších a najviac epic momentov a scén z filmov. Budú to scény, ktoré mi vyvolali husiu kožu aj na miestach, kde som si myslel že byť nemôže, pri ktorých som pociťoval smútok, alebo naopak úplné nadšenie.

Rebríček je čisto môj, nieje nikde vyhlásený filmovými kritikmi a nieje ani okopírovaný. Sú to moje vlastné názory, o ktoré sa s Vami hodlám podeliť. Ukážem Vám ich desať, desať pre mňa najepickejších filmových momentov. Začneme od posledného čísla.

TOP 10 najlepších filmových momentov a scén

10. Warm Black Dingus (The Hateful Eight)

Začneme z ľahka. Monológ Samuela L. Jacksona vo filme The Hateful Eight od Quentina Tarantina je proste nezabudnuteľný. V kine som sa na plnú hubu začal smiať len pár krát, a toto je práve jeden z nich. Scénu si proste musíte pozrieť sami, vysvetľovať ju nemá význam.

9. Jake a jeho prvý let na Ikranovi (Avatar)

Film, na ktorom sme ako deti sedeli v kine s plnými gaťami. Nie však od strachu, ale od toho, akú nádheru vidíme. Jake a jeho prvé vyberanie a let na Ikranovi je však scéna, ktorá mi od prvého momentu kedy som to videl tkvie v pamäti. Vidieť to na veľkom plátne a ešte k tomu to úžasné 3D, to bol zážitok!

8. Smrť Gwen (The Amazing Spider-Man 2)

Táto scéna vo mne vyvolala radosť, ale aj smútok. Gwen bola postava, ktorú som si stihol naozaj obľúbiť, oveľa viac ako Mary Jane v pôvodnej sérii. Jej smrť mi teda prišla naozaj ľúto, avšak konečne sme videli niečo, na čo sme čakali a chceli sme to vidieť. Gwen zomrela takisto v komikse, a my sme mali konečne tú česť vidieť, že sa ním inšpirovali. Keď si potom Peter pustil jej preslov, nie každému ostalo očko suché.

7. Snapeove spomienky (Harry Potter a Dary Smrti časť druhá)

Dlho som sa rozhodoval, či dať na siedme miesto Snapeove spomienky alebo boj Harryho a Voldemorta vo štvrtom dieli na cintoríne. Nakoniec však vyhrala scéna, ktorá ma doslova rozplakala. Pri tejto scéne si uvedomíte, čo bol vlastne Snape za človeka, a navždy Vám zostane v srdci. Česť jeho spomienke, Alan Rickman bol Pán herec.


6. Posledný koncert (Whiplash)

Whipash, jeden z najlepších Oscarových filmov pod slnkom. Kto tento film ešte nevidel, chodte to rovno napraviť. Posledných 15 minút filmu Vám nedovolí nadýchnuť sa. Posledný koncert, niečo ako najchutnejšia čerešnička na torte akú ste kedy jedli. Pravý význam slova climax filmu AKA orgazmus. Tento film je proste Masterpiece, a táto scéna to len potvrdzuje!

5. Bane vs Batman aka I Will Break You (The Dark Knight Rises)

Nolanova Batman séria sa v tomto rebríčku zobrazí až dva krát. Na tom horšom mieste je však boj Medzi Batmanom a Baneom. Výborné dialógy a choreografia boja. Momentom, v ktorom každému divákovi prešla husia koža po tele bol však vtedy, keď Bane Batmana zlomil. Hold, aj Batman musí mať slabé chvíľky, a táto bola naozaj epická!

4. 360° záber na Avengers (Marvel´s Avengers)

Moment, ktorý trval síce iba pár sekúnd, ale každému fanúšikovi komiksov utkvel v srdci. 360° stupňoví záber na našich hrdinov, na ktorých sme tak dlho čakali. Vtedy po prvý raz, čo sme videli Náš milovaný tím takto po kope. K tomu hrajúca Avengers Main Theme, to je pravým návodom na zimomriavky. Dúfam, že sa niečoho podobného dočkáme aj v treťom pokračovaní Avengers!

3. Batmanové vypočúvanie Jokera (The Dark Knight)

Gratulujem, pokiaľ toto čítate, dopracovali ste sa až do top 3 môjho rebríčka. Na bronzovom mieste máme snáď najlepšie zahranú scénu všetkých čias. Batmanovo vypočúvanie Jokera aka WHERE ARE THEY? Scéna, v ktorej Nám Heath Ledger ukázal svoje ozajstné kvality. Ukázal, že on bol Jokerom, a nikto ho nikdy neprekoná. Každá scéna s Jokerom je síce tá najlepšia, ale zrovna táto mi ostala najviac v pamäti.

2. Chase scene 2 (Mad Max: Fury Road)

Strieborné miesto patrí zaslúžene naháňacej scéne z filmu Mad Max.. Počkajte, vlastne celý film je jedna scéna s naháňačkou. Každopádne, tá pri ktorej hrá soundtrack Brothers In Arms od Junkie XL je určite tou najlepšou. To spojenie krásneho vizuálu a neprekonateľnej hudby je proste úžasné. Keď som túto scénu videl v IMAXe, zimomriavky neprešli ešte ani pár minút po nej. Túto scénu však môže prekonať len jedna…

  1. Docking Scene (Interstellar)

Presne tak, nieje to nič iné ako dokovacia scéna z filmu Interstellar. Najobľúbenejšia scéna z najobľúbenejšieho filmu, to je čo povedať! Môžem otvorene povedať, že zažitie tejto scény v IMAXe bol jedným z najlepších zážitkov môjho života. Mal som zimomriavky aj tam, kde som si myslel, že byť nemôžu. Hotový orgazmus. Soundtrack No Time For Caution od Hansa Zimmera je proste veľdielom filmovej hudby. Táto scéna u mňa zaslúžene získava zlatú medailu, a tak ukončuje môj rebríček najlepších filmových scén.

Tak čo, zhodli ste sa so mnou aspoň v nejakých momentoch, alebo máte úplne iné obľúbené filmové scény? Vaše názory Nám určite napíšte do komentárov! Taktiež nezabudnite dať palec hore alebo dolu, aby som vedel, či pokračovať v písaní článkov takéhoto typu. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -