10 najlepších filmov o cestovaní v čase. Videli ste všetky?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 10: Filmy o cestovaní v čase

Dnes sa pozrieme na snímky, ktoré vám poriadne zamotajú hlavu. V tomto zozname nájdete filmy o cestovaní v čase, ktoré patria medzi najznámejšie počiny v histórii, ale taktiež nejaké, o ktorých ste možno nikdy nepočuli. Poďme sa do toho rovno pustiť – toto je naša TOP 10 najlepších filmov, v ktorých sa cestuje časom.

Timecrimes
Zdroj: film4.com

Timecrimes (2007)

Hector sa so svojou ženou presťahuje na pokojné miesto do obyčajného domu. Jedného dňa však Hector svojim ďalekohľadom nájde v lese niečo naozaj nezvyčajné. Začiatkom pátrania po zaujímavom úkaze začína mysteriózna spleť udalostí, vďaka ktorým sa skrz stroj času dostane do nedávnej minulosti.

Predestination (2014)

Ako svoju poslednú misiu dostal jeden z najlepších časových agentov za misiu nájsť jediného kriminálnika, ktorý sa mu vždy vyhýbal. Naháňanie sa premení na unikátnu, prekvapivú a komplikovanú hru, ktorá skúma lásku, osud, identitu a tabu cestovania časom.

Na hrane zajtrajška 2
Zdroj: collider.com

Edge of Tomorrow (2014)

Vojak bojujúci s mimozemšťanmi opakovane prežíva ten istý deň dookola. Reštartuje sa vždy, keď zomrie.

Planet of the Apes (1968)

Posádka astronautov stroskotá na planéte v ďalekej budúcnosti. Na nej vládnu inteligentné opice, pričom ľudia sú podradená a zotročená rasa.

Terminator 2
Zdroj: wallpaperscraft.com

Terminator 2: Judgment Day (1991)

Kyborg, ktorý je navonok identický tomu, ktorý sa kedysi snažil zabiť Sarah Connorovú, teraz musí obraňovať jej syna. Na živote Johna Connora totižto závisí budúcnosť ľudstva.

Looper (2012)

Píše sa rok 2044 a hlavný hrdina patrí medzi looperov, nájomných zabijakov. Tým z budúcnosti posielajú ciele, ktoré treba zneškodniť a splniť misiu. Lenže situácia sa mení v momente, keď čelí hrdina staršej verzii seba samého z roka 2074.

filmy o cestovaní v čase
Zdroj: baltimoresun.com

Primer (2004)

Štyria priatelia, ktorí sú zároveň začínajúcimi podnikateľmi, bojujú o svoj nový vynález. Vedia totiž, že ide o niečo omnoho väčšie a dôležitejšie než prístroje, ktoré zostrojili doteraz.

Arrival (2016)

Z ničoho nič však na Zem zaparkovalo 12 mimozemských objektov na rôznych miestach. Lingvistička Louise sa nechá prehovoriť od armády, aby s mimozemšťanmi, ktorí samozrejme nepoznajú žiaden ľudský jazyk nadviazala kontakt. Každých 18 hodín sa totižto na jednej z lodí koná na pár minút deň otvorených dverí, a tím má možnosť stretnúť sa s týmito tvormi zoči voči.

Zdroj: imdb.com

Interstellar (2014)

Prach pokryl obydlia, ničí úrodu, a vznikajú obrovské búrky, ktoré nútia migrovať ľudí na iné miesta. Jedno je isté: veľa generácií tu už nevydrží a bude potrebné pohnúť sa inam. Vedci našli spôsob a jednu červiu dieru, cez ktorú by sa mohla vydať posádka do inej galaxie. Je potrebné nahovoriť pilota Coopera na misiu, z ktorej sa nemusí vrátiť. Nikto nevie, čo leží na druhej strane červej diery a či sa misia vôbec podarí.

Back to the Future (1985)

Marty McFly, 17-ročný stredoškolák, sa dostane 30 rokov do minulosti s ikonickým autom DeLorean. Spolu so svojim blízkym priateľom a šialeným vedcom Doktorom Brownom musia prísť na to, ako sa navrátiť do budúcnosti.

filmy o cestovaní v čase
Zdroj: slashfilm.com

Súhlasíte s našim zoznamom 10 najlepších filmov o cestovaní v čase? Zabudli sme na nejaký? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -