TOP 10 komédií na Netflixe, ktoré si pozrieť na pozdvihnutie ducha v týchto ťažkých časoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

V posledných mesiacoch si naša Zem a jej obyvatelia prešli mnohým. Najnovšie to je koronavírus, ktorý postihol aj Slovensko. Boli preto zavedené mnohé opatrenia, medzi nimi aj uzavretie kín.

Pre nás, milovníkov filmov, to bola smutná správa, ale vieme, že zdravie je prvoradé. A keďže zdraviu prospieva smiech, prinášame vám zoznam TOP 10 komédií na Netflixe, ktoré vám určite zlepšia dni strávené v izolácii.

1. Mortdecai: Grandiózny prípad

mortdecai
Zdroj: whysoblu.com

Tento film je o zdvorilom a kultivovanom lordovi Charliem Mortdecaiovi. Mortdecai je aristokrat, ktorý je zbankrotovaný, nemotorný podvodník s umením. Vykúpenie z problémov príde od jeho starého známeho, detektíva, ktorý ho poprosí o pomoc pri riešení záhady strateného obrazu. Tento obraz je opradený tajomstvami a je len na zbankrotovanom lordovi a jeho pomocníkovi, aby tento obraz našli a doniesli polícii.

2. Hotel Transylvánia

Zdroj: kinodema.com

Ďalší lord, tentokrát Dracula, drží dvojitú hliadku: ako majiteľ hotela Transylvánie a ako úzkostlivý otecko. Na obzore je totižto hneď dvojitá hrozba – človek – ako hrozba pre hotel príšer, ale aj ako nežiadúci nápadník, ktorý sa zaujíma o jeho dospievajúcu dcéru. Film je hlavne pre deti, ale užijú si ho aj staršie vekové kategórie. A ak vám nebude stačiť jedna časť, Netflix ponúka hneď aj ďalšie 2 pokračovania.

3. Hancock

hancock
Zdroj: empireonline.com

V tejto akčnej komédii môžeme vidieť obľúbeného herca Willa Smitha v roli superhrdinu, ktorý sa ale spustil na cesty alkoholu a bezdomovecta. Nájsť cestu späť mu ale pomôže odborník na styky s verejnosťou, ktorému raz zachráni Hancock život. Tento film nie je až natoľko vtipný, ako ostatné filmy na tomto zozname, ale za pozretie určite stojí.

4. Prázdniny Mr. Beana

auto Mr. Beana
Zdroj: npr.org

Kto by nepoznal tohoto chlapíka, ktorý nás dokáže aj bez prerieknutia jediného slovka zabaviť? Tento celovečerný film nám ukáže jeho cestu za dovolenkou na francúzsku Riviéru, počas ktorej toho prežije veľa. Spozná nových ľudí, je zapletený do únosu a výmeny identity, chvíľu si zahrá vojaka a po celý čas nás neprestáva baviť.

5. Skús ma rozosmiať

skus ma rozosmiat
Zdroj: skylink.sk

Plastický chirurg Danny balí ženy na to, že je ženatý, aj keď v skutočnosti nie je. Ale keď konečne nájde ženu svojich snov, nevie ako lož vysvetliť. Preto presvedčí svoju asistentku a jej deti, aby mu hrali exmanželku s rodinou. Aj keď veľa ľudí odsudzuje filmy Adama Sandlera, tento film patrí k jeho lepším filmom a s Jennifer Aniston tvoria v tomto filme perfektný a vtipný pár.

6. Zombieland

Film Zombieland: Double Tap
Zdroj: movieweb.com

Čo by sa stalo, ak by svet ovládli zombíci? Nuž, tento film nám to pekne ukazuje. V svete plnom zombíkov sa totižto musia všetci preživší spojiť, aby dokázali ako poslední prežiť. Zombieland je kombináciou komédie a hororu, ktorú nám prinesú herci Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone a ďalší. Film bol natoľko úspešný, že minulý rok vyšlo pokračovanie – Zombieland: Rana istoty.

7. To all the boys I loved before

film To All The Boys I've Loved Before
Zdroj: etonline.com

Tento film je o dievčati, ktoré každému chalanovi, ktorý sa jej páčil, napísala tajný list. Tieto listy však jedného dňa niekto rozposlal ich adresátom a to spustilo lavínu udalostí. Tie viedli k rôznym vtipným, ale aj romantickým scénam. Tento film je určený hlavne mladšiemu ženskému publiku, avšak ak nejaký muž hľadá film, ktorý by si pozrel so svojou priateľkou, môže siahnuť aj po tomto filme.

8. My sme Millerovci

Zdroj: filmfantravel.com

Malomestský díler drog je nútený svojím šéfom pašovať drogy z Mexika do USA. Ak ale chce, aby sa mu to podarilo, musí si zaobstarať ľudí, ktorý by hrali jeho rodinu. To mu zaručí ľahší prejazd cez hranice. Nič ale nepôjde tak hladko a preto sa môžeme tešiť na jazdu plnú zábavy. Vo filme sa objavili napríklad už spomínaná Jennifer Aniston, Jason Sudeikis alebo Emma Roberts.

9. Baby driver

Zdroj: showbiz411.com

Mladý vodič menom Baby je najlepší v svojom obore. Jeho prácou je odvážať zločincov z miesta činu a to sa mu darí aj vďaka hudbe, ktorú počúva. Jedného dňa ale stretne lásku svojho života, a preto sa rozhodne s prácou kriminálnika skončiť. Jeho šéf mu ale zadá poslednú úlohu, ktorá je predom odsúdená na neúspech. Je len na ňom, aby v tejto akčnej komédii všetko zvládol a aby mu láska neušla pomedzi prsty.

10. Diktátor

dictator
Zdroj: wall.alphacoders.com

Predstaviteľ Borata nám priniesol ďalší vtipný film. Komédia pojednáva o slávnych činoch generála Aladeena, diktátora Republiky Wadiya, v jeho boji proti demokracii a za útlak svojho ľudu. Veľa vecí sa zmení po tom, ako ho pozvú do Ameriky predniesť reč, no počas jednej noci mu odrežú bradu a vyšlú do ulíc ako obyčajného človeka. Ešte len tam začína jeho veľakrát vtipné dobrodružstvo, ktorého cieľom je prežiť.

Keďže by sme počas týchto dní mali byť doma a nevychádzať často von, je jasné, že si tento čas musíme niečim krátiť.  Pri pocite smútku alebo nešťastia si môžete pustiť niektorú z týchto TOP 10 komédií na Netflixe a určite sa vám hneď dvihne nálada. Treba potom už len veriť, že tieto pre väčšinu ťažké časy čoskoro pominú a všetko sa opäť vráti do pôvodných koľají tak, ako to bolo pred tým.

Súhlasíte s týmto zoznamom filmov? Ak nie, ktoré filmy by ste sem pridali vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroje: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -