TOP 10 legendárnych filmových klasík na Netflixe z 90. rokov

Nenechajte si ujsť

Zoznam TOP 10 legendárnych filmových klasík na Netflixe

Ak si otvoríme rôzne filmové rebríčky, môžeme si byť istí, že v prvej desiatke najlepších filmov bude minimálne polovica z 90. rokov. Netflix sa momentálne teší vysokej sledovanosti a veríme tomu, že chrípkové prázdniny pritiahli k jeho sledovaniu aj vás. Práve z toho dôvodu sme sa rozhodli pripraviť zoznam TOP 10 legendárnych filmových klasík.

Ešte pred začiatkom zoznamu podotýkame, že filmy nie sú zoradené v žiadnom špecifickom poradí. Tak sa môžeme pustiť do toho.

Vykúpenie z väznice Shawshank (1994)

The Shawshank Redemption
Zdroj: wallpaperaccess.com

Film Vykúpenie z väznice Shawshank, natočený podľa novely Stephena Kinga, sa nachádza v mnohých filmových rebríčkoch na prvom mieste. Po skazenej kampani nedosahoval v kinách vysokú návštevnosť, no napriek tomu sa mu podarilo získať milióny fanúšikov a mnoho ocenení. Dnes ho vieme označiť ako naozajstnú legendárnu filmovú klasiku. Srdcervúci príbeh o priateľstve a nádeji a skvelé herecké obsadenie, ak si tento film ešte nevidel, určite stojí za to.

Pozerať

Sedem rokov v Tibete (1997)

Seven Years in Tibet
Zdroj: madmovieman.com

Dobrodružný film Sedem rokov v Tibete zobrazuje príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou. Hlavnou postavou je horolezec, ktorý chce zdolať jeden z najvyšších vrcholov Himalájí. Podarí sa mu utiecť zo zajatia a prejsť celé Himaláje. Stane sa učiteľom mladého Dalajlámu a vybuduje si s ním pevné priateľstvo. Tento skvelý film, v ktorom si zahral aj Brad Pitt, nám ukazuje tajomné zákutia Tibetu.

Pozerať

Matrix (1999)

The Matrix
Zdroj: techbox.dennikn.sk

Nadčasová snímka Matrix, produkovaná štúdiom Warner Bros., je kultovým americkým sci-fi akčným filmom z roku 1999. Vo filme je ľuďmi vnímaná realita v skutočnosti iba simulovaná realita, ktorá sa nazýva Matrix. Je vytvorená strojmi, ktoré týmto spôsobom ovládajú ľudí. Vďaka tomuto filmu sa preslávil efekt „bullet time“, zjednodušene povedané spomalenie konkrétnej scény.

Pozerať

Narušenie (1999)

Girl, Interrupted
Zdroj: theface.com

Narušenie je americká psychologická dráma inšpirovaná skutočnou udalosťou. Vo filme je zobrazený príbeh dievčaťa, ktoré trpí poruchou osobnosti. Je umiestnená do psychiatrickej liečebne, kde sa zoznámi so skupinou mladých dievčat, z ktorých sa stanú najlepšie priateľky. Vo filme si zahrali legendárne herečky Winona RyderAngelina Jolie.

Pozerať

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994)

Zdroj: wallpaperscraft.com

Pulp Fiction je jeden z najkultovejších filmov 90. rokov. O réžiu sa postaral svetoznámy režisér Quentin Tarantino. Touto snímkou zadefinoval základné prvky jeho typického a jedinečného štýlu. Film obsahuje 4 dejové línie, ktoré nie sú chronologicky usporiadané. Režisérovi sa podarilo vytvoriť takzvaný multižánrový film, ktorý nás po celý čas drží v napätí.

Pozerať

Sedem (1995)

TOP 10 legendárnych filmových klasík
Zdroj: thescriptlab.com

Film Sedem je americký kriminálny film. Zobrazuje príbeh dvoch policajtov, ktorí sa snažia vyšetriť sériu brutálnych vrážd. Motiváciou pre tieto vraždy bolo sedem hlavných hriechov. Policajtov si zahrali Brad PittMorgan Freeman. Film v nás dokáže vyvolať rôzne depresívne emócie, k tomu dopomáha najmä miesto a atmosféra, v ktorej sa dej odohráva.

Pozerať

Jurský park (1993)

TOP 10 legendárnych filmových klasík
Zdroj: medium.com

Spielbergov film Jurský park je starou známou dobrodružnou klasikou. Po náleze milión rokov starých D.N.A. sa vedci rozhodli vytvoriť rodinný park so žijúcimi dinosaurami na vzdialenom ostrove. Situácia sa skomplikuje a zvieratá sa dostanú do voľnej prírody. V tomto momente začína súboj medzi návštevníkmi ostrova a týmito nebezpečnými tvormi. Sci-fi triler, ktorý dokáže nadchnúť každého diváka.

Pozerať

Mafiáni (1990)

TOP 10 legendárnych filmových klasík na Netflixe
Zdroj: wall.alphacoders.com

Goodfellas je jeden z najznámejších a najlepších mafiánskych filmov všetkých čias. Film je natočený podľa skutočného príbehu. Hlavný hrdina už od detstva túžil byť profesionálnym mafiánom. Jeho sen sa mu splní a dostane sa do obávanej gangsterskej rodiny. Film Mafiáni obsahuje perfektné herecké výkony a nezabudnuteľné scény. Ak máš rád film Casino a mafiánsku klasiku, tento film ťa určite dostane do kolien.

Pozerať

Osobný strážca (1992)

TOP 10 legendárnych filmových klasík na Netflixe
Zdroj: imdb.com

Čo by to bol za zoznam, keby sme vynechali pravú romantiku? Film Osobný strážca zaraďuje mnoho ľudí medzi svoje najobľúbenejšie. Napriek tomu, že je to romantický film, aj muži si môžu prísť na svoje. Film totižto obsahuje akčné prvky trileru a drámy. Vo filme si zahrala speváčka Whitney HoustonKevin Costner. Dej je postavený na príbehu osobného strážcu, ktorého úlohou je chrániť život známej speváčky.

Pozerať

Piaty element (1997)

TOP 10 legendárnych filmových klasík na Netflixe
Zdroj: creativealliance.org

Piaty element je americko-francúzsky sci-fi film. Niektorí ho považujú za najlepší sci-fi film 90. rokov. Snímka je plná humoru, akčných scén, zaujímavých kostýmov a hrôzostrašných príšer. Newyorský taxikár, ktorého si zahral Bruce Willis, sa pokúsi spolu s mimozemšťankou zachrániť svet. Podarí sa im to?

Pozerať

Toto je podľa nás najlepší zoznam aktuálnych filmov z 90. rokov na Netflixe. Súhlasíte s naším výberom? Svoje názory pokojne napíšte do komentárov. 

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -