TOP 10 momentov, ktoré seriál HIMYM prebral zo sitkomu Priatelia

Nenechajte si ujsť

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...

5 najlepších “Escape Room” hororov, ktoré vám navodia pocit bezmocnosti a zúfalstva

Najlepšie Escape Room hororyNajlepšie horory sú tie, ktoré dokážu divákovi navodiť pocit strachu, bezmocnosti a zúfalstva aj bez nutnosti použitia lacných ľakačiek. Naprieč mnohými...

Ako súrodenci (ne)úspešne utekajú zo 60. rokov | 2. séria The Umbrella Academy RECENZIA

2. séria The Umbrella Academy RECENZIA 2. séria The Umbrella Academy RECENZIA - Stará známa rodina s novými problémami. To hlásal aj oficiálny plagát k...

Michael Jackson chcel hrať v prvom X-Men filme. Neuveríte, ktorého mutanta chcel stvárniť

Niet pochýb o tom, že filmová séria X-Men postavila základy, vďaka ktorým je dnes žáner superhrdinských filmov tak populárnym. Film X-Men z roku 2000...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Pozor, článok obsahuje spoilery zo seriálov Priatelia a Ako som spoznal vašu mamu

Priatelia vs HIMYM

Partia kamarátov žijúca v New Yorku, ktorá bojuje s nástrahami dospelosti a života. Znie vám to povedome? Malo by. Presne o tomto je kultový sitkom Priatelia (Friends) aj novší seriál Ako som spoznal vašu mamu (HIMYM). Tieto dva seriály si sú naozaj podobné, a to hneď v niekoľkých veciach. Preto vám prinášame TOP 10 momentov, ktoré seriál HIMYM prebral zo sitkomu Priatelia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

10. Miesto, kde sa stretávajú

kaviaren a bar
Zdroj: lukraakvars.wordpress.com

Aj v Priateľoch aj v HIMYM má partia kamarátov miesto, kde zvyčajne spolu trávia čas. Priatelia sa stretávajú v kaviarni Central Perk a postavy z HIMYM v bare MacLaren’s Bar. Dokonca majú aj svoje pravidelné miesta v podnikoch.

V Priateľoch je ním gauč s kreslami okolo konferenčného stolíku a v HIMYM je ním zvyčajný box neďaleko baru. V oboch seriáloch dokonca postavy bývajú hneď nad daným podnikom. Dokonca vo flashbacku v Priateľoch sa dozvedáme, že kaviareň bola predtým tiež barom.

9. Outsider

gunther
Zdroj: cosmopolitan.com

Pri takýchto pevných a uzavretých partiách je ťažké pre ostatných vyniknúť. Gunther v Priateľoch je čašník a barista v kaviarni. Nikdy nebol súčasťou partie, no nie je divák, ktorý by ho nepoznal. Celý čas partiu pozoruje a pozná ich. Carl v HIMYM je barman a vždy sa objaví, keď ho partia potrebuje. Poznajú sa a sú kamaráti, no nikdy nepatril do ich partie.

8. Chandler a Marshall nie sú fotogenickí

anne dudek
Zdroj: sk.pinterest.com

Zatiaľ, čo sa Chandler začne vždy tváriť neprirodzene, keď je naňho namierená kamera, Marshallovi sa vždy podarí zatvoriť oči alebo piť… To však nie je všetko. V partii je taktiež vždy človek, ktorý je extrémne fotogenický. Barney a Joey nemajú snáď jedinú zlú fotku. Na každej sa dokážu tváriť pekne, sebavedomo a prirodzene, aj keď je to úplná momentka. V oboch seriáloch je tomuto faktu venovaná celá epizóda. 

7. Svadby a oddávajúci

svadby
Zdroj: lukraakvars.wordpress.com

V oboch seriáloch sa v partii nájdu dvaja, ktorí sa do seba zaľúbia a vezmú sa. Lily a Marshall a Monica a Chandler rozvinuli svoj vzťah počas seriálu až po svadbu a spoločné deti. V USA je možné spraviť si online certifikát, ktorý ľuďom oficiálne dovoľuje oddať páry.

A kto by to bol povedal, že sa takí nájdu aj v Priateľoch a HIMYM, dokonca sú členmi partie? Barney a Joey toho majú veľa spoločného. Jednou z týchto vecí je aj to, že obaja tento certifikát majú, a tak oddajú svojich kamarátov oni.

6. Chandlerova a Barneyho práca

seriál HIMYM
Zdroj: how-i-met-your-mother.fandom.com

Nikto nevie, čo Chandler a Barney robia. Ich zamestnanie je tak neznáme väčšine kamarátov až do istého bodu v seriáli. Na otázku, čo Barney vlastne robí, vždy len mávne rukou a neprezradí jeho povolanie, ktoré mu ale podozrivo veľa zarába. Chandlerovo zamestnanie je zase tak komplikované, že priatelia sa ho už ani nesnažia zapamätať a pochopiť. Aj Chandlerovi práca veľmi dobre vynáša, kým sa nerozhodne odísť, pretože ho nebaví.

5. Pilot

robin rachel
Zdroj: enjoyinjoyblog.wordpress.com

V oboch seriáloch sa pilotný diel zaoberá ukázaním, o čom seriál je, ako konieckoncov každý pilotný diel. V týchto prípadoch ide ale aj o predstavenie novej postavy do partie. V Priateľoch je to Rachel, ktorá ujde z vlastnej svadby len aby našla Monicu, svoju starú kamarátku z obdobia strednej školy a aby sa stala súčasťou partie.

V HIMYM sa Robin práve presťahovala do New Yorku a nikoho nepozná. Zoznámi sa s Lily a tá ju privedie do ich partie. Okrem toho sa stretnú na ich zvyčajných miestach, v Central Perku a v MacLaren’s Bare. 

Aby toho nebolo málo, v Priateľoch sa Rachel objaví hneď potom, ako Ross povie, že chce manželku. A Robin sa objaví, keď Ted povie, že je pripravený na vážny vzťah a svadbu. Toto je až príliš veľká zhoda na to, aby to bola náhoda. Dokonca v oboch seriáloch sa nakoniec títo ľudia dajú dokopy po dlhej ceste plnej vzťahov a rozchodov!

4. S Anne Dudek sa v oboch seriáloch postavy rozišli na jej narodeniny

anne dudek
Zdroj: lukraakvars.wordpress.com

V Priateľoch hrá postavu Precious, ktorá je Mikeova priateľka. Mike sa ale rozhodne vrátiť sa k Phoebe a s Precious sa rozísť. Na jej narodeniny. V HIMYM hrá Natalie, s ktorou chodí Ted. Ten sa s ňou ale rozíde cez telefón. Opäť, na jej narodeniny. O tri roky neskôr sa dajú znova dokopy a Ted sa s ňou zase raz rozíde. A znova na jej narodeniny! Tentokrát ale nie cez telefón, ale v reštaurácii, kde tým spôsobí obrovskú scénu.

3. Priateľstvo

seriál HIMYM
Zdroj: youtube.com

Ničím sa tieto dva seriály nepodobajú tak, ako dymanickosťou postáv. Vidíme to na priateľstvách, ktoré si vytvárajú. Lily a Robin sú ako Monica a Rachel. Najlepšie kamarátky ochotné spraviť pre seba všetko. Marshall a Ted majú zase veľmi podobné priateľstvo, ako Ross a Chandler. Obaja spolu chodili na vysokú školu a bývali spolu na internáte. A Joey a Barney sú ich kamarátmi z dospelosti.

2. Archetypy postáv

joey barney
Zdroj: buzzfeed.com

Pri pozeraní oboch seriálov si nemôžeme nevšimnúť, nakoľko sú si postavy podobné! Ross a Ted sú romantickí nerdi, ktorí sú zapálení pre svoju prácu a počas celého seriálu sa snažia dobiť srdce svojej vyvolenej a nájsť pravú lásku.

Chandler a Marshall sú na prvý pohľad vtipné postavy, ktoré dokážu ale hlboko milovať svoje priateľky, neskôr manželky. Rachel a Robin sa obe vytrhli zo svojich životov, aby v New Yorku rozbehli svoj nový život. Obe sú kariérne založené a snažia sa dosiahnuť strop vo svojej vysnívanej práci.

Monica a Lily sú ako mamičky oboch partii. Starajú sa o svojich kamarátov, snažia sa im radiť a pomáhať. Obe sú veľmi rodinne založené a chcú mať svoje vlastné deti. Joey a Barney sú dobre vyzerajúci sukničkári.

Ostáva už len Phoebe, ktorá je ale tak jedinečná, že jej by sa len ťažko vyrovnala nejaká napodobenina. A podobnosti iba pokračujú. Ross aj Tod sa stanú profesormi na vysokej škole. Robin aj Rachel obetujú svoj vzťah pre kariéru.

1. Vzťahy

vzťahy
Zdroj: screenrant.com

Archetypy postáv nevyvinuli iba rovnaké priateľstvá medzi sebou, ale aj rovnaké romantické vzťahy. Ted a Robin sa stretnú, chvíľu spolu počas seriálu chodia a nakoniec obaja skončia spolu. Rachel a Ross sa tiež dajú dokopy, potom rozídu a nakoniec opäť dajú dohromady.

Okrem toho obe Rachel aj Robin chvíľu chodili so sukničkárom skupiny – Rachel s Joeym a Robin s Barneym. Obom tieto vzťahy však nevyšli a ostali s nimi len kamaráti. Okrem nich Lily a Marshall sú ako Monica  a Chandler. Ich láska prerastie do manželstva a následne do ich spoločných detí.

Čo si o tom myslíte vy? Je seriál HIMYM iba napodobenina Priateľov, alebo sú podobnosti medzi sitkomami iba náhodné? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Príbeh o tom, ako béčkový akčný film nepriláka divákov späť do kín | Ava: Bez súcitu RECENZIA

Ava: Bez súcitu RECENZIA - Kiná potrebujú kvalitné filmy ako soľ. Postpandemické kinosály zívajú prázdnotou, veľké masy divákov prilákajú jedine hollywoodske veľkofilmy, české romantické...

F1: Nico Hülkenberg aj tento víkend nahradí pretekára s koronavírusom v tíme Racing Point

Nico Hülkenberg vyštartuje za Racing Point Tím Formuly 1 Racing Point potvrdil, že bývalý pretekár Renaultu Nico Hülkenberg aj tento víkend nahradí Sergia „Checa“ Péreza. Tomu vo...

Zbrusu nové zábery z filmu TENET režiséra Christophera Nolana odhaľujú, ako funguje inverzia času

Je to priam neuveriteľné, no od premiéry očakávaného filmu Tenet nás delí menej ako mesiac. Po niekoľkých odkladoch dátumu vydania sa premiéra v slovenských...

OFICIÁLNE: Keanu Reeves bude zabíjať aj vo filme John Wick 5. Vieme, kedy začne nakrúcanie

Film John Wick 5 je oficiálne potvrdený Baba Yaga ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Štúdio Lionsgate potvrdilo, že film John Wick 4 nebude posledným v...

Seriál High Fidelity od Hulu bol zrušený po prvej sérii. Je možné, že si nájde nový domov?

Seriál High Fidelity bol zrušený Televízna sieť Hulu zrušila romantický seriál High Fidelity len po jednej sérii. Podľa portálu THR sa obsadenie a tvorcovia dozvedeli...