TOP 10 momentov, ktoré seriál HIMYM prebral zo sitkomu Priatelia

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najčítanejšie za 7 dní

Pozor, článok obsahuje spoilery zo seriálov Priatelia a Ako som spoznal vašu mamu

Priatelia vs HIMYM

Partia kamarátov žijúca v New Yorku, ktorá bojuje s nástrahami dospelosti a života. Znie vám to povedome? Malo by. Presne o tomto je kultový sitkom Priatelia (Friends) aj novší seriál Ako som spoznal vašu mamu (HIMYM). Tieto dva seriály si sú naozaj podobné, a to hneď v niekoľkých veciach. Preto vám prinášame TOP 10 momentov, ktoré seriál HIMYM prebral zo sitkomu Priatelia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

10. Miesto, kde sa stretávajú

kaviaren a bar
Zdroj: lukraakvars.wordpress.com

Aj v Priateľoch aj v HIMYM má partia kamarátov miesto, kde zvyčajne spolu trávia čas. Priatelia sa stretávajú v kaviarni Central Perk a postavy z HIMYM v bare MacLaren’s Bar. Dokonca majú aj svoje pravidelné miesta v podnikoch.

V Priateľoch je ním gauč s kreslami okolo konferenčného stolíku a v HIMYM je ním zvyčajný box neďaleko baru. V oboch seriáloch dokonca postavy bývajú hneď nad daným podnikom. Dokonca vo flashbacku v Priateľoch sa dozvedáme, že kaviareň bola predtým tiež barom.

9. Outsider

gunther
Zdroj: cosmopolitan.com

Pri takýchto pevných a uzavretých partiách je ťažké pre ostatných vyniknúť. Gunther v Priateľoch je čašník a barista v kaviarni. Nikdy nebol súčasťou partie, no nie je divák, ktorý by ho nepoznal. Celý čas partiu pozoruje a pozná ich. Carl v HIMYM je barman a vždy sa objaví, keď ho partia potrebuje. Poznajú sa a sú kamaráti, no nikdy nepatril do ich partie.

8. Chandler a Marshall nie sú fotogenickí

anne dudek
Zdroj: sk.pinterest.com

Zatiaľ, čo sa Chandler začne vždy tváriť neprirodzene, keď je naňho namierená kamera, Marshallovi sa vždy podarí zatvoriť oči alebo piť… To však nie je všetko. V partii je taktiež vždy človek, ktorý je extrémne fotogenický. Barney a Joey nemajú snáď jedinú zlú fotku. Na každej sa dokážu tváriť pekne, sebavedomo a prirodzene, aj keď je to úplná momentka. V oboch seriáloch je tomuto faktu venovaná celá epizóda. 

7. Svadby a oddávajúci

svadby
Zdroj: lukraakvars.wordpress.com

V oboch seriáloch sa v partii nájdu dvaja, ktorí sa do seba zaľúbia a vezmú sa. Lily a Marshall a Monica a Chandler rozvinuli svoj vzťah počas seriálu až po svadbu a spoločné deti. V USA je možné spraviť si online certifikát, ktorý ľuďom oficiálne dovoľuje oddať páry.

A kto by to bol povedal, že sa takí nájdu aj v Priateľoch a HIMYM, dokonca sú členmi partie? Barney a Joey toho majú veľa spoločného. Jednou z týchto vecí je aj to, že obaja tento certifikát majú, a tak oddajú svojich kamarátov oni.

6. Chandlerova a Barneyho práca

seriál HIMYM
Zdroj: how-i-met-your-mother.fandom.com

Nikto nevie, čo Chandler a Barney robia. Ich zamestnanie je tak neznáme väčšine kamarátov až do istého bodu v seriáli. Na otázku, čo Barney vlastne robí, vždy len mávne rukou a neprezradí jeho povolanie, ktoré mu ale podozrivo veľa zarába. Chandlerovo zamestnanie je zase tak komplikované, že priatelia sa ho už ani nesnažia zapamätať a pochopiť. Aj Chandlerovi práca veľmi dobre vynáša, kým sa nerozhodne odísť, pretože ho nebaví.

5. Pilot

robin rachel
Zdroj: enjoyinjoyblog.wordpress.com

V oboch seriáloch sa pilotný diel zaoberá ukázaním, o čom seriál je, ako konieckoncov každý pilotný diel. V týchto prípadoch ide ale aj o predstavenie novej postavy do partie. V Priateľoch je to Rachel, ktorá ujde z vlastnej svadby len aby našla Monicu, svoju starú kamarátku z obdobia strednej školy a aby sa stala súčasťou partie.

V HIMYM sa Robin práve presťahovala do New Yorku a nikoho nepozná. Zoznámi sa s Lily a tá ju privedie do ich partie. Okrem toho sa stretnú na ich zvyčajných miestach, v Central Perku a v MacLaren’s Bare. 

Aby toho nebolo málo, v Priateľoch sa Rachel objaví hneď potom, ako Ross povie, že chce manželku. A Robin sa objaví, keď Ted povie, že je pripravený na vážny vzťah a svadbu. Toto je až príliš veľká zhoda na to, aby to bola náhoda. Dokonca v oboch seriáloch sa nakoniec títo ľudia dajú dokopy po dlhej ceste plnej vzťahov a rozchodov!

4. S Anne Dudek sa v oboch seriáloch postavy rozišli na jej narodeniny

anne dudek
Zdroj: lukraakvars.wordpress.com

V Priateľoch hrá postavu Precious, ktorá je Mikeova priateľka. Mike sa ale rozhodne vrátiť sa k Phoebe a s Precious sa rozísť. Na jej narodeniny. V HIMYM hrá Natalie, s ktorou chodí Ted. Ten sa s ňou ale rozíde cez telefón. Opäť, na jej narodeniny. O tri roky neskôr sa dajú znova dokopy a Ted sa s ňou zase raz rozíde. A znova na jej narodeniny! Tentokrát ale nie cez telefón, ale v reštaurácii, kde tým spôsobí obrovskú scénu.

3. Priateľstvo

seriál HIMYM
Zdroj: youtube.com

Ničím sa tieto dva seriály nepodobajú tak, ako dymanickosťou postáv. Vidíme to na priateľstvách, ktoré si vytvárajú. Lily a Robin sú ako Monica a Rachel. Najlepšie kamarátky ochotné spraviť pre seba všetko. Marshall a Ted majú zase veľmi podobné priateľstvo, ako Ross a Chandler. Obaja spolu chodili na vysokú školu a bývali spolu na internáte. A Joey a Barney sú ich kamarátmi z dospelosti.

2. Archetypy postáv

joey barney
Zdroj: buzzfeed.com

Pri pozeraní oboch seriálov si nemôžeme nevšimnúť, nakoľko sú si postavy podobné! Ross a Ted sú romantickí nerdi, ktorí sú zapálení pre svoju prácu a počas celého seriálu sa snažia dobiť srdce svojej vyvolenej a nájsť pravú lásku.

Chandler a Marshall sú na prvý pohľad vtipné postavy, ktoré dokážu ale hlboko milovať svoje priateľky, neskôr manželky. Rachel a Robin sa obe vytrhli zo svojich životov, aby v New Yorku rozbehli svoj nový život. Obe sú kariérne založené a snažia sa dosiahnuť strop vo svojej vysnívanej práci.

Monica a Lily sú ako mamičky oboch partii. Starajú sa o svojich kamarátov, snažia sa im radiť a pomáhať. Obe sú veľmi rodinne založené a chcú mať svoje vlastné deti. Joey a Barney sú dobre vyzerajúci sukničkári.

Ostáva už len Phoebe, ktorá je ale tak jedinečná, že jej by sa len ťažko vyrovnala nejaká napodobenina. A podobnosti iba pokračujú. Ross aj Tod sa stanú profesormi na vysokej škole. Robin aj Rachel obetujú svoj vzťah pre kariéru.

1. Vzťahy

vzťahy
Zdroj: screenrant.com

Archetypy postáv nevyvinuli iba rovnaké priateľstvá medzi sebou, ale aj rovnaké romantické vzťahy. Ted a Robin sa stretnú, chvíľu spolu počas seriálu chodia a nakoniec obaja skončia spolu. Rachel a Ross sa tiež dajú dokopy, potom rozídu a nakoniec opäť dajú dohromady.

Okrem toho obe Rachel aj Robin chvíľu chodili so sukničkárom skupiny – Rachel s Joeym a Robin s Barneym. Obom tieto vzťahy však nevyšli a ostali s nimi len kamaráti. Okrem nich Lily a Marshall sú ako Monica  a Chandler. Ich láska prerastie do manželstva a následne do ich spoločných detí.

Čo si o tom myslíte vy? Je seriál HIMYM iba napodobenina Priateľov, alebo sú podobnosti medzi sitkomami iba náhodné? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -