Top 10 – Portál IMDb zverejnil zoznam najlepších filmov tohto roku a najočakávanejších filmov toho budúceho!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Top 10 zoznamy podľa IMDb

Filmový portál IMDb každoročne hodnotí najlepšie filmy roka a najočakávanejšie filmy toho budúceho. Top 10 zoznamy sú samozrejme vytvorené a hodnotené podľa populárnosti daných filmov medzi použivateľmi za rok. Inak tomu nie je ani tento rok, zatiaľ čo zoznamu „Top 10 filmov za rok 2017“ kraľujú snímky ako To alebo Wonder Woman. Adaptácia hororovej novely od Stephena Kinga je na vrchole zoznamu plného komiksoviek a sci-fi filmov. Zatiaľ čo väčšina filmov z „listu“ bola úspešná ako po kritickej, tak aj po peňažnej stránke, stále sa tu nájde zopár prekvapení. Napríklad taká tímovka Justice League, ktorá sa umiestnila na #6 mieste.

Zdroj: pursuenews.com

Štúdio Warner Bros. však môže byť naozaj spokojné, pretože práve vďaka filmom ako Wonder Woman alebo To prekročili zárobkovú hranicu 5 miliárd dolárov. Po zarobení 821.7 miliónov sa Wonder Woman stala komerčne najúspešnejším komiksovým filmom s príbehom o pôvode postavy. Medzitým si film To pripísal na tvoje konto 694.1 miliónov, čím sa stal najzárobkovejším hororom s hodnotením R. Tieto snímky sa rovnako dobre umiestnili aj v zozname najvyhľadávanejších filmov na Google za rok 2017. Hneď pod nimi sa umiestnila hraná adaptácia rozprávky Kráska a zviera od Disney. Je zaujímavé, že polovica zo zoznamu patrí práve komiksovým filmom. Avšak pravdou je, že všetky z nich boli okrem Justice League naozaj úspešné.

Top 10 najlepších filmov podľa IMDb za rok 2017

 1. To
 2. Wonder Woman
 3. Kráska a zviera
 4. Logan
 5. Strážcovia Galaxie vol. 2
 6. Justice League
 7. Split/Rozpoltený
 8. Votrelec: Covenant
 9. Thor: Ragnarok
 10. Blade Runner 2049

  Gal Gadot ako Wonder Woman
  Zdroj: bostonhassle.com

IMDb taktiež zverejnilo ich zoznam najočakávanejších filmov roka 2018, ktorým kraľuje marvelovka Avengers: Infinity War!

Top 10 najočakávanejších filmov podľa IMDb roka 2018

 1. Avengers: Infinity War
 2. Black Panther
 3. Deadpool 2
 4. Jurský svet: Zánik ríše
 5. Tom Raider
 6. Pacific Rim Uprising
 7. Predátor
 8. Dannyho osmička
 9. M:I 6 – Mission Impossible
 10. Solo: A Star Wars Story

Čo hovoríte na ich zoznamy? Máte na poradie filmov rovnaký názor?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -