TOP 5 najlepších romantických komédií (a 5 romantických drám) na Valentína

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najlepšie romantické filmy na Valentína

14. február je sviatkom všetkých zamilovaných, zatiaľ čo všetci single pojedajú kýble zmrzliny a plačú do vankúša pri romantických filmoch. Na Valentína si samozrejme dobrú romantickú komédiu môžu pozrieť aj páry, no štatisticky tieto filmu určite nestihnú dopozerať. Preto vám dnes poradíme 5 romantických komédií pre páry a 5 romantických drám pre osamelcov, ktoré určite stoja za pozretie. Toto sú najlepšie romantické filmy na Valentína.

Jedná sa o subjektívny zoznam zložený prevažne z tínedžerských filmov, pri ktorých pozeraní budete striedať smiech a plač. Zatiaľ, čo komédie v tomto zozname končia šťastne, pri drámach sa šťastného konca väčšinou nedočkáte. Poďme na to!

1. Na vine sú hviezdy (romantická dráma)

Na vine sú hviezdy
Zdroj: justwatch.com

Film Na vine sú hviezdy je pravdepodobne najznámejšou romantickou drámou pod oblohou (všimli ste si tej slovnej hračky?). Príbeh vychádza z rovnomennej novely od spisovateľa Johna Greena, ktorý sa špecializuje na podobné tínedžerské drámy. Jeho ďalším veľmi známym príbehom sú Papierové mestá, ktoré sa taktiež dočkali filmového spracovania.

Teraz sa však vráťme k filmu Na vine sú hviezdy, ktorého hlavnými hviezdami (haha) sú Shailene WoodleyAnsel Elgort. Snímka sa zaoberá ťažkou témou rakoviny, takže po jej pozretí neostane jediné oko suché. Réžiu mal na starosti Josh Boone, ktorý tento rok vydá film Noví mutanti.

2. To All the Boys I’ve Loved Before (romantická komédia)

To All the Boys I've Loved Before
Zdroj: cornellsun.com

Musíme uznať, že Netflix to s tínedžerskými romantickými filmami vie veľmi dobre. Medzi tie najlepšie nepochybne patrí To All the Boys I’ve Loved Before, ktorý vyšiel v roku 2018. Film sa dokonca 12. februára 2020 dočkal pokračovania s názvom To All the Boys: P.S. I Still Love You, takže prišiel v ten pravý čas na Valentína.

Aby toho nebolo málo, tak už sa pripravuje tretí film To All the Boys: Always and Forever, Lara Jean. Po takomto úspechu si asi viete predstaviť, ako diváci túto sériu žerú. A to príbeh začal obyčajnými ľúbostnými listami, ktoré napísala postava herečky Lany Condor rôznym chlapcom vrátane herca Noaha Centinea.

3. Láska stojí za všetko (romantická dráma)

Najlepšie romantické filmy
Zdroj: cinematary.com

Súhlasíme, láska naozaj stojí za všetko. Príbeh filmu Láska stojí za všetko sa síce nekončí výhradne dramaticky, no komédiou sa určite nedá nazvať. V hlavných úlohách sa ukázali krásna Amandla Stenberg (Hry o život, Tmavá myseľ) a Nick Robinson (Ja, Simon, Piata vlna).

Pokiaľ vás tento film obletel, tak príbeh sa zaoberá mladou Maddy, ktorá trpí ťažkým poškodením imunity. Pre jej bezpečie nemôže vyjsť z vlastného domu, takže vlastne nikdy neokúsila poriadny život a lásku. To sa však mení s príchodom zvodného suseda Ollyho, s ktorým vôbec po prvýkrát okúsi zamilovanie a všetky krásy života. Prežije však tento nebezpečný útek z domu?

4. Srdcu nerozkážeš (romantická komédia)

Srdcu nerozkážeš
Zdroj: news.wbfo.org

Snímka Srdcu nerozkážeš stojí za to sama o sebe. Radí sa medzi najlepšie filmy roku 2017 a taktiež bola nominovaná na Oscara za najlepší pôvodný scenár. Určite stojí za spomenutie, že z maličkého rozpočtu 5 miliónov zarobila neuveriteľných 56 miliónov amerických dolárov.

Hlavnou postavou je Kumail (Kumail Nanjiani), vodič Uber a neúspešný stand-up komik, ktorý vtipkuje o jeho pakistanskom pôvode. Po jednej z jeho šou sa vyspí s Emily, s ktorou sa krátko na to dá dokopy. Všetko sa však zmení vtedy, keď Emily upadne do kómy a Kumail prežije najbližšie mesiace s jej rodičmi, s ktorými si postupom času vybuduje úžasný vzťah a zážitky.

5. Five Feet Apart (romantická dráma)

Zdroj: microsoft.com

Pokiaľ sa pri tomto filme nerozplačete, tak nemáte dušu. Príbeh je tentokrát inšpirovaný skutočným príbehom dvojice Daltona and Katie Prager, ktorí obaja trpeli cystickou fibrózou. Vo filme Five Feet Apart podobný pár stvárňujú Cole Sprouse zo seriálu Riverdale a herečka Haley Lu Richardson.

Ako naznačuje už samotný názov, problémom v tomto filme bude vzdialenosť približne dvoch metrov. Stella a Will sú obaja pacienti s cystickou fibrózou a kvôli možnej vzájomnej infekcii sa ku sebe nemôžu priblížiť na vzdialenosť menšiu ako (presne) 1.8288 metra. Myslíte si, že to dvaja zamilovaní vydržia bez dotykov a bozkov?

6. Šialene bohatí aziati (romantická komédia)

Šialene bohatí aziati Najlepšie romantické filmy
Zdroj: westwinddi.com

Tentokrát sa pozeráme na jeden z najlepších filmov roku 2018. Šialene bohatí aziati obsahujú nabité herecké obsadenie vrátane Constance WuHenryho GoldingaGemmy Chan či Awkwafiny. Inými slovami, to najlepšie z ázijského hereckého kádru.

Celý film sa točí okolo Nicka Younga a jej priateľky Rachel Chu, ktorá pochádza z New Yorku. Spolu sa vydajú do Singapuru na rozlúčku so slobodou a svatbu jeho kamaráta. Rachel sa tam spozná so šialene bohatou rodinou jej priateľa, no tá s ňou nemá zrovna najlepšie vzťahy. Film dokonca dostal nomináciu na Zlatý glóbus za najlepší film a najlepšiu herečku pre Constance Wu.

7. Aj slnko je hviezda (romantická dráma)

Aj slnko je hviezda
Zdroj: apnews.com

Konečne romantická dráma, ktorá sa nezaoberá smrteľnou chorobou. Problémom je tentokrát ilegálny pobyt v krajine. Film Aj slnko je hviezda je adaptovaný z rovnomennej knihy od autorky Nicoly Yoon. Hlavné postavy stvárňujú Yara Shahidi a Charles Melton, ktorí vo filme tvoria mladý pár, zatiaľ čo jedna z ich rodín čelí deportácii z krajiny.

Natasha a jej rodina žije v New Yorku ilegálne a už čoskoro sa nevyhnú deportácii naspäť na Jamajku. Problém prichádza vtedy, keď sa za jeden deň stihne zamilovať do mladého Daniela, ktorému dala len pár hodín na to, aby ju očaril. Dokážu si k sebe nájsť cestu aj napriek takej diaľke, ktorá medzi nimi stojí?

8. Always Be My Maybe (romantická komédia)

Always Be My Maybe
Zdroj: kpbs.org

Ďalší krásny príbeh od Netflixu. Ali Wong a Randall Park ako starí kamaráti Marcus a Sasha, ktorí sa nevideli od ich nepodareného prvého vzťahu (a sexu) za mlada. Dnes sú už dospelými ľudmi – Sasha sa vracia do San Francisca otvoriť vlastnú luxusnú reštauráciu, zatiaľ čo Marcus hrá vo svojej neúspešnej kapele.

Po dlhých rokoch sa ich cesty opäť pretnú a obaja zisťujú, že stará láska nikdy nehrdzavie a ich spoločná chémia z tínedžerských rokov stále existuje. Veľkým problémom však je jej sláva a kariérny život, pretože Marcus žije diametrálne odlišným, obyčajným životom. Otázkou je, či je ich láska silnejšia ako práca. Vo filme uvidíte aj Keanu Reevesa!

9. Predtým, ako som ťa poznala (romantická dráma)

Predtým, ako som ťa poznala
Zdroj: lightbox.co.nz

Herečka Emilia Clarke (Game of Thrones) má dve výborné romantické drámy. Pôvodne som do tohto zoznamu chcel zaradiť film Last Christmas, no ten je s vianočnou tematikou a tú už máme nejaký ten piatok za sebou. Preto si tu svoje zaslúžené miesto našiel film Predtým, ako som ťa poznala z roku 2016.

V hlavnej úlohe sa ukázal aj herec Sam Claflin, známy napríklad zo série Hry o život. Ten stvárňuje úspešného bankára Willa, ktorý po incidente ostal paralyzovaný od krku dole a pripútaný k motorizovanému vozíčku. Spoločnosť mu má robiť neskúsená Lou, do ktorej sa postupom času zamiluje. Áno, plakať budete aj tentokrát.

10. Two Night Stand (romantická komédia)

Najlepšie romantické filmy
Zdroj: justwatch.com

Posledným filmom na našom zozname je romantická komédia Two Night Stand z roku 2014. V hlavných úlohách talentovaný Miles Teller (Whiplash, Fantastická štvorka) a Analeigh Tipton. Príbeh je naozaj jednoduchý – Megan je nezamestnaná a single, takže si cez internet nájde Aleca, chalana na jednu noc.

Ráno po sa nemajú moc v láske, no Megan nemôže odísť kvôli snehovej búrke v New Yorku. Spolu tak začnú preberať minulú noc a narovinu si povedia, čo každý z nich urobil zle (veď predsa sa už nikdy neuvidia). Počasie to však zariadilo tak, že to spolu skúsili aj druhú noc a zrazu bolo všetko lepšie. Stačí to na veľkú americkú lásku?

Ďalšie, takmer najlepšie romantické filmy, ktoré stoja za zmienku

Videl som ich toľko, že sa chcem podeliť aj s ďalšími. Pokúšam sa však vynechať všetky legendárne klasiky a zamerať sa skôr na novšie filmy, ktoré ste nemuseli zastrehnúť, no stále sa dajú považovať za najlepšie romantické filmy vôbec. Za skúšku určite stoja aj filmy ako (Ne)zadaní, Ja, Simon, Polnočná láska, Kým prišla búrka, Daj mi tvoje meno alebo The Perks of Being a Wallflower. Na výber je toho veľmi veľa a je len na vás, čo si vyberiete.

Ktorý z príbehov zo zoznamu najlepšie romantické filmy sa vám páči najviac? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -