TOP 10: Najlepšie seriály roka 2021 podľa redakcie REWIND.sk

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

TOP 10: Najlepšie seriály roka 2021

Ako máme vo zvyku, na prelome nového roka vyberáme najlepšie filmy a seriály toho predchádzajúceho, tentokrát roka 2021. Naša redakcia spojila hlavy dokopy a vybrala, ktoré seriálové tituly nás bavili najviac. Streamovacie služby zaznamenali počas pandémie obrovský nárast a tak nás pravidelne zásobovali kopou kvalitného obsahu, z ktorého len ťažko vybrať desať najlepších. Na konci tak nájdete aj ďalšie série, ktoré stoja za zmienku, no nedostali sa do redakčného výberu TOP 10. Nebudeme obchádzať okolo horúcej kaše, poďme sa pustiť priamo do nášho rebríčka.

10. Hawkeye (Disney+)

Hawkeye - Najlepšie seriály roka 2021
Zdroj: Disney

O posledné miesto v rebríčku bojovali dva marvelácke seriály – WandaVision a Hawkeye. Nakoniec víťazí ten novší z dvojice, pretože WandaVision sa vďaka žánru sitkomu stretol s nepochopením určitej časti divákov. Naše srdcia si koncom roka získala dvojica Clint Barton a Kate Bishop v skvelej akčnej buddy komédii. Herecká chémia medzi Jeremym Rennerom a Hailee Steinfeld fungovala na výbornú, na obľúbenosti pridala aj vianočná atmosféra. Stačilo by lepšie zvládnuté finále k tomu, aby sa Hawkeye stál najlepším MCU seriálom minulého roka.

9. The White Lotus (HBO)

The White Lotus
Zdroj: HBO

Televízna sieť HBO bodovala na plnej čiare. The White Lotus (Bílý lotos) je mixom komediálnej drámy a satiry od režiséra a scenáristu Mikea Whitea. Naprieč šiestimi epizódami sledujeme skupinu dovolenkárov, ktorá si užíva svoj pobyt v tropickom rezorte na Havaji. Pomaly ale isto sa odhaľuje veľký kontrast medzi tými najbohatšími a nižšou kastou, ktorú predstavuje vždy usmievajúci sa hotelový personál. Čierna tragikomédia sa tešila takej obľube kritikov a divákov, že televízia obnoví seriál vo forme antologickej série. Takže uvidíme ďalší príbeh, tentokrát inej skupiny cestovateľov.

8. Mare of Easttown (HBO)

Mare of Easttown
Zdroj: HBO

Od výtvorov HBO tak skoro neodbočíme. Mare of Easttown je ďalším dôkazom, že táto televízia dokáže točiť skvelé kriminálne drámy (viď. True Detective). Seriál získal šestnásť nominácií na ocenenie Primetime Emmy, pričom na výhru premenil štyri z nich. Jednu z výhier si odniesla Kate Winslet za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. Tá stvárňuje Mare Sheehan, policajnú detektívku na predmestí Filadelfie. Vyšetruje prípad vraždy mladej mamičky, zatiaľ čo sa snaží udržať pokope svoj vlastný život. Prešla si rozvodom, samovraždou syna či policajným prípadom, ktorý nedokázala vyriešiť.

7. Boj o moc / Succession – 3. séria (HBO)

Succession
Zdroj: HBO

Diváci absolútne zbožňujú Succession a aspoň ja ho mám plný internet. V roku 2021 sme sa dočkali tretej série, ktorá si neustále drží svoju kvalitu. Príbeh sleduje až nechutne bohatú rodinu Royovcov, vlastníkov mediálneho konglomerátu Waystar RoyCo. Strategický boj o moc zvádza hlava rodiny Logan Roy so svojimi štyrmi deťmi – Connorom, Kendallom, Romanom a Shiv. Postavy sa vo vtipnom a napínavom scenári pripravujú na budúcnosť a vedenie spoločnosti bez svojho otca. Úžasné dialógy a herecké výkony si zaslúžia siedme miesto v našom zozname.

6. Loki (Disney+)

Loki - Najlepšie seriály roka 2021
Zdroj: Disney

Keď riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige prehlásil, že diváci musia sledovať Disney+ seriály na to, aby porozumeli budúcim MCU filmom, neklamal. Dovolím si tvrdiť, že Loki je svojím finále najdôležitejšou súčasťou Marvel univerza za posledné roky. Ale odhliadnuc od jeho konca, seriál je jednoducho výborne napísaný. Loki (Tom Hiddleston) a Sylvie (Sophia Di Martino) nám nejedenkrát vyčarovali obrovský úsmev na tvári. Nevieme sa dočkať druhej série, pretože Mobius M. Mobius (Owen Wilson) nám už teraz chýba. Pridajte si do toho koncept multiverza a predstavenie Kanga, výsledkom je šieste miesto v rebríčku.

5. Squid Game (Netflix)

Squid Game
Zdroj: Netflix

Kórejský Squid Game bol virálnym hitom minulého roka. Jeho kvalitu mu však nemôžeme odoprieť. Ide o jeden z mála seriálov, ktorý ešte aj Američanov prinútil sledovať cudzojazyčný projekt s titulkami. A to je čo povedať… Dnes je Squid Game vôbec najsledovanejším seriálom na Netflixe so sledovanosťou cez 1,6 miliardy hodín. O pokračovanie tak núdza nebude. Pomerne jednoduchá príbehová premisa nám predstavila smrtiacu súťaž detských hier, v ktorej 456 hráčov bojuje o 45,6 miliardy wonov. Víťazom sa však môže stať len jeden, takže sledujeme sériu taktík, zrád a krvavého zabíjania.

4. Midnight Mass (Netflix)

Midnight Mass
Zdroj: Netflix

Americký filmár Mike Flanagan nerobí kroky vedľa. Po nečakane kvalitnom pokračovaní Doktor Spánok a seriáloch The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor sa v spolupráci s Netflixom pustil do ďalšieho hororového projektu. O niečo pomalší, sedemdielny Midnight Mass sa odohráva v izolovanom mestečku na Crockett Island. Nie každému však musela sadnúť téma náboženského hororu a ťahavé dialógy. Príchod charizmatického mladého kňaza prináša zázraky, zlovestné tajomstvá a obnovený náboženský zápal do umierajúceho mestečka, ktorého obyvatelia chcú zúfalo uveriť. Jedná sa o nádhernú kritiku náboženstva a viery zaobalenú v nadprirodzenom príbehu.

3. Invincible (Amazon Prime Video)

Invincible - Najlepšie seriály roka 2021
Zdroj: Amazon

Sám by som nečakal, že prvú trojicu ovládnu hneď dva animované seriály. Bronzovú medailu získava Invincible, ktorý nám skrátil čakanie na podobne krvavú tretiu sériu The Boys. Komiksová séria Roberta Kirkmana ožila na malých obrazovkách a rozpráva o 17-ročnom Markovi Graysonovi (Steven Yeun), ktorý sa pomaly ale isto stáva superhrdinom pod dohľadom svojho otca Omni-Mana (J. K. Simmons). Ach, toľko otcovskej lásky… Je ťažké kombinovať život tínedžera a superhrdinu s neustálim pripomínaním toho, že váš otec je najsilnejšia žijúca entita na planéte. Už nech je tu druhá séria!

2. Arcane (Netflix)

Arcane - Najlepšie seriály roka 2021
Zdroj: Netflix

Strieborné a zlaté miesto v našom rebríčku získali seriály, ktoré sú prakticky bezchybné. Arcane od videoherných tvorcov z Riot Games rozširuje svet populárnej hry League of Legends. Dobrou správou je, že pri sledovaní nemusíte byť s týmto svetom dopredu nijak oboznámení, aj keď v rámci rôznych skrytých narážok je to plus. Seriál prichádza s prelomovou animáciou, ktorá je ekvivalentom filmového Spider-Man: Paralelné svety. Príbeh sestier Jinx a Vi tvorí skvelo napísaný scenár, ktorý vás prinúti zhltnúť Arcane na jedno posedenie. Je to ozajstný audio-vizuálny zážitok!

1. Scenes from a Marriage / Scény z manželského života (HBO)

Scenes from a Marriage
Zdroj: HBO

Absolútnym víťazom roka 2021 sa stáva manželská dráma Scenes from a Marriage. Jedná sa o americkú verziu švédskej televíznej minisérie od Ingmara Bergmana, tentokrát s prehodenými úlohami ústrednej dvojice. Oscar Isaac a Jessica Chastain predvádzajú ako manželský pár Jonathan a Mira výkony svojho života. Scenes from a Marriage je herecký koncert založený na dialógoch, ktoré vám postupne trhajú srdce. Ich chémia je magnetizujúca a do príbehu hlavných postáv sa dokážete vžiť aj napriek tomu, že ste manželskou krízou nikdy neprechádzali. Majstrovské dielo si zaslúži prvé miesto.

Bonus

Only Murders in the Building
Zdroj: Hulu

Ako bolo spomenuté na začiatku, rok 2021 priniesol množstvo kvalitných sérií, ktoré sa nedostali do našej desiatky. Vašu pozornosť si zaslúžia seriály ako Only Murders in the Building (Hulu), 3. séria What We Do in the Shadows (FX/Hulu), 2. séria For All Mankind (Apple TV+), 2. séria Ted Lasso (Apple TV+) či 2. séria The Great (Hulu).

Aké sú podľa vás najlepšie seriály roka 2021 a ktoré chýbajú v našom zozname? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -