Netflix odhalil ich 10 najpozeranejších originálnych filmov za posledný rok

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najpozeranejšie filmy na Netflixe

Streamovací gigant Netflix sa môže pýšiť úžasnými originálnymi filmami a seriálmi, ktoré vychádzajú ako na bežiacom páse. Konkurencia v podobe služieb ako HBO GO, Amazon Prime či Hulu je síce silná, no v pomere kvalita/kvantita jednoznačne vyhráva Netflix. Karty nepochybne zamieša platforma Disney+, ktorá oficiálne príde na trh už 12. novembra.

Tá ponúkne originálny obsah zo sveta Disney, Marvel a Star Wars, čo budú ostatné služby len veľmi ťažko prekonávať. Medzitým sa Netflix pochválil zoznamom svojich 10 najpozeranejších originálnych filmov za posledných 12 mesiacov. Dôkladnú analytickú správu ponúkol portál The New York Times, ktorý odhalil aj presné čísla sledovanosti. Ktorý film sa ocitol na samotnom vrchole?

bird box sandra bullock
Zdroj: chicagotribune.com

Medzi najpopulárnejšie tituly od októbra 2018 do septembra 2019 sa samozrejme radia filmy ako Bird Box, Murder Mystery, Triple Frontier a podobne. Na prvom mieste sa umiestnil práve Bird Box s 80 miliónmi zhliadnutí. V čase vydania tohto hitu so Sandrou Bullock sa o filme hovorilo po celom internete.

Hneď pod ním sa nachádza film Murder Mystery, ktorý spojil Adama Sandlera a Jennifer Aniston. Na konte má cez 73 miliónov zhliadnutí. Tretie miesto patrí veľkolepému akčnému filmu Triple Frontier s hviezdnym hereckým obsadením – Ben Affleck, Charlie Hunnam, Oscar Isaac, Pedro Pascal a ďalší. Ďalej sa v TOP 10 nachádzajú obľúbené tituly ako Tall Girl, Always Be My Maybe či dokument Fyre.

Celý TOP 10 zoznam:

1. Bird Box – 80 miliónov zhliadnutí
2. Murder Mystery – 73 miliónov zhliadnutí
3. Triple Frontier – 52 miliónov zhliadnutí
4. The Perfect Date – 48 miliónov zhliadnutí
5. Tall Girl – 41 miliónov zhliadnutí
6. The Highwaymen – 40 miliónov zhliadnutí
7. Secret Obsession – 40 miliónov zhliadnutí
8. Always Be My Maybe – 32 miliónov zhliadnutí
9. Otherhood – 29 miliónov zhliadnutí
10. Fyre – 20 miliónov zhliadnutí

Ktoré z týchto filmov ste videli? Vaše najobľúbenejšie nám napíšte do komentárov!

Zdroj: nytimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -