TOP 10 najsilnejších profesorov na Rokforte. Ktorý je ten najmocnejší?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Profesori na Rokforte

Na Rokforte by mali učiť výborní a silní profesori, aby mladých čarodejníkov pripravili na budúcnosť. Porekadlo „kto nevie, učí“ vo svete Harryho Pottera určite neplatí. Profesori sú tam na vysokej úrovni. Okrem hodín pomáhajú študentom aj mimo vyučovania a sú schopní bojovať a obraňovať Rokfort proti silným temným čarodejom. V boji proti Voldemortovi (áno, vyslovila som to meno) Harrymu pomáhali ako len vedeli. Keďže ale nikdy nebojovali proti sebe navzájom, vo filmoch sa len tak nedozvieme, kto by koho porazil. Preto vám prinášame top 10 najsilnejších profesorov na Rokforte. Ktorý je ten najmocnejší?

10. Poppy Pomfrey

Poppy Pomfrey
Zdroj: pottermore.com

Snáď najlepšia liečiteľka vo svete Harryho Pottera. Pri všetkom, čo sa čarodejom môže stať v boji alebo v metlobalových zápasoch, musí Poppy Pomfrey byť stále pripravená na nových pacientov. Od zlomených končatín, cez žiadne kosti v končatinách až po najväčšie zranenia ako napríklad skamenenie, pani Pomfreyová nás nikdy nesklamala a vždy našich obľúbených čarodejníkov zachránila. Jej skúsenosti a vedomosti musia byť naozaj obsiahle.

9. Rubeus Hagrid

Rubeus Hagrid
Zdroj: fanpop.com

Poloobra Hagrida má snáď každý čarodej aj mukel rád. Je to muž so srdcom na pravom mieste. Aj keď nemohol na Rokfortskej škole čarodejníckej doštudovať, je to veľmi mocný čarodej a dokáže nás príjemne prekvapiť. Navonok je iba neohrabaným milým obrovským chlapom, ktorý miluje zázračné tvory, no v sebe toho skrýva oveľa viac.

8. Horace Slughorn

Horace Slughorn
Zdroj: pottermore.com

O Horaceovi vieme, že je vášnivým zberateľom študentov. Nie, neunáša ich a nemučí v pivnici. Jeho zbieranie spočíva v tom, že všetkých nadaných a špeciálnych chce učiť. Ako jediný profesor organizoval pre vybraných študentov večierky, a tak sa s nimi zbližoval a spoznával ich do hĺbky. Okrem jeho sily má aj veľa vedomostí o čiernej mágii, horkraxoch a elixíroch. Bez jeho spomienok by Dumbledore s Harrym nikdy Voldemorta neporazili.

7. Dolores Umbridge

Dolores Umbridge
Zdroj: glamourmagazine.co.uk

Aj keď je táto čarodejka veľmi neobľúbená, priam až nenávidená, nemôžme ju nezahrnúť medzi desať najsilnejších profesorov. Keby len svoju silu využívala na pomoc študentom a na boj proti zlu, nie na dosahovanie vlastných úspechov a hladkanie si ega.

6. Alecto a Amycus Carrow

Amycus Carrow
Zdroj: screenrant.com

Táto dvojka učila na Rokforte iba v období, keď bol Snape riaditeľom. Ich špecialitou bolo týranie študentov a šírenie zavádzajúcich informácii o mukloch. Ich talent hlavne v čiernej mágii však nemôžeme poprieť. Neodpustiteľné zaklínadlá vedeli predviesť s drtivou silou a nebolo vôbec ľahké ich poraziť.

5. Minerva McGonagallová

Minerva McGonagall
Zdroj: factinate.com

Profesorka McGonagallová určite nepatrí medzi najmilších a najzhovievavejších profesorov. Pri Harrym stála však už od malička a dávala naňho pozor. Okrem toho poznala zaklínadlá, ktoré vedeli ochrániť Rokfort v tých najhorších časoch. A občas sa prejavila aj jej nežná stránka. Je veľmi zodpovedná, odvážna a odhodlaná dať čarodejníckemu svetu a študentom všetko.

4. Alastor „Divooký“ Moody

Alastor Moody
Zdroj: popsugar.co.uk

Aj keď sme ho až tak veľmi na obrazovke nevideli, keďže ho v štvrtom dieli zajal jeden zo smrťožrútov, ktorý sa potom zaňho vydával. „Divooký“ bol však mocným aurorom, ktorý toho v minulosti veľa spravil a veľmi pomohol Dumbledorovi. Napriek jeho podráždenému a nevrlému vystupovaniu mal rozum na správnom mieste a bojoval po Harryho boku proti zlu.

3. Remus Lupin

Remus Lupin
Zdroj: wizardsandwhatnot.com

Čarodej a vlkolak Lupin je určite mnohými divákmi obľúbený. Jeho milý a chápavý prístup poteší každého. Počas tretieho dielu Harryho naučil veľa vecí, ktoré mu pomohli v boji proti Voldemortovi. Je to určite veľmi silný a hlavne skúsený čarodej a dokázal obrovské veci. Okrem skúseností bol aj veľmi inteligentný a talentovaný.

2. Severus Snape

Severus Snape
Zdroj: dnaindia.com

Nie každý má Snape-a rád. Správal sa povrchne, nevraživo a Harry ho často podozrieval zo spolupráce s Voldemortom. Na konci sme ale všetci zistili, že bol akoby dvojitým agentom a tým bol celý čas v ohrození života. O ten aj nakoniec bohužiaľ prišiel. No to, čo pre Harryho a Dumbledora spravil, nikdy nebude zabudnuté.

1. Albus Dumbledore

Albus Dumbledore
Zdroj: slashfilm.com

Nakoniec najsilnejší z najsilnejších nemôže byť nikto iný, než dlhoročný riaditeľ Rokfortu, Albus Dumbledore. Jeho činy, vedomosti a skúsenosti prevyšujú všetkých doteraz spomenutých profesorov. Titul riaditeľa si určite zaslúžil a na prvom mieste v našom zozname si neviem predstaviť nikoho iného. A určite ani Harry.

Zdroj: screenrant.com

Ktorý profesor je váš obľúbený? Na ktorého sme podľa vás zabudli? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -