TOP 10 najsilnejších superhrdinov v Marvel Cinematic Universe

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 10: Najsilnejšie MCU postavy

V dnešnom zozname sa pozrieme na tie najsilnejšie MCU postavy. Na začiatok chcem podotknúť, že sme zahrnuli len kladných superhrdinov – teda charaktery, ktoré sú na dobrej strane. Bez zbytočného obkecávania však poďme na to: Toto sú najmocnejší hrdinovia filmového vesmíru Marvel!

10. Spider-Man

Najsilnejšie MCU postavy
Zdroj: ew.com

Desiate miesto zaujal ikonický Peter Parker, ktorý v Marvel Cinematic Universe debutoval len zopár rokov dozadu. Je to stále len tínedžer, ktorý chodí na strednú školu, no už teraz má silné schopnosti a zmysel pre dobro.

Môžeme očakávať, že vývojom jeho postavy bude v rebríčku najmocnejších hrdinov filmového Marvel vesmíru len stúpať. Zatiaľ dokáže liezť po stenách, vycítiť nebezpečenstvo (Spidey-sense), rýchlo si hojiť rany a, samozrejme, je extrémne silný a odolný. Spolu s špeciálnym Iron Spider oblekom si určite zaslúži miesto na tomto zozname.

9. Black Panther

black panther má miliardu
Zdroj: wall.alphacoders.com

Black Panther je jednou z najčerstvejších postáv v celom MCU. Kráľ T’Challa, ako sme videli v jeho sólovom filme, je skúseným a odhodlaným bojovníkom aj bez svojho obleku či schopností. Zo všetkého najviac ho poháňa vpred spravodlivosť a všeobecné hrdinstvo – pre svojich ľudí chce len to najlepšie.

Jeho nový oblek je vyrobený z materiálov ako Vibranium. Jednou z jeho vlastností (okrem toho, že je extrémne odolný) je schopnosť absorbovať kinetickú energiu, ktorú následne dokáže použiť na útok. To, spolu s vysokou inteligenciou a zmyslom pre bojovú stratégiu, ho pevne ustanovilo ako jedného z najsilnejších hrdinov MCU.

8. Captain America

Captain America končí!
Zdroj: expressuk.com

Prvý Avenger. Jeden zo zakladujúcich členov pôvodnej šestky. Steve Rogers je vojnový hrdina, ktorý si dokáže poradiť s akýmkoľvek typom nepriateľa. Jeho najväčšou fyzickou zbraňou je on sám – vylepšený vďaka experimentálnemu séru, ktoré z neho spravilo super vojaka.

Jeho ikonický štíť je vyrobený z Vibrania. Ten dokáže hodiť ohromnou silou, pričom pomimo iné je aj veľmi rýchly a má výdrž za tisíc vojakov. Jeho najväčšie kvality sa však ukrývajú v osobnosti, ktorá stojí za štítom. Silné vlohy pre vodcovstvo a neumierajúca lojalita z neho robia superhrdinu, ktorý je hoden toho, aby pozdvihol Mjolnir.

7. Hulk

Najsilnejšie MCU postavy
Zdroj: southherald.com

Komiksový Hulk je všeobecne považovaný za jednu z najsilnejších postáv. Bodka. Vo filmovom vesmíre to však s ním je komplikovanejšie. Pred filmom Avengers: Endgame tu bol Hulk, ktorý oplýval neuveriteľnou hrubou silou. V ľudskej forme Brucea Bannera zas išlo o jedného z najväčších géniov na svete.

Ich spojením v Endgame, čím vznikla postava ‚Smart Hulk‘, sa skombinovalo to najlepšie z oboch strán, aj keď môžeme vidieť pár príkladov toho, že mu to neprospelo – ani z hľadiska inteligencie, ani z hľadiska sily. Stále tu však je fakt, že dokázal prežiť lusknutie Infinity Gauntlet…

6. Iron Man

tony stark iron man avengers: endgame i love you 3000
Zdroj: pinterest.com

Iron Man je ten, ktorý to prvou sólovkou všetko začal. A taktiež to aj ukončil. Jeho postava bola odjakživa jednou z najdôležitejších v celom MCU, pričom taktiež bol vždy jedným z najsilnejších charakterov. A jeho sila len rástla.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako sa vyvíjala jeho osobnosť, z Tonyho Starka sa stal tímový hráč, ktorý bol okrem iného géniom. A práve to je na ňom to unikátne – jeho sila pochádzala čisto z jeho inteligencie. Jeho Mk.50 oblek dokáže veľké veci, pričom nesmieme zabudnúť, že zvládne spútať silu Kameňov nekonečna. A bol to práve on, kto nakoniec porazil Thanosa. Stále tu však sú omnoho silnejšie postavy…

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -