TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10 najsmutnejších momentov

Tvorcovia Ricka a Mortyho vedia, ako zaútočiť na city divákov. Seriál si dokonca získal povesť najemočnejšieho vo vysielaní. Zároveň je ale veľmi vtipný a jedinečne sa zahráva so sci-fi konceptmi. Príbehom nás sprevádza nihilistický alkoholik Rick a jeho patetický vnuk Morty. Spoločne nám priniesli nejeden moment, pri ktorých nám zvlhli oči. Viac o tomto seriáli sa dočítate v tomto článku. Prinášame vám TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty.

10. Rick sa obetoval, aby zachránil Mortyho

rick and collar
Zdroj: knowyourmeme.com

V premiére druhej série sa Rick a Morty ocitnú vo viacerých časových osiach, ktoré sa odohrávajú naraz, a vytvárajú tak nestabilitu vesmíru. Rick zostrojí obojky, ktoré ich majú navrátiť do jednej časovej osi a navrátiť stabilitu. V jednej z časových osí je však Mortyho obojok rozbitý, a tak je Rick nútený spraviť ťažké rozhodnutie. Obetuje svoj život a zachráni Mortyho tým, že mu venuje svoj obojok.

Pripraví sa na smrť, no nájde Mortyho obojok. Opraví ho a zachráni aj seba. Ešte pred tým si však Rick uvedomí, že mu nevadí umrieť, čo je veľmi smutné. Táto scéna potvrdzuje, že aspoň časť Ricka má Mortyho rada a že je odhodlaný mu pomáhať.

9. Morty pochováva svoje vlastné telo

mortyho hrob
Zdroj: inverse.com

V prvej sérii Rick zničí svoj vesmír a je nútený z neho odísť aj s Mortym. Vyhľadá teda realitu, v ktorej o takom čase, v akom sa chystajú opustiť zničený svet, Rick a Morty inde zomrú. Nahradia ich miesto, akoby sa nič nestalo.

Najprv sa však musia zbaviť svojich mŕtvych tiel. Rozhodnú sa ich teda zakopať na záhrade. Vidíme Mortyho, ktorého hlava sa zastavuje nad všetkým, čo sa práve stalo, ako mechanicky vyhrabáva hrob a hádže tam svoje mŕtve ja.

8. Sleepy Garyho smrť

jerry a sleepy gary
Zdroj: youtube.com

Do domácnosti sa dostane parazit, ktorý vkladá rodine falošné spomienky do hlavy, v ktorých sa objavujú úplne nové postavy. Tieto postavy následne ožívajú každou spomienkou. Parazity sa tak rýchlo šíria. Rick hneď vie, čo sa deje. Prídu na riešenie – s parazitmi, ktoré na seba vzali ľudskú (alebo inú) podobu, majú iba príjemné spomienky. Vďaka tomuto zisteniu nakoniec rodina vie, koho zabiť a kto je skutočný.

Jedným z parazitov je aj Jerryho jediný a najlepší priateľ – Sleepy Gary. Keď si Jerry uvedomí, že celý vzťah s Garym (nie len priateľský, ale aj milostný) je jeden veľký výmysel a Gary v skutočnosti neexistuje, zlomilo mu to srdce.

7. Rick sa vydá do rúk intergalaktických federálov

jerry a sleepy gary
Zdroj: giphy.com

Finále druhej série je venované svadbe medzi Birdpersonom a Tammy. Čo ale vyzerá ako slávnostná udalosť oslavujúca lásku dvoch ľudí, sa rýchlo zmení na utajenú misiu intergalaktickej vlády. Na svadbe sa nachádza veľa hľadaných zločincov, medzi nimi aj náš obľúbený Rick. Keď Tammy odhalí hosťom pravú podstatu udalosti, strhne sa obrovská bitka práva a zločinu. Rick s rodinou uniknú, nemôžu sa však vrátiť domov. Usadia sa tak na malej planéte, na ktorú nemá vláda dosah.

Zatiaľ čo sa Rick zabáva objavovaním novej planéty, Jerry sa snaží prehovoriť rodinu, aby Ricka udali. Morty a Summer, ktorí svojho starého otca milujú, ho nechcú vydať a Beth sa bojí, že tak opäť stratí otca. Rick ich rozhovor počuje a rozhodne sa udať sám seba, aby ich zachránil a oslobodil.

Odíde preto na inú planétu, cestou zavolá federálom, vychutná si posledný drink na veľmi dlhú dobu a odovzdá sa do rúk policajtom. Následne je zavretý do intergalaktického väzenia maximálnej ochrany. Väzeň žijúci vedľa neho sa ho opýta, čo spravil. Rick na to odpovedá veľmi stroho: „Všetko.“

6. Beth zastrelí Mr. Poopybuttholea

poopybutthole shot
Zdroj: rickandmorty.fandom.com

V epizóde s parazitmi, ktorú som spomínala vyššie, sa objavila aj nová postava – Mr. Poopybutthole. Aj keď sme ho dovtedy nikdy nevideli,  má s rodinou úžasný vzťah a veľa spomienok. Všetky sú však pozitívne, a tak nie je prekvapením, že si o ňom Beth myslela, že je parazit. Alebo snáď nie? Zastrelí ho, no na jej aj naše prekvapenie, Mr. Poopybutthole nie je parazitom. Leží na zemi v krvi a zvíja sa v agónii, zatiaľ čo sa rodina spamätáva zo šoku.

Zdeptaná Beth si s obrovskou triaškou naleje pohár vína. Pokúsila sa zavraždiť rodinného priateľa. Mr. Poopybutthole nezomrie, no musí podstúpiť mnoho liečení a rehabilitáciu. Následne ho ešte v seriáli vidíme niekoľkokrát – zotaveného a zdravého.

5. Birdperson odhalí význam Rickovej frázy „Wubba-Lubba-Dub-Dub!“

Zdroj: cinemablend.com

Frázy, ktoré sa v Rickovi a Mortym objavujú často, sa stali priam ikonickými. Kto by nepoznal Wubba-Lubba-Dub-Dub!“ I´m mr. Meeseeks! Look at me!And awaaay we go! ? Niektoré z týchto fráz používajú fanúšikovia v bežnej konverzácii. Čo ale znamenajú?

V jednej epizóde nám Birdperson prezradí, čo táto hláška znamená v jeho jazyku: Pociťujem veľkú bolesť. Prosím, pomôžte mi. Pri tomto význame nám prebehnú zimomriavky po chrbte. Rick nie je veľmi otvorený o svojich emóciách a pocitoch, pokiaľ nejde o hnev na Jerryho. Neverí na terapie a svoj smútok vo veľkom zapíja alkoholom.

4. Rickove vozidlo vytvorí podobu policajtovho mŕtveho syna

keep summer safe
Zdroj: gfycat.com

Rick a Morty musia navštíviť batériu Rickovho vozidla, pretože sa mu nepodarí naštartovať. Batéria totiž nie je iba kúskom vybavenia, je to celý vesmír plný obyvateľov, ktorí každodenne pracujú na vyrábaní elektriny. Summer zatiaľ ostane v aute, ktoré dostane pokyny ju chrániť. Ale po tom, ako vozidlo zabije jedného človeka a paralyzuje druhého, sa Summer začne báť. Nariadi autu, aby fyzicky neubližovalo ľuďom, ktorí sa k nemu priblížia.

Auto ju poslúchne, a tak, keď sa ocitne obklopené policajtmi bez toho, aby im mohlo ublížiť, rozhodne sa pre drastickejšie metódy. Vytvorí živý organizmus, ktorý má podobu policajtovho mŕtveho syna. Keď ho otec plný prekvapenia objíme, syn poprosí, aby nechali vozidlo na pokoji a následne sa rozpustí na ružový sliz priamo v policajtovom náručí.

3. Finálna miestnosť v pasci pre Vindicatorov bola vytvorená pre Noob-Nooba

morty a noob noob
Zdroj: inverse.com

Rick a Morty sú povolaní na pomoc superhrdinom – Vindicatorom s porazením nepriateľa. Noc pred misiou sa však Rick veľmi opije a zničí nepriateľa sám. Z jeho skrýše následne vytvorí pascu s mnohými úlohami pre Vindicatorov, aby sa na druhý deň nenudili. Následne sa opitý vráti na základňu. Na túto misiu mal ísť prvýkrát aj malý tvor Noob-Noob, ktorého si Rick hneď obľúbil, pretože sa smial na jeho vtipoch.

Noob-Noob však musel nakoniec ostať na základni, aby poumýval Rickove výkaly. Superhrdinovia a Rick s Mortym sa dostavia do skrýše nepriateľa. Rick si samozrejme nič z predošlej noci nepamätá, a tak je rovnako prekvapený ako superhrdinovia, keď uvidí svoju tvár na monitore. Začína sa hra.

Nahnevaní Vindicátori prejdú všetky úlohy. Poslednou je, že si musí osoba, ktorá má u Ricka v srdci špeciálne miesto, sadnúť na stoličku a prejsť sa horskou dráhou. Morty usúdi, že to bude on, a prevezie sa, len aby zistil, že Rick mal na mysli Noob-Nooba.

2. Morty povie Summer, že na ničom nezáleží

everybodys gonna die
Zdroj: i.bittwiddlers.org/

Rick predstaví rodine interdimenzionálnu televíziu a interdimenzionálne okuliare. Majú tak možnosť vidieť svoju realitu v iných dimenziách. Beth zistí, že mohla byť úspešnou lekárkou a Jerry slávnym hercom, keby sa rozhodli pre potrat, keď Beth otehotnela so Summer. Keď sa to ich dcéra dozvie, nahnevaná a zdrvená sa rozhodne opustiť svoj domov. Nikoho to nezaujíma, iba Morty sa vyberie do jej izby, aby ju zastavil.

Ukáže jej, kde je pochované jeho druhé ja a ozrejmí jej zmysel života: „Nikto neexistuje zámerne. Nikto nikam nepatrí. Všetci umrú. Poď pozerať telku.“ Keď sa nad jeho výrokom zamyslíme, až nás mrazí nad predstavou, aké depresívne, chladné a pravdivé slová vyšli z tak malého chlapca.

1. Rick sa pokúsi o samovraždu

rick suicide
Zdroj: gfycat.com

V druhej sérii sa Rick po dlhom čase stretne s Unity – entitou, ktorá ovláda ľudské mysle a obsadzuje tak planéty. Rick a Unity boli kedysi milencami a svoj vzťah s radosťou oprášia, keď sa ich cesty skrížia. Rick a jeho vnúčatá sú teda pozvané na jej planétu. Zatiaľ čo sa Morty a Summer ponevierajú po planéte, Rick a Unity prežívajú výnimočné milostné chvíle. Morty a Summer prestane baviť tráviť tam čas, tak sa rozhodnú odísť. Pred odchodom však Summer vynadá Rickovi, že ničí Unity a má na ňu zlý vplyv.

Unity sa nad jej slovami zamyslí a kým je Rick v kúpeľni, opustí planétu aj so všetkými ľuďmi, ktorým ovláda mysle. Rick nájde iba milión rozchodových listov všade po uliciach. Vráti sa teda domov vo veľkej depresií. V garáži nasledovne zapojí prístroj, a namieri si ho na hlavu, aby ukončil svoj život. V poslednej chvíli však omdlie z alkoholu a drog, ktoré užil s Unity, a vyhne sa smrtiacemu paprsku.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -