Vianočný špeciál #4: Top 10 najzarábajúcejších filmov s vianočnou tématikou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prišla posledná adventná nedeľa, ktorá nám dáva vedieť, že onedlho tu sú Vianoce. Nepredbiehajme ale, lebo dnes je práve čas na štvrtý vianočný špeciál.

Vianočný špeciál #4

Vianočné sviatky si okrem darčekov, stromčeka a rodiny automaticky spájame s televíznym programom plným klasických vianočných filmov. Práve tieto rozprávky sú dokonalým dovŕšením skvelej vianočnej atmosféry. Dnes sa pozrieme na top 10 najzarábajúcejších filmov s vianočnou tématikou, z ktorých si mnoho v televízii s rodinou pozrieme aj počas tohtoročných sviatkov. 

10. Santa Claus 3

Santa Claus 3
Santa Claus 3

Vyšiel 3. novembra roku 2006. Je tretím pokračovaním rodinnej komédie, ktorá rozpráva príbeh Scotta Calvina, ktorý sa stal Santom, a jeho rodiny. Film v kinách zarobil celkovo 110 miliónov dolárov.

9. Vianoce na štvrtú

Vianoce na štvrtú
Vianoce na štvrtú

Komédia z roku 2008 opisuje blázninec, ktorý vypukol na Štedrý deň vďaka šialeným vzťahom medzi jedným šťastným párom, štvoricou rozvedených rodičov a nepríjemnými príbuznými. Snímka za svoj život v kine zarobila 163 miliónov dolárov.

8. Santa Claus 2

Santa Claus 2
Santa Claus 2

Druhé pokračovanie rodinnej komédie vyšlo 1. novembra roku 2002. Vypráva príbeh Scotta Calvina, ktorý je už nejaký ten čas Santom, až kým sa mu všetko nevymkne z pod kontroly. Film zarobil takmer 173 miliónov dolárov.

7. Santa Claus

Santa Claus
Santa Claus

Prvý diel fantastickej rodinnej komédie z roku 1994 opisuje život Scotta Calvina a jeho epickú cestu s cieľom stať sa skutočným Santa Clausom. Ako už vieme, to sa samozrejme aj udeje a Scott je opäť šťastný, lebo si konečne začne rozumieť so svojim synom. Prvý film tejto série zarobil takmer 190 miliónov dolárov.

6. Vianočný škriatok

Vianočný škriatok
Vianočný škriatok

Režírovaný Jonom Favreauom, film vyšiel 7. novembra roku 2003. Will Ferrel hrá rolu vianočného škriatka, ktorý sa vydá do New Yorku hľadať svojho skutočného otca. Po ceste stretne mnoho zaujímavých ľudí a zistí, prečo je jeho otec na zozname zlých. Rodinná komédia doposiaľ zarobila 220 miliónov dolárov.

5. Polárny expres

Polárny expres
Polárny expres

Vyšiel 10. novembra roku 2004. Dobrodružný animák opisuje jazdu života jedného obyčajného chlapca, ktorú zažije na Štedrý večer. Vianočná klasika zarobila celkovo 307 miliónov dolárov.

4. Vianočná koleda

Vianočná koleda
Vianočná koleda

Rodinný animák je najnovším filmom na zozname; vyšiel 6. novembra roku 2009. Ebenezer Vydrigroš vianočne sviatky začína svojim obvyklým opovrhnutím. Po tom ho ale navštívia duchovia Vianoc minulých, prítomných i budúcich a otvoria mu oči, starý lakomec otvorí svoje srdce a odčiní zlé veci pred tým, ako bude neskoro. Môj obľúbenec tohoto zoznamu zarobil 325 miliónov dolárov.

3. Grinch

Grinch
Grinch

Fantastická rodinná komédia vyšla 17. novembra roku 2000. Adaptácia na bestseller z roku 1937 rozpráva príbeh neobyčajného dieťaťa, ktorého nadaboval Jim Carrey a jeho cesta plná nenávisti, posmeškov a nakoniec uzmierenia. Tip na tento film sme vám priniesli už v druhom vianočnom špeciali, ktorý si môžete prečítať tuFilm dokopy zarobil 345 miliónov dolárov.

2. Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Sám doma 2: Stratený v New Yorku
Sám doma 2: Stratený v New Yorku

Druhý diel kultovej rodinnej komédie vyšiel v roku 1992. Malý Kevin sa tentokrát stratí na letisku a nastúpi na zlé lietadlo. Tak sa teda ocitá v New Yorku, kde na neho čakajú všelijaké prekvapenia. Snímka si zarobila takmer 359 miliónov dolárov.

1. Sám doma

Sám doma
Sám doma

Najlepšie zarábajúcim vianočným filmom je prvý diel filmovej série klasických rodinných komédií. Sám doma vyšiel 16. novembra 1990 a rozpráva neskutočný príbeh o Kevinovi a dvojici nešikovných lupičov. Prvý a zároveň najstarší film na zozname zarobil ohromných 476 miliónov dolárov.

Na záver vám všetkým chcem za celý REWIND team zaželať príjemné prežitie vianočných sviatkov. A nezabudnite! Na Štedrý deň vyjde ešte jeden špeciálny článok ;)

Foto: wikipedia.com, disney.wikia.com, lalalandrecords.com, impawards.com, uphe.com, tvtropes.org

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -