TOP 10 nostalgických animákov od Disney, ktoré vás vrátia do detských časov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TOP 10 – Nostalgické animáky od Disney

Kto strávil väčšinu detstva pozeraním rozprávok a animákov? Som si istý, že nie som jediný, kto občas nájde starú kazetu s nejakým starým filmom a okamžite sa mu vrátia spomienky na staré dobré časy. Dnes by som vám rád predstavil svoj výber TOP 10 klasických animákov od Disney, na ktoré spomínam s nostalgiou. V zozname sa objavujú len rozprávky vytvorené 2D animáciou. Poďte sa teda spolu so mnou vydať na cestu do detstva plného tých najlepších animákov od Disney!

Kniha džunglí (1967)

Nostalgické animáky od Disney kniha džunglí
Zdroj: youtube.com

Krásnu rozprávku o Mauglím a jeho zvieracích priateľoch poznáme všetci. Film nám v detstve ukázal, že aj keď sme malí, nemusíme sa báť ani pred ničím utekať. Namiesto toho by sme sa mali od ostatných učiť a spraviť si čo najviac kamarátov.

Popoluška (1950)

Nostalgické animáky od Disney popoluška
Zdroj: rarbg.cc

Príbeh o chudobnom dievčati, z ktorého sa z noci na noc stane princezná, je určite jednou z najznámejších rozprávok vôbec. Bez tohto fantastického filmu by tento zoznam existovať nemohol.

Kráska a zviera (1991)

Nostalgické animáky od Disney kráska a zviera
Zdroj: thatfilmguy.net

Jeden z najuznávanejších a najviac oceňovaných animákov všetkých čias tu predsa chýbať nemohol. Čarovné dobrodružstvo múdrej Belle a prekliateho princa dokazuje, že krása pochádza zvnútra.

Malá morská víla (1989)

Nostalgické animáky od Disney malá morská víla
Zdroj: thatfilmguy.net

Príbeh o šestnásťročnej princeznej Ariel ukazuje, že ľudia by sa mali mať radi aj napriek svojim rozdielom a opäť dokazuje, že láska, priatelia a odhodlanie ďaleko zájdu. Aj preto na neho s radosťou spomínam.

Lady a Tramp (1955)

Nostalgické animáky od Disney lady a tramp
Zdroj: awn.com

Ďalší klasický animák sa odohráva okolo psej slečny Lady a psieho tuláka. V detstve nás učil, že veci ako prepych či šperky v skutočnej láske nehrajú rolu.

Šípková Ruženka (1959)

Nostalgické animáky od Disney šípková ruženka
Zdroj: standingonmyneck.com

Šípková Ruženka vychádza z klasickej rozprávky zo 17. storočia. Príbeh o prekliatej princeznej s ikonickou zlou čarodejnicou je dokonalým zobrazením deja končiacim frázou „a žili šťastne až do smrti.“

Aladin (1992)

Zdroj: hellogiggles.com

Klasická arabská rozprávka o Aladinovi a kúzelnej lampe je tak jedinečná, že na ňu jednoducho nikdy nezabudneme. Ikonický príbeh chudobného chlapca, ktorý sa stretne s excentrickým džinom je na nezaplatenie.

Bambi (1942)

Nostalgické animáky od Disney bambi
Zdroj: youtube.com

Bambi je len jedno veľké dobrodružstvo plné humoru, nádhernej animácie a skvelej hudby. Známy je hlavne vďaka múdrosti, ktorou film deťom predáva skúsenosti o láske, stratách a živote.

Leví kráľ (1994)

Zdroj: collider.com

Klasický príbeh o rodine a kamarátstve v zvieracej ríši pozná azda každý žijúci človek. Z filozofickej frázy „Hakuna Matata“ spravil svetoznáme slovné spojenie, ktoré si pamätáme od detstva.

Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937)

Nostalgické animáky od Disney snehulienka a sedem trpaslíkov
Zdroj: medium.com

Prvý celovečerný animovaný príbeh v histórii kinematografie založil v roku 1937 celosvetovú slávu Walta Disneyho a jeho štúdia a získal jedného veľkého a sedem malých Oscarov. Myšlienka, že tento film vznikol ešte pred Druhou svetovou vojnou, dokazuje večnosť týchto klasických animákov.

Tak čo hovoríte na môj zoznam nostalgických animákov od Disney? Na ktorú klasickú rozprávku spomínate v najlepšom vy? Vaše pocity nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -