TOP 10 pesničiek z Riverdale podľa Spotify. Ktorá je tá najobľúbenejšia?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10 pesničiek z Riverdale

Riverdale je teenagerská dráma, ktorú nájdete na Netflixe. Teraz postupne vychádza jej 3. séria. Ak ste o tomto seriáli ešte nepočuli, odporúčam prečítať si o ňom na tomto odkaze a následne si ho pozrieť. Tento seriál je plný rôznych pesničiek, ktoré spievajú herci. Či už sú to prerobené známe piesne, alebo originály, medzi fanúšikmi sú veľmi obľúbené. V druhej sérii bola dokonca celá jedna epizóda spravená ako muzikál. My sme sa pozreli na piesne z prvej a druhej série a prinášame vám top 10 pesničiek z Riverdale podľa Spotify. Ktorá je tá najobľúbenejšia?

10. A Night We’ll Never Forget

https://www.youtube.com/watch?v=qD1HO3bmwZY

 

Túto pesničku si spievali študenti strednej školy v Riverdale pred premiérou ich pripravovaného muzikálu Carrie. Táto pieseň odznela práve v muzikálovej epizóde v druhej sérii. Originálne pochádza z muzikálu Carrie. 

Na spotify má pieseň 2,4 milióny vypočutí.

9. I Feel Love

 

I Feel Love spievali Josie a jej Pussycats spolu s Veronicou na jednej z akcii Riverdale-u v prvej sérii. Pieseň je originálne naspievaná Donnou Summer a aj pohyby dievčat z Riverdale sú inšpirované jej videom z vystúpenia.

Na spotify má pieseň 2,5 miliónov vypočutí.

8. Bitter Sweet Symphony

 

Bitter Sweet Symphony spievala Veronica a Josie keď mala Veronica birmovnú svätosť v kostole. Režiséri možno vybrali túto pieseň kvôli kontrastu Veroniciných rodičov (Bitter) a Archieho (Sweet), ktorí ju nakoniec úsmevom z hľadiska ubezpečil v tom, aby sa nebála. Táto pieseň je pôvodne naspievaná skupinou The Verve. V jej videu kráča hlavný spevák ulicou rovnako ako kráča Veronica uličkou k oltáru. Táto pieseň odznela v druhej sérii.

Na spotify má pieseň 3,1 miliónov vypočutí.

7. In

https://www.youtube.com/watch?v=9QGqrkjTv9k

 

Pieseň In vytvorili členovia seriálu. Spievajú ju pred prvou oficiálnou skúškou muzikálu Carrie v epizóde, ktorá bola spravená ako muzikál v druhej sérii. Do tejto piesne sa zapájajú skoro všetky hlavné postavy seriálu.

Na spotify má pieseň 3,4 milióny vypočutí.

6. I Got You

 

Ďalšia z originálnych piesní členov Riverdale-u. Naspieval ju Archie s Valerie zo skupiny Josie and the Pussycats. Mali najprv vystupovať spolu, no nakoniec z toho vzišlo toto. Táto pieseň sa objavila v prvej sérii.

Na spotify má pieseň 3,8 miliónov vypočutí.

5. I’ll try

 

Túto pieseň spieval Archie namiesto I Got You na rovnakej akcii, kde hrali aj Josie and the Pussicats. Aj táto pieseň je originálom. Jej text je venovaný Veronice. Týmto vystúpením dokázal Archie presvedčiť aj svojho otca, že má na to stať sa superhviezdou. Táto pesnička odznela v prvej sérii.

Na spotify má pieseň 5,4 milióny vypočutí.

4. Kids in America

 

Táto pieseň zaznela na školskom plese na strednej škole v Riverdale. Zaspieval ju Archie s Veronicou. Pôvodne ju naspievala Kim Wilde, ktorá vo videu vystupuje s celou kapelou. Táto pieseň odznela v prvej sérii.

Na spotify má pieseň 5,5 miliónov vypočutí.

3. Candy Girl

 

Candy Girl zaspievali Josie and the Pussycats s Cheryl počas prestávky v dôležitom futbalovom zápase strednej školy v Riverdale a do toho im tancovali roztlieskavačky. Pesničku pôvodne vytvorila skupina The Archies. Je skvelé, že vybrali práve túto kapelu, keďže jej meno pripomína jednu z hlavných postáv v Riverdale a tiež cieľového hráča v tohovečernom futbalovom zápaseArchieho. Táto pieseň odznela v prvej sérii.

Na spotify má pieseň 6,6 miliónov vypočutí.

2. Milkshake

https://www.youtube.com/watch?v=mD1DXmKZalA

 

Keď mali Popov bar zavrieť, Betty usporiadala charitatívnu retro noc, aby zachránili svoje obľúbené miesto v Riverdale, kam chodili na milkshakey a burgre. Pop bol viac ich kamarát, než len vlastník baru, a preto sa mu rozhodli pomôcť. Na tejto noci Josie and the Pussycats s Cheryl zaspievali na streche baru pieseň Milkshake. Túto pieseň naspievala pôvodne speváčka Kelis a jej klip sa odohrával v podobnom bareTáto pieseň odznela v druhej sérii. 

Na spotify má pieseň 9,1 milión vypočutí.

1. Mad World

https://www.youtube.com/watch?v=xHEWdi4Tibc

 

Najpopulárnejšia pesnička z Riverdale-u predbehla ostatné na spotify o viac než 20 miliónov vypočutí. Táto pieseň odznela na oslave v bare White Wyrm na území Serpentov, keď ich šéf FP odchádzal do dôchodku. Mali ju zaspievať Archie a Veronica, no keďže si práve prechádzali kritickou fázou vzťahu, nezvládli to dokončiť. Obecenstvo začínalo byť nahnevané, a tak sa Betty ujala vedenia. V tom čase sa chcela dostať medzi Serpentov a tak na radu jednej členky gangu predviedla tradičný tanec Serpentov, ktorý viac pripomínal striptíz, a do toho spievala.

Jej mama ju na konci poriadne vyhrešila a vzala preč. Chlapci budú ale určite súhlasiť, že to stálo za to… Neviem však, či si to vtedy myslel aj Jughead, keďže jeho priateľka tancovala v čiernom čipkovanom prádle pred celým jeho gangom. Táto pieseň je originálne naspievaná Gary Julesom a nedávno sa stala veľmi populárnou. Jej video rovnako chytí za srdce, ako aj text. Táto pieseň odznela v druhej sérii. 

Na spotify má pieseň 32,3 milióna vypočutí.

Zdroj: spotify.com

Ktorú pieseň zo seriálu Riverdale máte najradšej vy? Tiež dúfate, že sa dočkáme viacerých hudobných vložiek v tretej sérii?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -