TOP 10 seriálov s homosexuálnou tematikou – PRIDE špeciál #1

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TOP 10 seriálov s homosexuálnou tematikou

Jún je známy ako pride mesiac. Mesiac prívržencov LGBTI+ komunity. Homosexuáli sú stále viac a viac akceptovaní v spoločnosti a pomaly sa približujeme k tomu, aby mali všetky práva, za ktoré počas pride mesiacov bojujú. Oveľa častejšie vidíme homosexuálne páry aj vo filmoch a seriáloch. Dnes sme sa teda rozhodli, že vám predstavíme TOP 10 seriálov s homosexuálnou tematikou!

10. Sex Education

Zdroj: papermag.com

Tento seriál sa odohráva v prostredí strednej školy. Je o mladom chlapcovi menom Otis, ktorého mama je sexuálna poradkyňa. Keďže jej sedenia prebiehajú u nich doma, Otis toho veľa pochytil a napriek tomu, že sex nikdy nemal, rozumel mu viac ako hocikto iný na škole. Spolu s jeho spolužiačkou si teda otvoria školskú sexuálnu poradňu.

Otisov najlepší kamarát Eric je homosexuálom s transexuálnymi pohnútkami (rád sa maľuje, prezlieka za ženy – no iba vo výnimočných situáciách). Stretáva sa tak s veľa problémami. V škole ho šikanujú, doma sa s tým jeho otec nedokáže vyrovnať.

9. The Haunting of Hill House

Zdroj: lezwatchtv.com

Seriál The Haunting of Hill House je o rodine s piatimi deťmi, ktoré žijú v dome, v ktorom straší. Jedným z týchto detí bola Theo, ktorá bola ako jediná homosexuálka. Jej rodina to prijala, no ona mala problémy s akceptovaním samej seba a nedokázala si pustiť ľudí bližšie k sebe.

8. Sense8

Nomi a Amanita
Zdroj: lezwatchtv.com

Sense8 je seriál o ôsmich ľuďoch po celom svete, ktorých mysle sa v jeden deň prepoja. Jedným z týchto ľudí je Nomi. Nomi bola chlapcom, no rozhodla sa preoperovať na dievča, s čím jej rodičia nesúhlasili. Napriek tomu to však spravila a našla si úžasnú priateľku Amanitu, ktorá jej zaplnila všetky diery v srdci po rodine, s ktorou sa skoro vôbec nestretávala.

7. Orange Is the New Black

TOP 10 seriálov s homosexuálnou tematikou
Zdroj: hiddenremote.com

Tento seriál sa odohráva v ženskej väznici. Veľa z odsúdených žien v tomto väzení je homosexuálnych. Niektoré to o sebe vedeli už z obdobia na slobode, no väčšina to v sebe objavila až po istej dobe strávenej za mrežami. Tieto odsúdené ženy sa nenávidia a odsudzujú za hocičo, ale sexualitu ostatných uväznených akceptujú a neberú ako nič zvláštne.

6. The 100

clarke a lexa
Zdroj: youtube.com

V seriáli The 100 sa narozdiel od knižnej predlohy Clarke prejaví ako bisexuálka. Svoje city prechováva k Lexe – vedúcej klanu ľudí, ktorí prežili apokalypsu a ostali na Zemi. Clarke sa ako zástupkyňa ľudí z vesmíru s Lexou snaží dohodnúť mier a spoluprácu medzi ich dvomi kmeňmi, no vyvinie sa to do oveľa osobnejšieho vzťahu, z ktorého ich aliancia prosperuje.

5. Jessica Jones

Jeryn Hogarth
Zdroj: reddit.com

V Jessice Jones nájdeme homosexuálku ako vedľajšiu postavu – Jessicinu právničku a pomocníčku pri riešení prípadov Jeryn. Jeryn žije s jednou ženou už dlhú dobu, no v práci si vyvinie intímny vzťah so svojou sekretárkou. Musí sa teda rozhodnúť, ktorej z nich patrí jej srdce.

4. 13 Reasons Why

Tony a Brad
Zdroj: gaytimes.co.uk

V 13 Reasons Why sa stretávame s Tonym, najlepším kamarátom hlavnej postavy – Claya. Tony je homosexuál a počas seriálu vystriedal niekoľko partnerov. Clay to o ňom ale nevedel. Nie, že by to Tony zakrýval, iba to Clayovi nikdy nenapadlo.

Keď sa to ale dozvie, na jeho vzťahu s Tonym to nič nezmení a naďalej ostanú najlepší priatelia. Tento seriál, odohrávajúci sa v prostredí strednej školy, sa zaoberá viacero témami spojenými so sexualitou žiakov. 

3. Chilling Adventures of Sabrina

TOP 10 seriálov s homosexuálnou tematikou
Zdroj: tor.com

V Chilling Adventures of Sabrina spoznávame Sabrininho bratranca Ambrosa, ktorý si odpykáva dlhoročný trest domáceho väzenia. Ambrose Spellman je opäť postava reprezentujúca homosexuála. S jeho sexuálnou orientáciou však žiaden človek, čarodej ani iný tvor v seriáli nemá problémy a neskôr si Ambrose dokonca nájde aj spriaznenú dušu.

2. Riverdale

Cheryl a Toni
Zdroj: popsugar.co.uk

Riverdale sa podobne ako 13 Reasons Why odohráva v prostredí strednej školy a rieši problémy teenagerov. Medzi nimi poukazuje aj na sexuálnu orientáciu študentov. V prvej sérii sa dozvedáme iba o Bettyinom kamarátovi Kevinovi, no postupne nám seriál predstavuje stále viac inak orientovaných postáv, medzi nimi aj Cheryl a Toni. 

1. The Walking Dead

TOP 10 seriálov s homosexuálnou tematikou
Zdroj: vanityfair.com

V seriáli The Walking Dead sa homosxuálna postava objavila až v neskorších sériách. Bola ňou Tara, ktorá sa spolu s jej sestrou a dcérou jej sestry presúvali od skupiny k skupine, aby prežili. Až keď sa Tara pridala k Rickovej skupine, spoznala dievča, ktoré jej ukradlo srdce. Metaforicky, treba pri tomto seriáli dodať.

Páči sa vám, že sa vo filmoch a seriáloch na homosexualitu díva ako niečo prirodzené? Privítali by ste viac homosexuálnych postáv v seriáloch? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -