TOP 10 vecí, ktoré ste si možno nevšimli v The Haunting of Hill House

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Pozor: Článok obsahuje spoilery!

Top 10 vecí v The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House je nový Netflixový hororový seriál. Ak neviete o čom hovorím, určite si o ňom prečítajte náš článok a potom sa vráťte k tomu môjmu. Ide teda o seriál, ktorý okrem napínavého a zaujímavého príbehu schováva v sebe ešte viac. Preto sme si pre vás pripravili top 10 vecí, ktoré ste si možno nevšimli v The Haunting of Hill House.

1. Skrytí duchovia

Skrytí duchovia v The Haunting of Hill House
Zdroj: vulture.com

Už sme vám v jednom článku o tejto veci písali. Tvorcovia sa do rôznych scén rozhodli zakomponovať duchov, na ktorých postavy neupozorňujú a divák si ich bez upozornenia nevšimne. Stoja za oknom, pod rebríkom, v zadnej miestnosti. Iba pozorný sledovateľ týchto duchov, ktorí tam s rodinou prežívajú, zbadá a poriadne sa vystraší.

2. Nellin outfit

Nell
Zdroj: youtube.com

Ak ste tento seriál videli, viete, že jedno z dvojčat, Nell, straší žena so zlomeným krkom. V závere seriálu sa dozvedáme, že tou ženou je vlastne Nellino mŕtve ja. Po tom, ako Nell odíde do Hill House a tam umrie, začne strašiť aj svojich súrodencov. Napríklad svojho najstaršieho brata, keď sa mu zjaví v byte, alebo svoju sestru Theo, keď šoféruje. Čo ste si ale ako diváci určite nevšimli je, že vždy, keď nejakého súrodenca naľaká, má na sebe oblečené presne to, v čom ju súrodenec videl naposledy. Je to iba maličkosť, no je zaujímavé, ako sa tvorcovia vyhrali aj s takýmito detailami.

3. Číslo sedem ťa chráni

Číslo sedem
Zdroj: youtube.com

Druhé dvojča – Luke, si vymyslel obranu proti duchom a tou je rátanie do sedem. Niekedy treba narátať aj viackrát, aby vás číslo ochránilo. Sám vysvetľuje, že číslo sedem zastupuje počet členov v ich rodine. Čo si už ale divák nevšimne je, že sedem bolo napríklad aj krokov medzi Lukeovou a Nellinou posteľou v ich detskej izbičke v Hill House. Zároveň, keď Luke oslavoval dva roky bez užívania drog, bolo ich pri stole presne sedem. Aj keď to už neboli tí istí ľudia, ako z jeho nukleárnej rodiny. Je tam však Luke, jeho starší brat Steven s manželkou, staršia sestra Theo s priateľkou a najstaršia sestra Shirley s manželom.

4. Prečo Hugh nemal svoju červenú izbu

The Red Room
Zdroj: mashable.com

Všetci sme chceli počas pozerania seriálu vedieť, čo sa skrýva za červenými dverami v najvyššom poschodí domu. Nakoniec sme zistili, že každá postava mala v tej miestnosti svoje útočisko. Až na Hugha, otca detí a manžela Olivie. Theo tam mala miestnosť na tancovanie, Nell tam mala hračky, Olivia knižnicu, Steven hráčsku miestnosť, Shirley svoju izbu plný kníh a rôznych vecíLuke domček na strome. Hugh však svoju miestnosť nemal a nikdy sa do nej nevedel dostať. Červená miestnosť mala prinášať odreagovanie a súkromné miesto členom rodiny. Pre Hugha je odreagovaním opravovanie vecí, preto preňho dobíjanie sa do červenej miestnosti bolo zamestnanie a čas pre seba.

5. E.T. volá domov

E.T. referencia
Zdroj: youtube.com

Táto referencia je veľmi malá a divák si ju všimne iba keď pozorne pozná hercov. Hlavne, kto hrá mladšieho Hugha v seriáli. Mladého Hugha hrá Henry Thomas. Ten je snáď najznámejší pre hranie Elliotta vo filme E.T.. Tvorcovia teda tento fakt vedeli a hneď do prvej epizódy umiestnili referenciu. Keď bol Luke vo svojom domčeku na strome/v červenej izbe a kreslil morbídne obrázky, mal pri sebe položený kovový kufrík s motívom filmu E.T. Mimozemšťaň.

6. Svetlá na verande

Porch lights
Zdroj: horrorgeeklife.com

V seriáli si Olivia vymyslela pravidlo, dokedy môžu byť deti vonku. Keďže pozemok okolo domu bol veľký, zaviedla, že keď dva razy blikne svetlami na verande, je čas, aby sa vrátili domov. Toto pravidlo sa nieslo aj v ďalších scénach. Napríklad sme raz videli Shirleyin model vysnívaného domu, ktorý navrhla jej mama. Tento model mala Shirley postavený v jej kancelárii a raz v noci, keď šla Shirley spať, svetielko na modelovej verande dvakrát bliklo. Alebo keď sa Nell vybrala k opustenému domu, v jednej scéne bol celý tmavý a v ďalšej vysvietený a svetlo na verande dvakrát zablikalo, čím volalo Nell do domu.

7. Vec dvojčiat

Nellin mŕtvy krik
Zdroj: youtube.com

Okrem toho, že dvojčatá cítili navzájom svoje bolesti a strachy a budili sa vždy spolu, Luke videl do Nellinej budúcnosti a kreslil ju. Keď ho Steven navštívil v domčeku na strome, Luke tam mal veľa zvláštnych obrázkov. Na jednom z nich bolo kričiace dievča v ružových šatách. Neskôr sa dozvedáme, že Nell umrela v ružových šatách a krátko po jej smrti jej duch navštívil Stevena a kričal naňho presne tak, ako na Lukeovom obrázku.

8. Skoré odhalenie červenej miestnosti

The Red Room
Zdroj: staynerd.com

Ako som už písala vyššie, červená miestnosť bola pre každého inou miestnosťou. Keď niekedy aj postavy spomenuli svoju miestnosť, ostatné vyzerali, že ani nevedia, že také izby v dome existujú. Napríklad keď rodina hľadala Lukea, Steven sa opýtal, či skúšali jeho domček na strome, na čo mu mama odvetila, že je vtipný, pretože vedela, že pozemok žiaden dom na strome nemá. Taktiež keď Steven našiel stolík na maľovanie v hráčskej miestnosti a spomenul ju slúžke, nevedela, o akej izbe hovorí. Čo si taktiež divák len tak nevšimol bolo, že tá izba bola vždy točená z jedného uhlu a na protiľahlej stene bolo vždy v strede úzke obdĺžnikové okno.

9. Päť štádií žiaľu

Súrodenci
Zdroj: imdb.com

Olivia a Hugh majú päť detí s rozličnými povahami. A každý z nich sa s hroznými udalosťami z detstva vyrovnáva inak. Vieme, že existuje päť štádií vysporiadania sa so žiaľom a smútkom: odmietanie s izoláciou, hnev, domnienky (čo by bolo keby…), depresia a akceptácia. Každé dieťa reprezentovalo práve jedno z týchto štádií. Steven konštantne odmieta hocičo paranormálne napriek tomu, že o tom vo svojich knihách píše. Všetky udalosti z detstva sa snaží racionálne vysvetliť a reči o duchoch preňho nič neznamenajú. Shirley predstavuje hnev, ktorý prejavuje krikom a hlučnými prejavmi, hlavne voči ostatným súrodencom. Theo predstavuje domnienky. Stále sa snaží nájsť odpovede a rôzne teórie a vyčíta si veci, za ktoré vôbec nemôže. Luke s jeho drogovou závislosťou predstavuje celkom jasne depresiu, k tomu ani netreba dodatočné vysvetlenie. A jeho dvojča Nell zastupuje akceptáciu. Vždy verila v paranormálne javy v dome a v poslednej epizóde je zmierená s tým, čo sa deje.

10. Olivia vedela, čo sa s Nell stane

Hanging Nell
Zdroj: thecut.com

V jednej z epizód, keď sa Hugh a Olivia prechádzali po dome, Olivia ukázala na laná na vrchu točitého schodiska a povedala Hugheovi, aby sa ich zbavil. Podotkla, že tam vidí visiace telá. O niekoľko rokov neskôr práve na tých lanách umrela Nell obesením…

Vynechali sme podľa vás nejaké momenty? Všimli ste si niečo, čo my nie? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -